Якщо вранці відчувається втома, біль в спині та шиї, причина може критися в неякісному матраці на ліжку. В таких умовах неможливо добитися повноцінного сну, гарної постави та міцного здоров’я. Натомість матраци ортопедичні забезпечать міцний сон, підтримуючи хребет в правильному положенні та знижуючи рівень навантаження.

Особливості та відмінності ортопедичних матраців

Конструкція сучасних ортопедичних виробів розроблена для комфортного лежання та відпочинку. Користувач може зайняти зручне та рівне положення, не відчуває напруження м’язів. Розглянемо основні характеристики матраців.

  • Розміри. Класичний прямокутний формат на дві людини – ортопедичні матраци 180х200. Односпальні – це ортопедичні матраци 90х190, полуторні – 120х200. Також існують нестандартні розміри, залежно від форми та габаритів ліжка, наприклад: довжина 220 см та 230 см.
  • Пружини. Вирізняють два типи наповнення – пружинні та матраци ортопедичні безпружинні. Пружини можуть бути об’єднані в блоки та незалежні. Модель без пружин наповнена різними натуральними та синтетичними матеріалами, які є безпечними та екологічними.
  • Функціональні сторони. Виробники пропонують односторонні та двосторонні різновиди. Їх можна перевертати та користуватися різними функціями як жорсткість, склад, сезонність.
  • Зонування. Для покращення комфорту та підвищення корисних ефектів застосовують зонування. Таких секцій може бути декілька. Зазвичай це пружинні та безпружинні блоки.
  • Жорсткість. Залежно від стану здоров’я, віку та ваги користувача підбирають рівень жорсткості. Найвищий показник рекомендований для виправлення проблем з поставою, тоді як м’який зменшує навантаження на хребет в поперековому відділі.

Придбання якісної продукції потребує певних витрат. Але в питанні самопочуття не варто надмірно економити, адже це турбота про власне майбутнє. Загалом матраци ортопедичні купити цілком можливо за розумною ціною завдяки прогресивним технологіям виробництва. Вартість формується на основі експлуатаційних факторів, розмірів та використовуваних матеріалів.

Які матеріали використовують для виготовлення матраців ортопедичних?

Головним критерієм, на який орієнтуються, коли потрібно купити матраци ортопедичні, є матеріал наповнення. Від цієї сировини залежить жорсткість, гігієнічні якості та зручність. Розрізняють натуральні та синтетичні наповнювачі.

Популярними штучними матеріалами є пінополіуретан, спанбонд, латекс та Memory Foam (латексна піна). Всі вони витримують великі навантаження, чудово підтримують спину під час сну. Латексна піна має здатність підлаштовуватись під контури тіла. Кожен з них гарно пропускає повітря, регулює температуру та не викликає алергічних реакцій.

Серед натуральних наповнювачів сизаль (волокна агави), кокосова койра, термоволокно, ThermoFelt з бавовни та шерсті. Прості у догляді, довговічні та стійкі до запахів. Відрізняються гарним ефектом зігрівання.

Чохол на ортопедичні матраци 160х200 чи будь-якого іншого формату також має бути пошитим з якісних та гіпоалергенних тканин як жакард, бавовна, трикотаж. Краще обирати варіанти які знімаються з ліжка та за якими простіше доглядати.

В чому користь ортопедичних матраців для здоров’я

Сон в правильному положенні – це повноцінний відпочинок, профілактика проблем з опорно-руховим апаратом. Комфорт важливий в будь-якому віці. Тому замовити ортопедичні матраци за посиланням https://shopomag.com.ua/ua доречно дітям, дорослим й літнім людям.

Отже, можна виділити наступні переваги для користувача:

  • профілактика хвороб шиї та спини, охоплюючи остеохондроз, сколіоз;
  • усунення головного болю, болів у суглобах, шийному відділі, хребті, що викликані неправильним положенням тіла під час сну;
  • недопущення прогресування наявних проблем – хронічних захворювань чи перенесених травм;
  • бадьорість та гарний настрій щоранку.

Особливу увагу слід приділяти дитячому організму, який тільки починає формуватися та розвиватися. А тому надзвичайно важливо забезпечити йому правильні умови. Саме ортопедичні моделі не допустять викривлення хребта та порушення постави.

Варто розуміти, що навіть сучасне та якісне ліжко не гарантує здорового відпочинку. За це завдання більшою мірою відповідає матрац.