Грибкові захворювання, також відомі як дерматомікози, являють собою інфекційні ураження шкіри середньої складності. Частіше за все уражаються гладкі поверхні, складки, кисті, стопи та волосисті частини голови. Така хвороба зустрічається у третини населення планети, від неї страждають як дорослі, і діти. На щастя, у світі є ефективні протигрибкові препарати, які здатні боротися із симптомами хвороби та повернути нормальне життя. Їх можна купити в інтернет-аптеці «Здравица». У цій статті поговоримо про причини виникнення дерматомікозу та його симптоми.

протигрибкові препарати

Причини захворювання

Основним збудником грибкових захворювань вважаються гриби-дерматофіти. До основних вивчених причин розвитку дерматомікозу відносять низку факторів, серед яких: 

  • Дерматози. Найчастіше грибкові хвороби вражають хворих, які страждають на псоріаз, екзему та інші шкірні захворювання. Часті травми шкірних покривів, а отже порушення місцевого імунітету, сприяють розвитку патології. 
  • Чинники, пов'язані з професією. З грибковими захворюваннями часто стикаються спортсмени, шахтарі та військові. Вони змушені носити спеціальне взуття та одяг тривалий час, що підвищує ризик розмноження грибків. 
  • Погана гігієна. При недостатньому очищенні шкіри, зокрема, митті рук, виникає ризик появи дерматомікозу. 

Крім перерахованих вище факторів, ризик виникнення грибкових захворювань може підвищуватися при хронічних хворобах, таких як ішемія, цукровий діабет, венозна недостатність.

Симптоми

Симптоми захворювання багато в чому залежить від локалізації ураження шкіри. При мікозі волосистої частини голови можуть утворитися глибокі вогнища запалення, свербіж і швидке забруднення волосся. При мікозі шкірних складок можна спостерігати набряклі рожеві плями круглої форми з чіткими контурами та гладкою поверхнею. Якщо ці симптоми ігнорувати, плями можуть наповнюватися рідиною та утворити кірку. При цьому пацієнти скаржаться на сильний свербіж цих виразок. При мікозі стоп спостерігається лущення по всій її поверхні, а також утворення бляшок та мозолів. При ураженні нігтьової пластини на ній з'являються характерні смуги сіро-жовтого кольору. При цьому нігті стають слабкими та схильні до деформування. Для загального мікозу шкіри характерна поява плоских плям рожевого кольору, що лущаться та супроводжуються свербінням, печінням і навіть болем.