• Головна
  • Депресія: причини та характерні ознаки
Новини компаній
09:46, 6 липня 2022 р.

Депресія: причини та характерні ознаки

Новини компаній

Все більше людей в останні роки звертаються до Rozmova через депресивні стани. Головна причина полягає в інтенсивному ритмі життя, коли людина намагається всюди встигнути – і на роботі, і вдома, і з родиною час провести, і з друзями, і спортом зайнятись. Щодня на нас чекає купа справ, а у вихідні хочеться розважитись, і не просто з книгою на дивані, а так, щоб було цікаво, залишись приємні спогади. Не дивно, що через кілька років такого насиченого життя людина стикається з депресією, особливо, якщо зазнає певні невдачі на роботі чи навчанні.

Проте, варто пам’ятати, що діагностувати депресію може лише фахівець. Бо деякі симптоми, притаманні даній проблемі, можуть виявлятись і при моральному чи фізичному виснаженні. Іноді людині достатньо просто налагодити режим відпочинку, зокрема сну, і все проходить. Якщо це не допомагає, до однозначно треба звертатись на консультацію до психолога.

Чому виникає депресія

Складно сказати, чому виникає даний розлад. Він може з’явитись навіть у розважливої людини сангвінічного типу темпераменту, причому раптово. Але спеціалісти виокремлюють певні характерні моменти, які стають передумовою депресивного стану:

·Затяжна хвороба. У пацієнтів, які довгий час не можуть подолати захворювання, що спричиняє серйозні незручності або фізично обмежує, спостерігається значне погіршення морального стану. Людині здається, що лікування немає сенсу, що вже нічого не змінити, а хвороба залишиться на все життя. Що далі – тим гірше, деякі пацієнти замикаються у собі, припиняють спілкування із зовнішнім світом;

·Біохімічний дисбаланс. Це біологічна схильність до розладів настрою, іноді спадкова, іноді – набута. Також може виникнути внаслідок хронічного захворювання, в тому числі, при порушенні роботи ендокринної системи;

·Життєві події. Невдача, тим більше постійні невдачі, проблеми на роботі чи в сім’ї, травма (як психологічна, так і фізична), переживання посттравматичного стресового розладу, самотність – це далеко неповний перелік причин депресії;

·Особливості мислення. Є люди, які схильні до постійних переживань будь-яких проблем і невдач. Яскравий приклад – меланхолічний тип темпераменту. Людина постійно прокручує в думках якісь події, складнощі, безпричинні страхи тощо. Іноді це супроводжується почуттям провини, коли вважається, що можна було б щось змінити у тій чи іншій ситуації. Звісно, такі думки призводять до депресивного стану.

Крім того, існує навіть група ризику, в яку входять люди віком від 20 до 30 років. Щодо гендерного фактору, то тут немає взаємозв’язку зі статевою приналежністю. Депресія може однаково виникнути і у жінки, і у чоловіка.

Як розпізнати депресивний стан

Дуже важливо вчасно відрізнити депресію від просто поганого настрою. Адже вона, на відміну від негативного настрою, не пройде сама собою, і тим більше не мине скоро. З часом депресія може посилюватись, а в якийсь момент навіть викликати бажання суїциду.

Основними симптомами називають:

·Погіршення настрою протягом довгого періоду;

·Зникнення зацікавленості до всього;

·Втрата апетиту, або навпаки, намагання «заїсти» проблему;

·Апатія;

·Надмірна сонливість або, навпаки, безсоння;

·Втрата енергії, швидка втомлюваність;

·Складнощі з концентрацією думок і уваги;

·Відчуття власної нікчемності;

·Емоційне збудження або загальмований стан;

·Думки про самогубство, навіть непрямі на кшталт «світу без мене було б краще».

При виявленні у себе хоча б кількох симптомів, краще сходити на консультацію до психолога. Це зовсім не означає, що доведеться проходити постійну терапію. Але психодіагностика дозволить визначати – чи є депресія, чи ні. І вже потім можна буде зрозуміти, як діяти далі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...