Професійні політики старої школи ніколи з доброї волі нічого не змінять!

Прийдешні вибори затопили інформаційний простір. Білборди та агітаційні намети - на вулицях, розмови про вибори - в магазинах і на зупинках, політична реклама - в телевізорі й нескінченні обговорення кандидатів у соцмережах дають привід для роздумів. І дедалі частіше - для здивування. Здивування - це ще м'яко сказано. Ну, давайте розбиратися по пунктах...

Ми будемо жити тепер... по-старому?

Всі пам'ятають, заради чого починався Майдан? Заради зруйнування неефективної системи і перезавантаження країни. Ми часто повторювали, що проста заміна дуп у кріслах (вибачте, осіб) у Верховній Раді нас не влаштовує. Так?

А тепер поясніть, як усе це співвідноситься з тим, що майбутній президент повинен бути «досвідченим політиком зі стажем»? Для чого такий досвід? Щоб легше було «бабло розпилювати»? (варіант винесення!)

Хіба не ці «досвідчені політики» власноруч створили Монстра? Професіонали, так. Якщо вони 20 років постійно роблять те саме, то з чого раптом тепер усе зміниться й вони раптово прозріють і покращають? Бути не гірше за Януковича, знаєте, невелика доблесть.

З 23 лютого минуло майже три місяці. Скажіть, хіба ви не чуєте щодня новини про те, що нічого не змінилося? Податкова працює по-старому. Митниця також. Суди відпускають під домашній арешт небезпечних злочинців, які потім втікають.

Всі знали, що в Одесі готується провокація на Травневі. І, тим не менш, нічого не зробили. А потім спочатку підвищили на посаді головного підозрюваного - Фучеджі, і лише під тиском громадськості потому його звільнили і все одно дозволили втекти.

Або, припустимо, прокуратура. Більше місяця не можуть розслідувати справу про напад свободівців на телевізійника Пантелеймонова. Зрозуміло, що на тлі проблем південного сходу це дрібниця, але тільки не кажіть, що прокурорам ніколи, вони дуже зайняті. Відсторонились і все.

Все це й багато іншого говорить про те, що Система жива- живісінька, а «професіонали з досвідом» роблять усе, аби вона прожила якомога довше. 

«Щоб усе швидше закінчилося ...»

Однією з найпотужніших маніпуляцій суспільною свідомістю є старанно насаджувана думка про те, що «все треба закінчити в першому турі». Порошенко та його політтехнологи прямим текстом говорять з екранів і білбордів: «А давайте все закінчимо в першому турі, тому що треба зупинити кровопролиття». Його регіональні штаби доходять до безсоромності - відправляють іншим кандидатам «офіційні листи» з проханням не чинити опір і зняти кандидатуру з виборів, щоб Петро Порошенко переміг уже в першому турі.

Не будемо навіть говорити про сплановане порушення конституційних норм і про спробу узурпувати владу прямо з самого початку, ще до виборів.

Але от скажіть, тільки по-чесному, а що заважає Петру Порошенку починати «зупиняти кровопролиття» прямо зараз? Можливо, ви забули, так я нагадаю: 22 лютого на посаду в.о. Президента висувалися дві кандидатури: Порошенко і Турчинов. Петро Олексійович взяв самовідвід.

Наскільки мені відомо, зовсім нещодавно Порошенко відкинув чергову пропозицію замінити Турчинова на посту, бо «зараз не можна вносити розкол». Я впевнений, що за бажання Порошенко міг би отримати в тимчасовому уряді будь-яку посаду з повноваженнями. А якщо згадати три місяці Майдану, то ми побачимо, що Петро Олексійович стояв осторонь, поки бідолашна Трійця метушилась між Майданом і Януковичем.

Ні, я чисто по-людськи прекрасно розумію, що скаржитись на Януковича в Європарламенті набагато приємніше, ніж стояти на Майдані (нехай навіть на сцені) в Києві. Я навіть не засуджую.

Але всі ці приклади говорять про одне: Порошенко не любить брати на себе відповідальність у критичний момент, він вважає за краще, аби рейтинг втрачали інші. Це мудро. Але в мене питання: як із усього вищевикладеного випливає, що після гіпотетичної перемоги в першому турі Порошенко стрімголов кинеться наводити порядок у проблемних регіонах, а не стане тягнути гуму, як Турчинов зараз? І що конкретно зміниться на Сході чи у свідомості Путіна, якщо Порошенко стане Президентом України?

Зауважте, я кажу про очевидні факти, не обговорюючи політичне минуле й олігархічне теперішнє Петра Порошенка - якщо ви вважаєте його гідним кандидатом у президенти, я поважаю вашу думку. Але як можна сперечатися з тим, про що я сказав вище: Порошенко явно прагне уникнути відповідальності у найважчі моменти.

Тимошенко й Тігіпко навіть обговорювати не хочу. Тут стільки «хорошого» сказано без мене, що нема необхідності додавати. Якщо після всіх їхніх подвигів ви готові за них голосувати, то я не бачу сенсу сперечатися.

Ярош і Тягнибок - у націоналістів своя ідеологічна ніша і свій електорат, теж не обговорюю, не моє це.

І хто залишається? Гриценко та Богомолець.

У сухому залишку

Особисто в мене ДУЖЕ багато питань до Гриценка, як під час Майдану, так і після. Мене бентежать тексти про необхідність допомоги армії - і те, що гроші щедро викидаються не так на гіпотетичну допомогу армії, як на білборди з власним обличчям. Мене бентежить, що «бравий вояка» махнув рукою і поїхав з Майдану, коли там засвистіли кулі. А Богомолець, яка не робила жодних гучних заяв,- залишилася. (Більше того – і її рідна донька була там, витягуючи поранених з передово). І хто з них після цього виявляється більше пристосованим до військових дій? 

Головне, мені категорично незрозуміло: чому численні прихильники зміни системи готові покірно голосувати в першому турі за нібито «прохідних» кандидатів з рейтингової трійки? Хочете, щоб швидше все закінчилося? Не закінчиться.

Крім того, зрозумійте, що рейтинги - такий самий спосіб маніпуляції суспільною свідомістю, як будь-який інший вид політичної реклами. І абсолютно так само купуються за гроші і змінюються в той момент, коли це потрібно або вигідно замовнику.

Окремо відзначу докір на адресу Богомолець, який мене просто вразив: мовляв, чому Ольга збирає гроші на свою передвиборчу кампанію у звичайних людей, хоча сама не бідує?

Скажіть, а що поганого в тому, що кандидат не залежить від спонсорів-олігархів? Що поганого в тому, що кандидат не розглядає передвиборчу кампанію як інвестиції, які потім йому треба «відбити»? Ви з цим ніколи не стикалися? Так давайте порадіємо, що нарешті зіткнулися, значить, у країні дійсно з'явився політик нової формації!

Іще мене запитують: чому ти не критикуєш Богомолець за відмову працювати міністром охорони здоров'я, на відміну від Порошенка з його самовідводом?

Відповідаю: річ у повноваженнях. Богомолець висунула свої умови, які озвучила публічно (це важливо). Умови були відкинуті. Мені невідомо, щоб Порошенко висував якісь вимоги про якісь повноваженнях, що не були прийняті. Він просто «благородно» самоусунувся. Різницю відчуваєте?

Вам здається, що в Богомолець немає досвіду, команди і т.п.?

У неї є досвід управління серйозним бізнесом. Є досвід створення робочих місць. Є досвід створення культурних , туристичних об'єктів та благодійних фондів. У неї немає політичного досвіду кулуарного дерибану портфелів - ви вважаєте це серйозним упущенням? А чий досвід вас влаштовує? Досвід якого політика з попередніх президентів або з нині наявних «професійних управлінців» ви б порадили перейняти? Хочу окремо нагадати, що майбутній президент поки що зобов'язаний буде домовлятися з тим парламентом, який є, тому того ж Яценюка можна й залишити в кабміні .

Ще раз. Я не впевнений у тому, що Ольга Богомолець впорається з усім і розрулить. Як можна бути в цьому впевненим? Зате я майже впевнений у тому, що вона зробить усе, щоб зруйнувати стару неефективну систему в державі і замінити на нову.

І водночас я впевнений у тому, що всі професійні політики старої школи НІКОЛИ з доброї волі нічого не змінять. Так навіщо наступати на ті самі граблі? Щоб відразу готувати наступний Майдан?

Як у тому старому анекдоті: «дай шанс, купи лотерейний квиток». Проголосуйте в першому турі за гідного кандидата, а не за те, щоб усе швидше закінчилося.

Якщо вважаєте іншого більш гідним - сперечатись не буду. Але тільки не ведіться на цю маніпуляцію з прохідними й непрохідними кандидатами і перемогу в першому турі!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
7 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Народный депутат от фракции «Оппозиционный блок» Александр Вилкул считает, что власть заигралась в выборы и перестала заниматься вопросами, которые действительно волнуют людей. Выступая на Согласительном совете глав фракций в Верховной Раде 15 января, Вилкул призвал руководство страны «вернуться к реальности». Он потребовал поставить в повестку дня сессии законопроекты, поданные Оппозиционным блоком: 1) для снижения грабительских коммунальных тарифов и от...
Политические новости
Политическое объединение "Оппозиционная платформа - За жизнь" во второй раз с начала года перенесло свой съезд. Первое собрание было запланировано на 10 января, однако оно не состоялось. Следующей датой было выбрано 16 января, однако и в этот день политики не встретятся, сообщает OBOZREVATEL. "Камнем преткновения стало заявленное одной из сторон присутствие на съезде Виктора Медведчука, против чего категорически выступили Юрий Бойко и Сергей Левочкин", - п...
Общество
Не так уж и просто проходило обсуждение на исполкоме горсовета проекта о повышении тарифов на услуги «Теплосети». Немало пришлось выслушать членам исполкома замечаний со стороны представителей общественности, но они остались при своем мнении. Даже предупреждение, что общественники будут подавать иск на решение исполкома в суд, никак не повлияло на окончательный результат голосования членами исполкома. Таким образом с 1 февраля население и организации всех...
Происшествия
Главный врач Госпродпотребслужбы Бердянска Дмитрий Дойнов поделился информацией, что предварительные данные на волка, возможно напавшего на людей, показали, что он не был заражен вирусом бешенства. Окончательные результаты будут известны до конца месяца. Нет стопроцентной уверенности, что убитый волк именно тот, который не только напал на лесорубов, которые его убили, но и покусал еще раньше людей 12 января. Сотрудники Госпродпотребслужбы осуществляют проф...
Общество
Сегодня на аппаратном совещании в горсовете заместитель директора КП  «Спасательно-водолазная служба» Анатолий Воронин рассказал о планах предприятия относительно подготовки и контроля над процессом принятия купели жителями города на Крещение.  С утра, как определено, на городском пляже возле «Барракуды»  заплыв будут производить  члены клуба «Экстрим». В 13:00 на первом городском пляже будет проходить освящение вод Азовского моря представителями УПЦ. Как...
Общество
Настоящая зима с морозами и снегопадами придет в Украину в конце января. Хотя и в средине месяца изменения погоды уже дадут о себе знать, об этом сообщил Паноптикон, цитируя народного синоптика Леонида Горбаня. По его словам  15 января придет настоящая зима со снижением температуры до 15-25 градусов мороза. Сопровождаться она может временными снегопадами и так будет до конца января. В последние дни месяца возможна небольшая оттепель. С 4-5 февраля и до 20-...
Общество
Из поступивших в 2019 году около 90 сообщений насилия в семьях, 72 нашли подтверждение. Самое негативное в этом то, что это случилось в семьях, в которых пребывало более сто детей, о чем сегодня на аппаратном совещании в горсовете сообщила руководитель Центра социальных служб для семьи и молодежи Татьяна Ботулинская. Для защиты женщин, пострадавших от насилия в семье был в городе создан специальный приют. В нем жертвы насилия могут проводить до 6 месяцев,...
Криминал
Приговором  Бердянского горрайонного суда освобождены от наказания Сергей Биловицкий, Сергей Артемчук, а еще один и фигурант дела – Арам фотяг получил год условно за оказание помощи в хищении средств ООО «Хозстройпоставка». Эти действия произведены при ремонте дороги по улице Макарова в Бердянске.   Как свидетельствуют материалы уголовного дела, Управление коммунального хозяйства исполкома Бердянского горсовета и ООО "Хозстройпоставка" в 2013 году заключил...
Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. АКЦИЯ! ЧЕХОЛ В ПОДАРОК! Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не д...