Що стосується ножів, для сучасного туриста, питання вибору – чи не найскладніше. Пропозицій в наш час просто жах, як багато. Ножів продається безліч, і всі вони різні.

Що ж (і як) вибрати?

Нижче ми розберемо по пунктах кілька основних ідей щодо вибору та купівлі туристичного ножа.

Складаний чи фіксований ніж

Для серйозного походу найкраще купити нескладаний ніж. Зрозуміло, на боці складаників компактність та зручність транспортування. Зате вони поступаються нескладаним ножам у міцності та надійності. У складних ножах безліч щілин, які можуть забитися брудом. Ніж від цього може перестати працювати як слід. А ось почистити його у польових умовах не завжди можливо. Не варто забувати, що складаний ніж завжди буде дорожчий за аналогічний по можливостях нескладний. Адже це – не останній за значенням фактор.

Ну а якщо ви вирушили просто на пікнік чи недовгу прогулянку лісом, то якісного складаного ножа вам цілком вистачить.

Скільки має коштувати туристичний ніж

Взагалі дуже дорогий ніж краще не купувати. Інтернет буквально рясніє оглядами просто феноменальних ножів, зроблених з кращих матеріалів за останнім словом техніки та дизайну. І ось, уявіть собі таке: купуєте ви цей ніж… І губите його в лісі! Або хтось бере його і у вас на очах починає відкривати їм консервну банку. Клинком. Який коштує як пароплав та пів літака на додачу.

Це ж буде жах на межі інфаркту. Святотатство. Навіть уявити собі таке моторошно.

У ліс взагалі краще не брати з собою нічого, що боляче втратити чи зламати. Ми не закликаємо вас купувати низькоякісну дешевку. Але й щось колекційне краще залишити вдома. Або навіть на полиці магазину.

В Україні зараз достатньо магазинів, що пропонують гарні та недорогі ножі. За ціною від 20-25 не таких вже й умовних одиниць, починаються вже цілком пристойні ножі.

Якого розміру має бути туристичний ніж

Чи не купуйте великі ножі. Так, вони виглядають круто. Але ж вам їх потім постійно носити з собою. Легкий недорогий ніж, вагою в районі 115 - 150 грамів і з лезом довжиною близько 100 мм довжиною, буде оптимальним у цьому плані рішенням.

Що таке скандинавський тип ножа і чому він так добре підходить туристам

Придивіться до ножів зі скандинавським профілем леза (сканді гріндом). Вони гострі та відмінно ріжуть. Ці ножі відмінно працюють по деревині. Їх дуже зручно та легко заточувати (навіть в умовах походу).

Саме такі ножі мешканці північних лісів використовували століттями.

Зараз продається безліч варіацій на тему фінки та її рідні. Вони є в асортименті Grand Way, SanRenMu, CH Knives, Mora та багатьох інших торгових марок. Щось недороге у дусі Grand Way WK 0282 або Mora Companion показує себе у поході дуже добре. Тільки не купуйте ніж із занадто товстим обухом (як би вам його не рекламували як інструмент для бушкрафту). Десь 2,5 мм цілком достатньо. Геометрія сканді ножа така, що при занадто товстому лезі він починає працювати швидше як колун, а не ніж. Це не завжди те, що нам потрібне.

Яка сталь буде кращою для леза туристичного ножа

Часто сперечаються, яка сталь найкраще підійде для леза туристичного ножа. Нержавіюча сталь або вуглецева? Свої плюси та мінуси є у кожного рішення. Клинок з вуглевої сталі буде довше залишатися гострим, а значить краще різати. Його можно заточити до значної гостроти.

Ну а нержавіюча сталь, звісно, просто не іржавіє. Хоча ножі з недорогої нержавійки зазвичай тупляться дещо швидше. Тут справа вашого особистого вибору. Що вам треба – стійкість до іржі чи гострота?

Замість висновку

Що ж. Для початку, мабуть, вистачить. Сподіваємося ця нехитра, але корисна інформація стане вам у нагоді і ви оберете і купите собі гідний туристичний ніж, який буде служити вам вірою і правдою не один рік.