Яка поїздка на море обходиться без такоїсмакоти як риба, тим більше у нашому прекрасному місті Бердянськ. Та в жаркий літній час дуже легко помилитися з вибором, і купити вже зіпсовану і неякісну рибу, в наслідок чого, можна опинитися на лікарняному ліжку з ботулізмом. Щоб цього уникнути, важливо вміти відрізняти по ряду ознак, хорошу рибу від поганої.

Нижче наведено перелік порад, за допомогою яких, ви зможете самостійно обрати якісну рибу.

Для початку розберемося в видах копчення. Всього їх два - холодне і гаряче. Риба гарячого копчення готується протягом 6 годин при повільному нагріванні температури від 50С до 80С. Така риба буде щільною, з більш вираженим запахом і смаком. Також м'ясо риби буде легко відокремлюватися від кісток.

При холодному копченні риба буде більш м'якою і ніжною. Приготування риби з використанням такого виду копчення, розтягнеться на термін до трьох тижнів при температурі від 20С до 32С.

Щоб визначити свіжість риби, використовуйте своє почуття нюху.

По запаху ви зможете визначити натуральність копчення. На жаль, виробники часто грішать копчення рідким димом. Для цього виду копчення, зазвичай беруть вже зіпсовану рибу. Тому, якщо ви відчуваєте яскраво-виражений «хімозний» запах, не купуйте цю рибу. Правильним запахом буде легкий деревно-димний аромат.

Якщо ви купуєте копчену рибу в магазині, то краще візьміть її в вакуумному пакуванні, і перевірте маркування.

Якщо ви все-таки вирішили брати рибу без пакування, зверніть увагу на її зовнішній вигляд. На ній не повинно бути нерівностей, тріщин і подряпин, все це ознаки залежалась несвіжої риби.

Також не повинно бути білих смуг, якщо такі є, значить під час приготування була порушена технологія копчення.

Не слід забувати про терміни зберігання. Риба холодного копчення може зберігатися в 3 рази довше, ніж риба гарячого копчення. Наприклад, у вакуумному пакуванні риба із застосуванням холодного копчення може зберігатися до 90 днів, а гарячого - 60 днів. Якщо вакуумного пакування немає, термін зберігання зменшується до 14 і 5 днів відповідно.