Вирощування сільськогосподарських, садових і навіть декоративних рослин неможливо без застосування інсектицидів. Спрямовані на знищення комах-шкідників препарати надають неоціненну допомогу в комплексній боротьбі з ними, скорочуючи збитки, що завдаються, і запобігаючи небезпечним захворюванням на посівах.

Придбати інсектициди від білокрилки ви можете на сайті інтернет-магазину good-harvest.ua!

Інсектициди – збірний термін для хімічних препаратів захисту рослин, який включає в себе для слова – insect (комаха) і cide – (скорочувати). Таким чином, з назви можна зрозуміти, що ці засоби спрямовані на скорочення кількості комах і небезпечними хворобами, що провокуються ними, на культурних насадженнях.

Історія застосування інсектицидів починається в 1939 р., коли співробітник хімічної компанії з виробництва засобів захисту рослин у Швейцарії, відомий як Пауль Мюллер, виявив специфічні інсектицидні властивості сполуки Дихлордифеніл трихлорметилметану, або простіше кажучи ДДТ. Невдовзі про користь препарату дізнався весь світ. За створення інсектициду доктор Мюллер був удостоєний Нобелівського застосування. Завдяки винаходу речовини у роки Другої світової війни було попереджено серйозні проблеми з малярією. Близько 1 млрд жителів вдалося врятуватися за рахунок зупинки епідемії.

Згодом перелік препаратів поповнився 1942 р. результативним у знищенні комах-шкідників гексахлорциклогексаном (ГХЦГ). Обидві речовини активно застосовувалися в сільському господарстві аж до 1975 р. Трохи пізніше 1998 р. застосування високотоксичних стійких до накопичення у ґрунті та воді речовин різко скоротилося. Нині виробники активно зайняті випуском менш небезпечних препаратів, вкладених у боротьбу з комахами. В останні роки зазначають, що найефективнішими інсектицидами є препарати біогенного походження. Це аналоги природних компонентів та біологічних сполук, які у природному вигляді містяться в живих організмах. Тобто головною метою виробників агрохімікатів сьогодні є випуск екологічно нешкідливих препаратів.

Навіщо в сільському господарстві застосовують інсектициди?

Інсектициди для плодових дерев, сільськогосподарських культур та декоративних рослин активно застосовуються як профілактичний захід, а також у ролі основного способу боротьби зі шкідниками. Препарати мають згубну дію на комах і паразитують істот, чия життєдіяльність призводить до скорочення або повного знищення врожаю культурних та псування декоративних рослин. Хімікати відрізняються механізмом дії, впливаючи як на дорослих особин шкідників, а й у їх яйця і личинки.