Якщо ви хочете завести вірного друга, який відрізнятиметься своїм екзотичним зовнішнім виглядом, вірністю та розумом, рекомендуємо звернути увагу на породу чау-чау. Це доволі великий собака, який за виглядом схожий на суміш лева з ведмедем. Оригінальності додає язик синього кольору, завдяки якому ці собаки відомі на весь світ.

Зовнішність чау-чау

Порода собак чау-чау відрізняється досить великими габаритами. Вага самців може досягати 32 кг, а самок ‒ 27. Переважно зріст у холці коливається між 46–56 см. Якщо говорити про забарвлення, то стандартними кольорами для чау-чау вважаються:

● чорний;

●  бежевий;

●  білий;

●  червоний (швидше теракотовий відтінок);

●  сіро-блакитний.

Частіше забарвлення однотонне, інколи є помітний перехід від темнішого відтінку шерсті до світлішого.

Чау-чау відрізняється приплюснутою мордою та плоским черепом. Щелепи собаки дуже потужні, вуха товсті, маленькі та широко розставлені. Тваринам притаманна доволі довга шерсть, особливо густа в зоні шиї, чим трохи схожа на левину гриву.

Особливості характеру

Характер собаки чау-чау досить своєрідний. Представники породи відрізняються впертістю, також чау-чау люблять показувати свою перевагу над іншими тваринами та навіть проявляти агресію. Тому собаки потребують ретельного дресирування, особливо якщо в домі проживають інші тварини.

Оскільки собака любить домінувати, у сім’ї вона вибирає для себе одного господаря, вказівкам якого слідує без заперечень. До інших членів сім’ї ставиться приязно, але без 100% слухняності. Важливо знати, що чау-чау не дуже ладнають із дітьми, терпіти їх знущань вони не будуть.

Порода чау-чау потребує досить суворого виховання, в іншому разі поведінка тварини в деякі моменти може бути некоректною. Також чау-чау відрізняються чималим інтелектом, собак можна навчити великій кількості команд.

Особливості догляду

Догляд за чау-чау не можна назвати особливо складним. Шерсть, попри довжину, легко чиститься та не збивається до купи. Собака доволі просто звикає до квартирного життя.

Купати тварину часто не потрібно, але лапи доведеться мити після кожної прогулянки. Вигулювати собаку необхідно двічі на день упродовж 1–2 годин.

Якщо говорити про харчування, то годувати чау-чау найкраще збалансованим заводським кормом, адже доволі важко ретельно продумати та урізноманітнити домашню натуральну їжу так, щоб вона враховувала потреби організму тварини. Серед продукції від компанії Purina ви можете відшукати кілька кормів супер-преміум класу, які чудово підійдуть для чау-чау.

Варто зазначити, що ця порода у разі невеликої активності схильна до ожиріння, саме тому харчування чау-чау має бути збалансованим, а прогулянки — регулярними.