Знизити ймовірність ДТП на дорогах можна, грамотно плануючи розстановку технічних елементів для координації. У свою чергу водії зобов'язані знати позначення і правила використання графічних регуляторів. Вони розміщуються на узбіччях в зоні видимості. Однією з основних груп виступають знаки одностороннього руху, що регулюють переміщення всіх транспортних засобів для перевезення вантажів, пасажирів.

Знак «одностороннього руху»

Опис і позначення знака офіційно закріплено в правилах дорожнього руху в Україні. Він входить в категорію регуляторів особливого припису. Візуально знак виглядає, як велика біла стрілка, що вказує напрямок вперед. На ділянках шляхів з таким знаком виключається наявність зустрічного транспорту. Іноді односторонній рух не визначається даним регулятором. Їзда в одному з напрямків забороняється»цеглою".

Встановлюються знаки одностороннього руху там, де:

  • обсяг транспортного потоку в одному напрямку значно переважає над попутним;

  • вулиця занадто вузька для організації двостороннього руху;

  • дорога виступає переїздом до другорядних шляхів.

Знак розміщується на початку ділянки з одностороннім рухом. Його прийнято дублювати після кожного перехрестя. Є кілька випадків, коли його можна не використовувати. Сюди відносяться точки перетину на різнорівневих сполученнях, наявність об'їзних, присутність дорожніх конструкцій, що розмежовують зустрічні напрямки, роздільне трасування з високим рівнем видимості обох смуг.

Допоміжні технічні засоби регулювання

Крім вказівника «односторонній рух» використовуються додаткові технічні засоби. На них зображуються стрілки, які фіксують напрямок вправо або вліво. За ним автовласники можуть зрозуміти, на якій з ділянок шляху дозволено тільки рух в одну сторону. Допоміжні елементи розміщуються по периметру всіх перехресних повідомлень, де передбачений особливий режим. Поворот дозволяє внести конкретику в напрямку маршруту. Знак з перекресленою білою стрілкою свідчить про закінчення шляху з одностороннім рухом.

Існують також дорожні попереджувальні знаки, які вказують на початок ділянки з подвійним потоком. Основний має трикутну форму, обрамлений червоною смугою по периметру. На білому тлі відображаються дві стрілки з протилежними покажчиками.