Перш, ніж почати зведення будь-якої будівлі, потрібно отримати дозвільні документи на будівництво від Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі ДАБІ). По закінченню робіт необхідно ввести об'єкт в експлуатацію. Якщо будівництво не підтверджено документально, то будова визнається самобудом, тобто незаконним будівництвом.

Для кожної людини головною метою в житті є сім'я, а для сім'ї в першу чергу потрібно організувати комфортне проживання і для цього необхідно побудувати власний будинок.

На сьогодні, за відсутності фінансової стабільності, люди при будівництві будинку так чи інакше намагаються заощадити, будь то використання менш якісних будівельних матеріалів або ж менш професійних будівельників, при цьому всім доводиться частково порушувати встановлені законодавством вимоги при зведенні будинку.

Але порушуючи норми законодавця побудувати комфортний будинок неможливо, тому виникла необхідність узаконення самозастроя.

Потрібно розуміти, що самозастрой - це вид нерухомості, зведений за відсутності дозвільних документів. Для прикладу, це може бути порушення стандартів будівництва, будівництво на самозахопленій землі або незаконна прибудова до будинку.

Тому, з метою захисту своїх прав, і вкладених в будівництво фінансів, що б не платити штрафи, уберегти будинок від примусового знесення необхідно своєчасно узаконити самобуд, на сайті https://dozvil.ua/uk/oformlenie-samostroya вам допоможуть зробити це швидко та законно.

Для того що б спокійно будувати свій будинок або ж узаконити вже зведений вами будинок без наявності дозвільних документів, необхідно в першу чергу отримати правову консультацію від професійних юристів і визначитися як краще оформити свою нерухомість.

Що чекає та тих, хто цим нехтує?

  • Попередження. Припис Держархбудінспекції про усунення порушень законодавства.
  • Оплата штрафу.
  • Примусове знесення будівлі.

Для чого потрібно узаконити самовільну забудову?

Експлуатація об'єкта без дозвільних документів відноситься до порушень, тому щоб уникнути неприємних наслідків, потрібно вчасно оформляти документи на будівництво та зареєструвати право власності. Якщо цього не зробити, з об'єктом можуть виникнути складності при продажу, даруванні, обміну, спадкуванні, використанні під заставу, здачі в оренду або підключенні будинку до комунікацій. Також власник може понести відповідальність за порушення законодавства і отримати штраф.