• Головна
  • Хантавірус – це не спадкоємець Covid-19
18:00, 25 березня 2020 р.

Хантавірус – це не спадкоємець Covid-19

Хантавірус – це не спадкоємець Covid-19

Редакція 06153 розповіла у нашому матеріалі , що чоловік з китайської провінції помер від вірусу хантавірус. Хантавірус передає гризуни або їхні продукти життєдіяльності. Та цей вірус не буде спадкоємцем коронавірусу Covid-19.

Хантавірус існує століттями, але найбільше розповсюдження отримав в Китаї. Проте були й випадки, коли вірус виходив за межі Китаю: під час Корейської війни у 1950-х роках,  у США у 1993 та 2012, декілька років тому у Південній Америці і навіть нещодавно, на початку березня 2020 у Саратові, що в Росії.

Та не поспішайте панікувати! Вакцина від хантавірусу є вже більше. як 10 років. Проте лікарі рекомендують негайно звертатись до лікаря, якщо ви були поруч з гризунами та у вас є симптоми лихоманки, сильні болі в м’язах та задишка. І захворіти на хантавірус може кожен, хто мав контакт з гризунами (мешканці ферм або селищ).

Лікарі запевняють, що випадки передачі цього вірусу від людини до людини дуже рідкісні. Проте не треба втрачати обережність. Так, хантавірус не передається через дихальну систему, на відміну від COVID-19. Та може передатись через людські продукти життєдіяльності або кров хворого.

До України цей вірус навряд чи дістанеться, адже його носії – окремий вид гризунів, що мешкає у Китаї, Кореї, США, Латинській Америці та Північній частині Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хантавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...