Короткочасна мода на квартири в багатоповерхівках минула і люди знову почали цінувати переваги житла на землі, без сусідів, що ходять, лаються, веселяться зверху, знизу, збоку і міцніє відчуття, що ти – бджола у великому вулику.

Сучасні технології дозволяють за досить короткі строки та за помірну ціну (за проектами derevodim) побудувати будинок та оснастити його всім необхідним для цивілізованого та комфортного життя. Власні будинки, навіть економ класу, мають все системи комунікації (водопостачання, електроенергію, газ, каналізацію), підключення до Інтернету.

Останнім часом спостерігається бум на проекти дерев’яних будинків (див. на сайті http://derevodim.com.ua/) і такий попит цілком виправданий.

Переваги будинків з дерева

Починаючи будувати власне житло та роблячи вибір між цеглою та деревом слід врахувати недоліки та переваги обох матеріалів:

 

  • Перевагою житла з дерева є досить короткі терміни будівництва.
  • Цегляні, бетонні стіни не мають позитивної енергії дерева, ізолюють людину від природи.
  • Жоден кондиціонер не зможе відтворити природну вологість та температуру дерев’яного житла.
  • Можливості нової архітектури дозволяють зробити інтер’єр та екстер’єр дерев’яного житла напрочуд стильним, гармонійним, різноманітним а сучасні просочення – зберегти в такому вигляді протягом довгого часу.
  • На відміну від цегляного будинку, який тривалий час простояв без опалення та потребує тривалого протоплення, щоб створити комфортні умови, дерев’яне житло зігріється за кілька годин.
  • Важливою перевагою житла з дерева з точки зору здоров’я людини, є те, що вони дихають – повітря циркулює інтенсивно, в тому числі через пори матеріалу.

Як матеріал для будівництва житла, деревина має як переваги, так і недоліки.

До переваг відноситься високий рівень морозостійкості та міцності, зручність у роботі (легко обробляється, утилізується, має низький коефіцієнт температурного лінійного розширення), та також має низку теплову та звукову провідність.

Недоліками деревини можна назвати можливість погіршення фізико-механічних характеристик та ризик розповсюдження грибка внаслідок надлишкової вологості, горючість, такі вади як сучки, смоляні кишені тощо.

Майже все природні недоліки деревини зараз можуть бути нейтралізовано шляхом застосування сучасних ефективних засобів. Окрім цього, якість будинку в значній мірі залежить від якості вихідної деревини.