Професійні політики старої школи ніколи з доброї волі нічого не змінять!

Прийдешні вибори затопили інформаційний простір. Білборди та агітаційні намети - на вулицях, розмови про вибори - в магазинах і на зупинках, політична реклама - в телевізорі й нескінченні обговорення кандидатів у соцмережах дають привід для роздумів. І дедалі частіше - для здивування. Здивування - це ще м'яко сказано. Ну, давайте розбиратися по пунктах...

Ми будемо жити тепер... по-старому?

Всі пам'ятають, заради чого починався Майдан? Заради зруйнування неефективної системи і перезавантаження країни. Ми часто повторювали, що проста заміна дуп у кріслах (вибачте, осіб) у Верховній Раді нас не влаштовує. Так?

А тепер поясніть, як усе це співвідноситься з тим, що майбутній президент повинен бути «досвідченим політиком зі стажем»? Для чого такий досвід? Щоб легше було «бабло розпилювати»? (варіант винесення!)

Хіба не ці «досвідчені політики» власноруч створили Монстра? Професіонали, так. Якщо вони 20 років постійно роблять те саме, то з чого раптом тепер усе зміниться й вони раптово прозріють і покращають? Бути не гірше за Януковича, знаєте, невелика доблесть.

З 23 лютого минуло майже три місяці. Скажіть, хіба ви не чуєте щодня новини про те, що нічого не змінилося? Податкова працює по-старому. Митниця також. Суди відпускають під домашній арешт небезпечних злочинців, які потім втікають.

Всі знали, що в Одесі готується провокація на Травневі. І, тим не менш, нічого не зробили. А потім спочатку підвищили на посаді головного підозрюваного - Фучеджі, і лише під тиском громадськості потому його звільнили і все одно дозволили втекти.

Або, припустимо, прокуратура. Більше місяця не можуть розслідувати справу про напад свободівців на телевізійника Пантелеймонова. Зрозуміло, що на тлі проблем південного сходу це дрібниця, але тільки не кажіть, що прокурорам ніколи, вони дуже зайняті. Відсторонились і все.

Все це й багато іншого говорить про те, що Система жива- живісінька, а «професіонали з досвідом» роблять усе, аби вона прожила якомога довше. 

«Щоб усе швидше закінчилося ...»

Однією з найпотужніших маніпуляцій суспільною свідомістю є старанно насаджувана думка про те, що «все треба закінчити в першому турі». Порошенко та його політтехнологи прямим текстом говорять з екранів і білбордів: «А давайте все закінчимо в першому турі, тому що треба зупинити кровопролиття». Його регіональні штаби доходять до безсоромності - відправляють іншим кандидатам «офіційні листи» з проханням не чинити опір і зняти кандидатуру з виборів, щоб Петро Порошенко переміг уже в першому турі.

Не будемо навіть говорити про сплановане порушення конституційних норм і про спробу узурпувати владу прямо з самого початку, ще до виборів.

Але от скажіть, тільки по-чесному, а що заважає Петру Порошенку починати «зупиняти кровопролиття» прямо зараз? Можливо, ви забули, так я нагадаю: 22 лютого на посаду в.о. Президента висувалися дві кандидатури: Порошенко і Турчинов. Петро Олексійович взяв самовідвід.

Наскільки мені відомо, зовсім нещодавно Порошенко відкинув чергову пропозицію замінити Турчинова на посту, бо «зараз не можна вносити розкол». Я впевнений, що за бажання Порошенко міг би отримати в тимчасовому уряді будь-яку посаду з повноваженнями. А якщо згадати три місяці Майдану, то ми побачимо, що Петро Олексійович стояв осторонь, поки бідолашна Трійця метушилась між Майданом і Януковичем.

Ні, я чисто по-людськи прекрасно розумію, що скаржитись на Януковича в Європарламенті набагато приємніше, ніж стояти на Майдані (нехай навіть на сцені) в Києві. Я навіть не засуджую.

Але всі ці приклади говорять про одне: Порошенко не любить брати на себе відповідальність у критичний момент, він вважає за краще, аби рейтинг втрачали інші. Це мудро. Але в мене питання: як із усього вищевикладеного випливає, що після гіпотетичної перемоги в першому турі Порошенко стрімголов кинеться наводити порядок у проблемних регіонах, а не стане тягнути гуму, як Турчинов зараз? І що конкретно зміниться на Сході чи у свідомості Путіна, якщо Порошенко стане Президентом України?

Зауважте, я кажу про очевидні факти, не обговорюючи політичне минуле й олігархічне теперішнє Петра Порошенка - якщо ви вважаєте його гідним кандидатом у президенти, я поважаю вашу думку. Але як можна сперечатися з тим, про що я сказав вище: Порошенко явно прагне уникнути відповідальності у найважчі моменти.

Тимошенко й Тігіпко навіть обговорювати не хочу. Тут стільки «хорошого» сказано без мене, що нема необхідності додавати. Якщо після всіх їхніх подвигів ви готові за них голосувати, то я не бачу сенсу сперечатися.

Ярош і Тягнибок - у націоналістів своя ідеологічна ніша і свій електорат, теж не обговорюю, не моє це.

І хто залишається? Гриценко та Богомолець.

У сухому залишку

Особисто в мене ДУЖЕ багато питань до Гриценка, як під час Майдану, так і після. Мене бентежать тексти про необхідність допомоги армії - і те, що гроші щедро викидаються не так на гіпотетичну допомогу армії, як на білборди з власним обличчям. Мене бентежить, що «бравий вояка» махнув рукою і поїхав з Майдану, коли там засвистіли кулі. А Богомолець, яка не робила жодних гучних заяв,- залишилася. (Більше того – і її рідна донька була там, витягуючи поранених з передово). І хто з них після цього виявляється більше пристосованим до військових дій? 

Головне, мені категорично незрозуміло: чому численні прихильники зміни системи готові покірно голосувати в першому турі за нібито «прохідних» кандидатів з рейтингової трійки? Хочете, щоб швидше все закінчилося? Не закінчиться.

Крім того, зрозумійте, що рейтинги - такий самий спосіб маніпуляції суспільною свідомістю, як будь-який інший вид політичної реклами. І абсолютно так само купуються за гроші і змінюються в той момент, коли це потрібно або вигідно замовнику.

Окремо відзначу докір на адресу Богомолець, який мене просто вразив: мовляв, чому Ольга збирає гроші на свою передвиборчу кампанію у звичайних людей, хоча сама не бідує?

Скажіть, а що поганого в тому, що кандидат не залежить від спонсорів-олігархів? Що поганого в тому, що кандидат не розглядає передвиборчу кампанію як інвестиції, які потім йому треба «відбити»? Ви з цим ніколи не стикалися? Так давайте порадіємо, що нарешті зіткнулися, значить, у країні дійсно з'явився політик нової формації!

Іще мене запитують: чому ти не критикуєш Богомолець за відмову працювати міністром охорони здоров'я, на відміну від Порошенка з його самовідводом?

Відповідаю: річ у повноваженнях. Богомолець висунула свої умови, які озвучила публічно (це важливо). Умови були відкинуті. Мені невідомо, щоб Порошенко висував якісь вимоги про якісь повноваженнях, що не були прийняті. Він просто «благородно» самоусунувся. Різницю відчуваєте?

Вам здається, що в Богомолець немає досвіду, команди і т.п.?

У неї є досвід управління серйозним бізнесом. Є досвід створення робочих місць. Є досвід створення культурних , туристичних об'єктів та благодійних фондів. У неї немає політичного досвіду кулуарного дерибану портфелів - ви вважаєте це серйозним упущенням? А чий досвід вас влаштовує? Досвід якого політика з попередніх президентів або з нині наявних «професійних управлінців» ви б порадили перейняти? Хочу окремо нагадати, що майбутній президент поки що зобов'язаний буде домовлятися з тим парламентом, який є, тому того ж Яценюка можна й залишити в кабміні .

Ще раз. Я не впевнений у тому, що Ольга Богомолець впорається з усім і розрулить. Як можна бути в цьому впевненим? Зате я майже впевнений у тому, що вона зробить усе, щоб зруйнувати стару неефективну систему в державі і замінити на нову.

І водночас я впевнений у тому, що всі професійні політики старої школи НІКОЛИ з доброї волі нічого не змінять. Так навіщо наступати на ті самі граблі? Щоб відразу готувати наступний Майдан?

Як у тому старому анекдоті: «дай шанс, купи лотерейний квиток». Проголосуйте в першому турі за гідного кандидата, а не за те, щоб усе швидше закінчилося.

Якщо вважаєте іншого більш гідним - сперечатись не буду. Але тільки не ведіться на цю маніпуляцію з прохідними й непрохідними кандидатами і перемогу в першому турі!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
7 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
СБУ и администрация Бердянского морского торгового порта 20 марта провели совместные учения. Целью их была проверка оперативности правоохранительных органов, спасателей и организации эвакуации порта на информацию о минировании здания администрации предприятия. Тут следует учесть, что БМТП – это объект критической инфраструктуры, диверсия на котором напрямую влияет на национальную безопасность и оборону. К  тому же, она может привести к значительным человеч...
Общество
Во время встречи в горсовете обсуждались перспективы Проекта USAID -"Экономическая поддержка Восточной Украины" в концепции  дальнейшего определения возможностей сотрудничества с Бердянском.  Стороны возглавляли городского головы Владимир Чепурной и заместитель директора Проекта Валери Райт. Участие во встрече взили со стороны Проекта Анатолий Соловьев - менеджер по развитию общин, Артем Вивдич - руководитель Мариупольского офиса, а со стороны городских вл...
Общество
Напомним, что в сентябре 2018 года во время встречи городского головы Владимира Чепурного с представителями СМИ, общественный активист и журналист Иван Харченко заявил, что власть города служит «крышей»  деятельности бара «Мохито» и предприятия «Азмол». Владимир Чепурной посчитал это заявление оскорбительным, унижающим его честь, достоинство и деловую репутацию и подал иск в суд. Дело по данному иску Бердянской горрайонный суд рассмотрит 12 апреля на своем...
Общество
Эта ситуация возникает постоянно. И в этот раз, как свидетельствует комментарий начальника транспортного отдела горисполкома Ирины Удовиченко, учащиеся школ могут пользоваться услугами льготного проезда только в будние  дни. На период каникул льготы тоже не распространяются. В минувшем году на летние каникулы была достигнута отдельная договоренность с перевозчиками.
Общество
Те промышленные потребители, которые будут сотрудничать с «Нафтогазом» на условиях предоплаты, будут приобретать природный газ по цене 5990 грн. за тысячу кубометров (без НДС и затрат на  транспортировку). Для бытовых потребителей теперь цена составит 8,38 грн. за кубометр вместо 8,55 грн., сообщила Лига Бизнес Такое решение компания объясняет закупкой газа в марте по "привлекательным ценам". Они для промышленных потребителей, работающих на условиях предоп...
Криминал
В начале марта женщина узнала, что здоровье ее сына, которого направили в Бердянскую ИК 77 в декабре прошлого года, подорвано очень серьезно.  Вместе с мужем они прибыли в Запорожскую городскую клиническую больницу  экстренной медицинской помощи № 5. А сюда парня доставили в бессознательном состоянии, сообщила Суббота плюс. Пришедший в себя парень рассказал родителям, что 20 февраля его вывезли в городскую больницу, где провели операцию, предположительно а...
Новости компаний
На рынок игрушек ворвался настоящий ураган, который покорил не только детей, но и взрослых - машинки Trix Trux. Яркий, запоминающийся подарок надолго останется в памяти именинника и его друзей. Что представляет собой этот интересный набор: - машинка с большими колесами Trix Trux; - гибкая пластиковая трасса, из деталей которой даже 3-летний малыш сделает неповторимую дорогу для своей любимой машинки; - трамплин «волна» и «горка»; - преграда «лестница»; - с...
Культура
В отделе природы Бердянского краеведческого музея к Международному дню птиц К Международному Дню птиц состоится открытие выставки уникальных экспонатов из фондов музея - чучела редких видов птиц, изготовленные известным краеведом О.Я.Огульчанским. Горожане будут иметь возможность увидеть представителей  орнитофауны, которых сегодня трудно увидеть в живой природе. Большинство из них занесено в Красную книгу. К примеру, орлан-белохвост или розовый пеликан и...
Общество
Предприятию – «Бердянскводоканалу» Тамара Захаровна Анисимова отдала уже почти полвека  из своей трудовой биографии. При этом лабораторию цеха водоотведения – один из  ответственнейших участков производства она возглавляет более 45 лет. За многолетнюю и плодотворную работу на благо Отечества Тамара Захаровна удостоена высокой государственной награды – Ордена княгини Ольги. Сайт 06153 поздравляет Тамару Захаровну Анисимову с наградой и желает еще долгих ле...
Новости по теме
Петр Порошенко подписал закон, которым будут прекращены действия Договора о дружбе с РФ.
Верховная Рада Украины разорвала Договор о дружбе и сотрудничестве с Россией
Президент Украины внес в ВР проект закона о прекращении Договора о дружбе с Россией
После блокады первые суда направились в Бердянский порт через Керченский пролив
Закрыть вход российских кораблей в порты ЕС призвала Германия
Мужчинам из России возрастом от 16 до 60 лет запретили въезд в Украину на время военного положения
Бердянцы провели мирную акцию протеста в поддержку плененных Россией моряков ВМС Украины (ФОТО)
Из-за блокады керченского пролива около него скопилось более 400 кораблей
Командира МБК «Бердянск» и других офицеров, захваченных россиянами в море, перевезут в Москву
Страны НАТО потребовали от России обеспечить беспрепятственное прохождение судов в украинские порты