09:10, 26 квітня 2023 р.
Контрнаступ ЗСУ має розпочатися в травні-червні. "Пізніше буде неефективним", - польський генерал
Про український контрнаступ говорять щонайменше кілька тижнів. Деякі фахівці навіть стверджують, що пожвавлення на окремих ділянках фронту можна вважати як його початок. "Абсолютно ні. Українська армія не готова до широкомасштабного контрнаступу", – заявив колишній командувач сухопутними військами в інтерв'ю Onet.
Повільне постачання техніки від західних партнерів не дозволяє підрозділам ЗСУ швидко досягти боєздатності
"На мою думку, якщо український контрнаступ не почнеться на рубежі травня-червня, він не буде ефективним пізніше. Тоді росіяни будуть настільки сильними, настільки міцно закріпленими, що українцям буде важко зробити вдалий поворот" – розповідає експерт.
Військові поляки вже давно дотримуються думки, що підготовка до сильного удару в Україні все ще триває. Нехай ніхто не кидає українську армію в контрнаступ, бо вона не має таких сил для виконання повністю оперативного завдання.
За словами експерта, постачання техніки, яку українці отримують із Заходу, відбувається настільки повільно, що це не дозволяє підрозділам ЗСУ швидко досягти боєздатності.
"Крім того, українці, займаючись обороною таких місць, як Бахмут чи Авдіївка, втрачають великий потенціал, який можна було б використати в контрнаступі, – наголошує він. – Тому немає жодних умов для того, щоб українська армія здійснювала контрнаступ".
Генерал Скшипчак: "Не треба українців поспішно підштовхувати до контрнаступу"
Багато експертів звертають увагу на бойові дії, які відбуваються дедалі частіше на околицях Херсона вже кілька днів. Однак генерал Скшипчак стверджує, що їх абсолютно не можна назвати елементом контрнаступу.
"Просто візьміть карту і подивіться саме Дніпро та його дельту. Там зараз проводяться диверсійно-диверсійно-розвідувальні операції спецпідрозділами обох сторін. Там щонайменше три місяці влаштовували засідки, штурми, мінування та обстріли, тому в основному можна сказати, що там йде двостороння партизанська війна", – розповідає колишній командувач сухопутних військ.
"У цій місцевості дуже багато боліт, острівців, басейнів річок, меандрів, каналів, і все заросло чагарниками, що робить цей район непридатним для операції оперативних військ. Те, що якісь підрозділи з'явилися на східному березі Дніпра, нічого не означає. Адже росіян видно і на островах, які ще недавно були в руках українців. Тому ці дії абсолютно не можна назвати початком наступу" – стверджує генерал Скшипчак.
Крім того, він сумнівається, чи захочуть українці взагалі почати контрнаступ.
"Росіяни готувалися до оборони майже як божевільні з грудня. Особливо в Запоріжжі або в околицях Куп'янська. Там будується багато фортифікаційних споруд, є оборонні позиції або мінні поля. Подолання такої оборони коштуватиме українцям величезних втрат. Вони не можуть собі цього дозволити", – переконує експерт.
Генерал Скшипчак не виключає сценарію, що росіяни спочатку спробують відбити напад українців, а вже потім здійснюватимуть свій наступ. Тому застерігає від поспішного "підштовхування" українців до контрнаступу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:23
3 грудня
ТОП новини
live comments feed...