Партнерский материал
17:00, 11 березня 2021 р.
"І протидія пандеміям, і наукова співпраця": відвідувачі виставки "НАТО - територія безпеки" дізналися реальні факти про Альянс
Партнерский материал
Для України, що перебуває під тиском російської агресії, співпраця з міжнародними партнерами стали питанням виживання. Підтримка найбільш авторитетного серед них - Північноатлантичного альянсу, допомогла оперативно відтворити Збройні сили країни. Реально ж програми взаємодії охоплюють дедалі ширше коло питань в сфері науки, екології, боротьбі з інформаційними загрозами.
Співпраця між українською державою та Північноатлантичним Альянсом розпочалася ще в 1997 році. У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, в 2020-му Україна отримала статус партнера розширених можливостей.
Внесення змін до Конституції України та прийняття низки законів, які наближують Україну до НАТО, підвищують рівень нашої взаємної співпраці, роблячи партнерство Північноатлантичним Альянсом більш дієвим та ефективним.
Указом Президента від 24 лютого 2021 року затверджено Положення про річні Програми співпраці під егідою комісії Україна - НАТО. "Кожен розділ повинен містити стратегічну мету реформ, цілі, очікувані результати та пріоритетні завдання з періодом планування на п'ять років", - йдеться в положенні.
На всіх рівнях - загальнодержавному, міністерств і відомств, громадських об'єднань, співпраця з Альянсом буде будуватися на принципах конкретності, досяжності і визначеності у часі.
Проект "Україна - НАТО" нині є основним документом, який визначає основні напрямки взаємодії України та НАТО. Вона окреслює спільні цілі та дорожню карту їх досягнення. Перспектива членства в Альянсі надасть нашій державі не лише гарантії колективної безпеки, а й доступ до передових технологій, участь в міжнародних проектах розвитку.
Незважаючи на високий рівень взаємної співпраці та потребу в ній України, не всі мешканці нашої держави раді цьому партнерству, а рівень довіри до НАТО коливається на рівні 50%, навіть при відкритій агресії Росії проти України. Ще за радянських часів "холодної війни" сформувався усталений ідеологічний штамп щодо "агресивного блоку проти СРСР", хоча НАТО завжди декларує принципи захисту, а не агресії.
Ще з початку свого створення НАТО закладало основи для стабільної безпеки в Європі. Досягнення цієї мети передбачається через зміцнення демократичних інститутів і через прагнення до розв’язання суперечок мирним шляхом.
Безпека, консультації, стримування і оборона є основними завданнями, що ставить перед собою об'єднання членів Північноатлантичного Альянсу. В останнє десятиліття зусилля організації направлені також на подолання нестабільності, що провокують регіональні й етнічні конфліктів на території Європи, та загрози, що виникають поза межами євроатлантичного регіону.
Як зазначив у коментарі журналістам доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Сергій Федуняк, вступ до НАТО означатиме прискорення економічного зростання внаслідок зміцнення демократичних інститутів, верховенства права, покращення інвестиційного клімату за рахунок захисту прав інвесторів.
Керівництво Альянсу допоможе нашому громадянському суспільству «дотиснути» український правлячий клас і примусити його здійснювати реальні реформи на користь людей, а не їх імітацію.
Про ці та інші факти діяльності НАТО та співпраці Північноатлантичного Альянсу з Україною можна було дізнатися на VR-інсталяції "НАТО - територія безпеки". Виставку організувало у Запоріжжі та Херсоні ГО "Інтерньюз-Україна" за підтримки Посольства Канади в Україні.
Гостям запропонували VR-окуляри, які ніби переносять в інший вимір реальності. Виникає повне відчуття присутності десь в штаб-квартирі НАТО, при цьому відвідувач дізнається історію створення Альянсу та напрямки діяльності організації.
Для тих, хто вперше дізнався ці цікаві та важливі деталі, була можливість перевірити себе: побудувати будиночок відповідно до цінностей організації, відмітити на карті світу країн- учасниць НАТО, а також пройти тест і отримати за його результатами тематичні подарунки
Координатор проєктів ГО «Інтерньюз-Україна» Артур Кадельник зазначив, що цей експериментально-інтерактивний захід створено для того, щоб спробувати розвіяти міфи про НАТО, які збереглись ще з радянських часів.
Гейміфіковані форми подачі матеріалу використано, щоб людям було цікаво, щоб відвідувачі були максимально залучені до отримання знань. Створено різни зони, віртуальна реальність, і людина повністю поринає у цю історію, ніби сама присутня на місці обговорень міжнародних суспільних процесів.
Регіональний представник Інституту масової інформації в Херсонській області Сергій Нікітенко зазначив, що "Інтерактивність досить суттєва, ніби побували на якійсь екскурсії. Це цікавий підхід для пояснення складних тем максимально спрощено, але інформативно," - поділився він враженнями.
Це дуже корисно для розвінчання міфів, якими досі, на жаль, живе значна частина українців. Я бачу позитивний приклад того, як за допомогою простих речей демонізована свого часу структура може показати українцям, що ніхто не буде тебе захоплювати, що це міжнародна організація, а не тільки військова.
Проєкт «НАТО – територія безпеки» підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Посольства Канади в Україні. Позиція Посольства Канади в Україні та позиція ГО «Інтерньюз-Україна» може не збігатись з думкою авторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...