Якщо ви страждаєте від хронічного болю в спині, то ви вже точно знаєте не з чуток як цей факт позначається на кількості годин сну, наскільки сон, що розслабляє для вас, і наскільки легко вам функціонувати наступного дня.

Учені з Ірландії вивчили 17 експериментальних досліджень наскільки сильно впливає хронічний біль в спині на можливість отримання хорошого відпочинку під час сну. В результаті підтвердилася гіпотеза, що ті, хто терплять біль в спині отримують менш якісних сон, і таким людям навіть складніше засинати.

Вибір матраца для людей з хворою спиною

як вибрати жорсткість матрацаЯкщо є можливість, чом би і не зменшити ряд причин, які можуть заважати вашому сну? Вибравши правильний ортопедичний матрац з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/, який підійде індивідуальним запитам вашої спини, ви здійсните свою мрію отримувати комфортний і здоровий сон.

Процес вибору ідеального матраца - ця справа не одного дня. Якщо ви дійсно хочете вибрати максимально комфортний матрац для вашого тіла, то цей процес пошуку може зайняти не один місяць доки ви переглянете безліч брендів і моделей матраців.

Основне питання, яке хвилює покупців: якої жорсткості краще вибирати матрац?

Сучасні лікарі рекомендують не прибігати до крайнощів (дуже м'який або дуже жорсткий матрац) при виборі яку модель матраца купити. Дослідження доводять, що кращі результати для людей з хворою спиною показують моделі з середньою жорсткістю.

Дослідники з Данії в течії 1 місяця проводили експеримент з 115 добровольцями, яких розділили на 3 групи щоб спати на різних по жорсткості поверхнях.

Групі, яка повинна була спати на м'якому, були запропоновані аква матраци (з водою усередині). Наступна група спала на моделях з матеріалу темпур, який забезпечував м'якість і хорошу підтримку хребта одночасно. І третя група повинна була спати на дуже жорсткій поверхні, тому їм надали футоны.

По витіканню місяця усі учасники повинні були оцінити за шкалою від 1 до 10 наскільки вони відчували біль і дискомфорт в спині. Окрім цього, враховувалося їх стані в течії щоденної активності і скільки годин вони спали за ніч.

В результаті виявилось, що з незначним відривом лідирували матраци з водою і з матеріалом темпур.

Підсумувавши можна сказати, що краще всього вибирати матраци середньої жорсткості. Але тільки якщо ваш лікар не призначає інше. Адже те, що добре більшості, не означає добре кожному.

Якщо у вас є захворювання спини, слід проконсультуватися з вашим лікарем. Він зорієнтує вас які саме моделі шукати.