Професійні політики старої школи ніколи з доброї волі нічого не змінять!

Прийдешні вибори затопили інформаційний простір. Білборди та агітаційні намети - на вулицях, розмови про вибори - в магазинах і на зупинках, політична реклама - в телевізорі й нескінченні обговорення кандидатів у соцмережах дають привід для роздумів. І дедалі частіше - для здивування. Здивування - це ще м'яко сказано. Ну, давайте розбиратися по пунктах...

Ми будемо жити тепер... по-старому?

Всі пам'ятають, заради чого починався Майдан? Заради зруйнування неефективної системи і перезавантаження країни. Ми часто повторювали, що проста заміна дуп у кріслах (вибачте, осіб) у Верховній Раді нас не влаштовує. Так?

А тепер поясніть, як усе це співвідноситься з тим, що майбутній президент повинен бути «досвідченим політиком зі стажем»? Для чого такий досвід? Щоб легше було «бабло розпилювати»? (варіант винесення!)

Хіба не ці «досвідчені політики» власноруч створили Монстра? Професіонали, так. Якщо вони 20 років постійно роблять те саме, то з чого раптом тепер усе зміниться й вони раптово прозріють і покращають? Бути не гірше за Януковича, знаєте, невелика доблесть.

З 23 лютого минуло майже три місяці. Скажіть, хіба ви не чуєте щодня новини про те, що нічого не змінилося? Податкова працює по-старому. Митниця також. Суди відпускають під домашній арешт небезпечних злочинців, які потім втікають.

Всі знали, що в Одесі готується провокація на Травневі. І, тим не менш, нічого не зробили. А потім спочатку підвищили на посаді головного підозрюваного - Фучеджі, і лише під тиском громадськості потому його звільнили і все одно дозволили втекти.

Або, припустимо, прокуратура. Більше місяця не можуть розслідувати справу про напад свободівців на телевізійника Пантелеймонова. Зрозуміло, що на тлі проблем південного сходу це дрібниця, але тільки не кажіть, що прокурорам ніколи, вони дуже зайняті. Відсторонились і все.

Все це й багато іншого говорить про те, що Система жива- живісінька, а «професіонали з досвідом» роблять усе, аби вона прожила якомога довше. 

«Щоб усе швидше закінчилося ...»

Однією з найпотужніших маніпуляцій суспільною свідомістю є старанно насаджувана думка про те, що «все треба закінчити в першому турі». Порошенко та його політтехнологи прямим текстом говорять з екранів і білбордів: «А давайте все закінчимо в першому турі, тому що треба зупинити кровопролиття». Його регіональні штаби доходять до безсоромності - відправляють іншим кандидатам «офіційні листи» з проханням не чинити опір і зняти кандидатуру з виборів, щоб Петро Порошенко переміг уже в першому турі.

Не будемо навіть говорити про сплановане порушення конституційних норм і про спробу узурпувати владу прямо з самого початку, ще до виборів.

Але от скажіть, тільки по-чесному, а що заважає Петру Порошенку починати «зупиняти кровопролиття» прямо зараз? Можливо, ви забули, так я нагадаю: 22 лютого на посаду в.о. Президента висувалися дві кандидатури: Порошенко і Турчинов. Петро Олексійович взяв самовідвід.

Наскільки мені відомо, зовсім нещодавно Порошенко відкинув чергову пропозицію замінити Турчинова на посту, бо «зараз не можна вносити розкол». Я впевнений, що за бажання Порошенко міг би отримати в тимчасовому уряді будь-яку посаду з повноваженнями. А якщо згадати три місяці Майдану, то ми побачимо, що Петро Олексійович стояв осторонь, поки бідолашна Трійця метушилась між Майданом і Януковичем.

Ні, я чисто по-людськи прекрасно розумію, що скаржитись на Януковича в Європарламенті набагато приємніше, ніж стояти на Майдані (нехай навіть на сцені) в Києві. Я навіть не засуджую.

Але всі ці приклади говорять про одне: Порошенко не любить брати на себе відповідальність у критичний момент, він вважає за краще, аби рейтинг втрачали інші. Це мудро. Але в мене питання: як із усього вищевикладеного випливає, що після гіпотетичної перемоги в першому турі Порошенко стрімголов кинеться наводити порядок у проблемних регіонах, а не стане тягнути гуму, як Турчинов зараз? І що конкретно зміниться на Сході чи у свідомості Путіна, якщо Порошенко стане Президентом України?

Зауважте, я кажу про очевидні факти, не обговорюючи політичне минуле й олігархічне теперішнє Петра Порошенка - якщо ви вважаєте його гідним кандидатом у президенти, я поважаю вашу думку. Але як можна сперечатися з тим, про що я сказав вище: Порошенко явно прагне уникнути відповідальності у найважчі моменти.

Тимошенко й Тігіпко навіть обговорювати не хочу. Тут стільки «хорошого» сказано без мене, що нема необхідності додавати. Якщо після всіх їхніх подвигів ви готові за них голосувати, то я не бачу сенсу сперечатися.

Ярош і Тягнибок - у націоналістів своя ідеологічна ніша і свій електорат, теж не обговорюю, не моє це.

І хто залишається? Гриценко та Богомолець.

У сухому залишку

Особисто в мене ДУЖЕ багато питань до Гриценка, як під час Майдану, так і після. Мене бентежать тексти про необхідність допомоги армії - і те, що гроші щедро викидаються не так на гіпотетичну допомогу армії, як на білборди з власним обличчям. Мене бентежить, що «бравий вояка» махнув рукою і поїхав з Майдану, коли там засвистіли кулі. А Богомолець, яка не робила жодних гучних заяв,- залишилася. (Більше того – і її рідна донька була там, витягуючи поранених з передово). І хто з них після цього виявляється більше пристосованим до військових дій? 

Головне, мені категорично незрозуміло: чому численні прихильники зміни системи готові покірно голосувати в першому турі за нібито «прохідних» кандидатів з рейтингової трійки? Хочете, щоб швидше все закінчилося? Не закінчиться.

Крім того, зрозумійте, що рейтинги - такий самий спосіб маніпуляції суспільною свідомістю, як будь-який інший вид політичної реклами. І абсолютно так само купуються за гроші і змінюються в той момент, коли це потрібно або вигідно замовнику.

Окремо відзначу докір на адресу Богомолець, який мене просто вразив: мовляв, чому Ольга збирає гроші на свою передвиборчу кампанію у звичайних людей, хоча сама не бідує?

Скажіть, а що поганого в тому, що кандидат не залежить від спонсорів-олігархів? Що поганого в тому, що кандидат не розглядає передвиборчу кампанію як інвестиції, які потім йому треба «відбити»? Ви з цим ніколи не стикалися? Так давайте порадіємо, що нарешті зіткнулися, значить, у країні дійсно з'явився політик нової формації!

Іще мене запитують: чому ти не критикуєш Богомолець за відмову працювати міністром охорони здоров'я, на відміну від Порошенка з його самовідводом?

Відповідаю: річ у повноваженнях. Богомолець висунула свої умови, які озвучила публічно (це важливо). Умови були відкинуті. Мені невідомо, щоб Порошенко висував якісь вимоги про якісь повноваженнях, що не були прийняті. Він просто «благородно» самоусунувся. Різницю відчуваєте?

Вам здається, що в Богомолець немає досвіду, команди і т.п.?

У неї є досвід управління серйозним бізнесом. Є досвід створення робочих місць. Є досвід створення культурних , туристичних об'єктів та благодійних фондів. У неї немає політичного досвіду кулуарного дерибану портфелів - ви вважаєте це серйозним упущенням? А чий досвід вас влаштовує? Досвід якого політика з попередніх президентів або з нині наявних «професійних управлінців» ви б порадили перейняти? Хочу окремо нагадати, що майбутній президент поки що зобов'язаний буде домовлятися з тим парламентом, який є, тому того ж Яценюка можна й залишити в кабміні .

Ще раз. Я не впевнений у тому, що Ольга Богомолець впорається з усім і розрулить. Як можна бути в цьому впевненим? Зате я майже впевнений у тому, що вона зробить усе, щоб зруйнувати стару неефективну систему в державі і замінити на нову.

І водночас я впевнений у тому, що всі професійні політики старої школи НІКОЛИ з доброї волі нічого не змінять. Так навіщо наступати на ті самі граблі? Щоб відразу готувати наступний Майдан?

Як у тому старому анекдоті: «дай шанс, купи лотерейний квиток». Проголосуйте в першому турі за гідного кандидата, а не за те, щоб усе швидше закінчилося.

Якщо вважаєте іншого більш гідним - сперечатись не буду. Але тільки не ведіться на цю маніпуляцію з прохідними й непрохідними кандидатами і перемогу в першому турі!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
24 мая в БМТП Администрация морских портов Украины подписала договор на проведение эксплуатационного дноуглубления в порту Бердянск с обществом с ограниченной ответственностью «Специализированное техническое бюро Азимут».Работы предусматривают восстановление паспортных глубин на подходном канале и акватории порта, сообщил порт-инфо.  Восстановление паспортных глубин позволит полностью использовать возможности порта по обработке судов и сделать грузоперевал...
Происшествия
Вчера в горбольницу экстренно был доставлен 10-летний мальчик, который с друзьями лазил по недостроенному зданию и сорвался с высоты четырех этажей. Ребенка обследовали, он был в сознании и адекватен. Медики считают, что ему повезло и состояние ребенка оценивается как средней степени тяжести. Комплекс обследования продолжается, ребенок получает лечение. Можно с уверенностью говорить, что жизни мальчика ничего не угрожает.
Общество
Сразу 523 выпускника школ города стали на год взрослей. Это определил миг, после прощального школьного звонка, который отделил для них мир детства, от неизведанного и ответственного мира взрослой жизни. Задумываться им придется еще не раз. Но в день прощания со школой они были переполнены эмоциями, когда веселье смешивалось с грустинкой. А когда на Приморской площади они приняли участие в традиционном флешмбе «В ритме Азовского вальса», то он прозвучал пос...
Криминал
В Бердянское отделение полиции 23 мая обратился местный житель с заявлением о краже в его квартире по улице Консульской. На место преступления прибыла следственно- оперативная группа, которая отработала все необходимые действия, сообщает отдел коммуникаций ГУ НП в Запорожский области. Установлено, что вор проник в квартиру путем подбора ключа. А вскоре умелец подбирать ключи и обворовывать чужие кварты был задержан. Ним оказался неоднократно судимый местны...
Криминал
Сегодня участковый офицер Бердянской полиции по месту жительства горожанина, 1954 года рождения, выявили оружие. Это самодельное приспособление шомпольного типа, а с ним еще 200 грамм пороха и патроны, сообщил отдел коммуникаций ГУ НП в Запорожской области. Изъятое направлено на экспертизу. Действие злоумышленник подпадает под признаки ч.1 ст.263 УК Украины – незаконное обращение с оружием и боеприпасами.
Происшествия
Во время проведения земляных работ  на территории Бердянского морского торгового порта сегодня, 24 мая был обнаружен снаряд времен Второй мировой войны. Своевременно место находки оградили и обеспечили охрану. Теперь ожидается приезд саперов, сообщили на пресс-службе городского отдела ГСЧС.
Криминал
Жительнице Бердянска позвонил неизвестный мужчин, который назвался ее сыном и заявил, что у него большие неприятности: полиция задержал с наркотиками. Тут же трубку взял «представитель полиции» и сообщил, что дело можно уладить за 15 тысяч гривен, сообщил отдел коммуникаций ГУ НП в Запорожской области. Растерявшаяся женщина лихорадочно стала принимать меры, чтоб найти такую сумму денег. Но вдруг решил проверить информацию и начала звонить сыну. Однако его ...
Общество
1 июня в парке имени П.Шмидта состоится фестиваль «Умные дети». Организаторы предполагают провести в его рамках оригинальную выставку-конкурс. На не приглашают одаренных детей,  которые должны предоставить свои  творческие работы. Трех наиболее талантливых, по определению жюри, ожидают призы. Заявки на участие в выставке-конкурсе принимают до 29 мая. Все справки по телефону: 099  711-56-45.
Общество
За последнее время неоднократно Азовское море на берег выносит трупы дельфинов. В очередной раз  тушку азовки обнаружили на пляже в Лисках 23 мая. Характерна одна особенность. В этот раз, как и в предыдущие, никаких видимых следов физического воздействия на животное не обнаружено. Так что до сих пор ни по одному случаю так и не назвали причин гибели ставших редкими для Азова животными.
Новости по теме
Петр Порошенко подписал закон, которым будут прекращены действия Договора о дружбе с РФ.
Верховная Рада Украины разорвала Договор о дружбе и сотрудничестве с Россией
Президент Украины внес в ВР проект закона о прекращении Договора о дружбе с Россией
После блокады первые суда направились в Бердянский порт через Керченский пролив
Закрыть вход российских кораблей в порты ЕС призвала Германия
Мужчинам из России возрастом от 16 до 60 лет запретили въезд в Украину на время военного положения
Бердянцы провели мирную акцию протеста в поддержку плененных Россией моряков ВМС Украины (ФОТО)
Из-за блокады керченского пролива около него скопилось более 400 кораблей
Командира МБК «Бердянск» и других офицеров, захваченных россиянами в море, перевезут в Москву
Страны НАТО потребовали от России обеспечить беспрепятственное прохождение судов в украинские порты