13:00, 28 січня 2020 р.
В Україні стрімкими темпами змінюється клімат
Вже нікого не дивує зима без снігу. Аномально високі температури можна зустріти в холодну пору. Повідомляє новину "Gazeta.ua".
Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух пояснює таку аномалію відсутністю Сибірського антициклону. Саме Сибірський антициклон приносив сухе й прохолодне повітря. Незначні морози фіксуються переважно вночі, і то вкрай рідко. З 70-х років 20 століття середня температура не знижувалася нижче 0 С.А з 90-х років і зовсім переступила позначку в +20 °C. Грудень та лютий 2019 року зараз мають температуру нарівні березня та листопаду. А червень місяць і зовсім побив усі рекорди.
Зміна клімату відобразиться на сільській місцевості. З одного боку, підвищення температури повітря призведе до вимивання урожаю, збільшить ерозію ґрунтів, а з іншого – продовжить сезон робіт до грудня місяця. Це дасть змогу зібрати два-три врожаї та вводити такі теплолюбні культури, як виноград та баклажани.
До того ж зростання температури призведе до обміління річок та озер. Через нестачу снігу, яким живляться річки та озера, зменшиться кількість води. Це вплине на зволоженість ґрунту і зменшить об’єм прісної води для зрошення в теплий період.Питання прісної води постає не тільки на півдні України, а й на півночі, на Поліссі, де вже з недавнього часу осушуються болота. Там піщані ґрунти. І без достатньої кількості опадівпівнічний регіон країни з часом перетвориться на пустелю.
Минулого року подекуди були помічені сильні зливи. Та якоїсь значної користі вони не дали. Оскільки дощі тривали близько двох місяців, то на зміну їм приходила спека з такою ж тривалістю часу, котра і висушила всю накопичену воду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...