интернет магазин Буклетка

Культура людини тісно пов'язана з традиціями народу, серед якого вона росте й виховується. Музична культура не є винятком. Саме тому в загальноосвітніх школах приділяється особлива увага вивченню української народної музики, яка знайомить дітей з духовністю та колоритом своєї країни.

Сучасні шкільні підручники з музичного виховання містять найкращі пісенні надбання українського народу. Зараз все частіше з екранів телевізорів ми чуємо музику, яка відрізняється від народної, ритмічною та ладо тональною основою. Тому це позначається на ставленні сучасних дітей до фольклору. Народна пісня майже повністю зникла з побуту людей, особливо в містах. Її можна почути, здебільшого, тільки на сцені під час народних свят та обрядових дійств. Ще донедавна у школі теж такі пісні вчилися тільки епізодично і носили ознайомлювальний характер.

Сьогодні перед вчителем музики стоїть важливе завдання – виховання любові до народної музики, збереження духовних традицій свого народу. Виконання українських пісень збагачує серце малюків почуттями, виховує в них естетичне ставлення до світу, природи, рідної мови і слова. Починати привчати дітей до музики потрібно ще змалечку. Велике педагогічне значення мають колискові пісні. Емоційний розвиток маляти починається саме з них.

Слухаючи приємні наспіви мами та бачачи її лагідне обличчя, немовля вбирає в себе доброту, чуйність, ніжність та лагідність. Оскільки ці пісеньки мають прості слова і мелодію – вони дуже легко запам’ятовуються. З часоммалюк сам починає виконувати колискові своїм лялькам, молодшому братику або сестричці. При цьому розвиваються вокальні та ритмічні здібності, пам'ять. Але найкращим часом для сприйняття та розуміння музики, формування естетичного смаку є молодший шкільний вік.

Якщо малюк, навчаючись в початкових класах, буде слухати та співати народні мотиви, вони поступово запам’ятаються, стануть для нього звичними і приємними в подальшому житті. Особливу увагу вчитель повинен приділити вивченню жартівливих пісень. Щоб вони краще запам’ятались, можна не тільки записати в зошити слова пісні, а й дозволити намалювати сюжетні малюнки, або знайти і вклеїти відповідні картинки. Веселі дитячі народні пісеньки корисні тим, що вони невимушено привчають дитину критично ставитися до поганих вчинків і схвалювати гарну поведінку. Поставивши себе на місце героїв пісень, дитина вчиться бути слухняною, доброю, милосердною. Прививаючи дитині любов і повагу до народної пісні, ми збагачуємо її душу гарними почуттями, вчимо шанувати свою родину та Батьківщину.