Ольга Богомолець: «Я завжди буду говорити людям правду»

Ольгу Богомолець називали «Білим Ангелом». Під час страшних зимових подій у Києві вона рятувала людей по обидві сторони барикад. Вона допомагала всім, кому це було потрібно - бійцеві самооборони або солдату внутрішніх військ. Вона не ділить українців на «західних» і «східних», не вішає ярликів, не робить ставок на певні регіони. За Ольгою Богомолець не стоять олігархи та партії, за нею не тягнеться корупційний шлейф, тому в неї немає величезних коштів, аби щодня маячити на телебаченні або завішувати своїми білбордами вулиці. Але в Ольги Богомолець є найдорожче - довіра людей.

До кінця березня Вас знали тільки як громадського діяча й лікаря, тепер Ви - кандидат у Президенти. Що змусило Вас балотуватися на вищий державний пост?

Довіра людей і розуміння, що цю пронизану корупцією, застарілу систему можна змінити тільки з самого верху. Мені нічого не було потрібно від держави. Але я не могла більше жити в країні, яка не поважає людину, не цінує її життя й гідність; у країні, де влада може віддати наказ стріляти у власних громадян. Можна було б спакувати валізу й виїхати з України, але я не можу так. Розумію: якщо ми зараз не візьмемо все в свої руки і не приведемо до влади нові обличчя, чесних людей - буде тільки гірше. Це наш шанс усе змінити. Я вірю в силу громадянського суспільства, мудрість українського народу і в те, що в нас вийде побудувати країну, про яку ми мріємо.

Судячи з рейтингу кандидатів у Президенти, українці бачать главою країни іншу людину.

Сьогодні олігархи вкладають мільйони в маніпулювання громадською думкою, аби, прийшовши до влади, з лихвою повернути вкладені кошти. Виборці деколи продають свої голоси, не замислюючись про наслідки. ЦВК підтасовує результати. Кандидати виливають один на одного потоки бруду, брехні й агресії. Рейтинги стали одним з інструментів впливу на громадську думку. Хто платить, той і побачить своє ім'я на вершині списку. Однак багато хто не враховує, що суспільство еволюціонувало, причому прості люди - значно швидше, ніж політики. Українці більше не хочуть бути маріонетками. Тому я вірю, що ми не наступимо на ті самі граблі, вибравши чергового олігарха, і дамо нашій країні шанс.

До речі про олігархів. Хто спонсорує Вашу кампанію?

Єдиний мій спонсор - це люди. Кошти на заставу були зібрані волонтерами. У це складно повірити, але за мною немає олігархів чи політичних організацій. Мене підтримали кілька партій, і лише соціалісти на цьому зробили собі PR, але я підкреслюю: в мене нема жодних зобов'язань перед соціалістами, я не є висуванцем від їхньої партії, не веду і не збираюся вести їх партію до парламенту. Що стосується самої кампанії, то я відмовляюсь від дорогої передвиборної агітації - білбордів та реклами на телебаченні. Це нераціональне використання коштів, зекономлені гроші краще витратити на відновлення економіки й соціальні програми. Моя кампанія повністю прозора: я регулярно публікую звіти про витрачені на кампанію кошти.

Тоді хто Вас підтримує? Хто увійде у Вашу команду в разі перемоги?

Перемога для мене - не просто виграні вибори. Перемога - це оновлена, успішна, економічно ефективна й енергетично незалежна Україна, в якій ми зможемо жити гідно й щасливо, безпечно ростити своїх дітей і пишатися тим, що ми - українці.

11 травня в Києві пройшов унікальний захід - Школа Патріотів «Нові лідери єдиної країни», на який з'їхалося понад 1200 громадських лідерів та активістів з усіх областей України. Ми провели тренінг, у ході якого відібрали 195 осіб з різних регіонів - це майбутній кістяк принципово нової політичної сили, яка піде на наступні парламентські вибори.

Ви були одним з облич Майдану. Чи не побоюєтеся негативної реакції на Сході?

Зовсім ні. Куди б я не приїжджала, мене дуже добре приймають люди. Напевно, чинна влада боїться цього, бо вже двічі після мого від'їзду з регіонів громили мої штаби. Але, незважаючи ні на що, я говорила і буду говорити правду людям. Ми втрачаємо сьогодні Україну, втрачаємо взаєморозуміння між заходом і сходом лише тому, що ЗМІ, передусім російські, спотворюють інформацію.

Людей на сході важко переконати, бо вони Майдан бачили тільки на картинці російського ТБ, яке переконувало, що в Києві скоїли ганебний переворот і привели до влади цих, нинішніх . Комусь дуже вигідно зіштовхувати захід і схід, причому з однією метою - щоб і далі грабувати країну. Гинуть люди, ллється кров, а все тому, що політики загралися. Не можна платити життями й виставляти людей пішаками у своїй грі.

Що потрібно зробити, щоб об'єднати Схід і Захід?

Необхідний масштабний діалог між Сходом і Заходом України. Захід лякають «сепаратистами», Схід - «бандерівцями». Так, у нас є розбіжності в оцінці історії, мовні та ментальні відмінності, але нас об'єднують насущні проблеми, з якими ми повинні боротися спільно. Потрібно змінювати саму систему влади, потрібна антикорупційна реформа і реальна люстрація, а не її видимість. І перше, що потрібно зробити - відокремити олігархічні клани від впливу на ЗМІ та на людей. Те, що ми бачимо - це ігри олігархічних кланів, розбірки між США і Росією, полігоном для яких стала Україна. Конфлікт, страх і ворожнеча роздмухуються штучно.

Для мене немає різниці між громадянами нашої країни. Вони всі однаково дорогі мені. Незалежно від географії проживання ми всі хочемо гідно та спокійно жити, а не боротися за виживання, хочемо, щоб наші діти отримували хорошу освіту, щоб нам надавали якісну медичну допомогу, хочемо мати достаток у домі і стабільність у країні. Ніхто не бажає виходити на барикади, воювати, вбивати й ховати. У нас спільна країна, іншої не буде. Тому нам дуже важливо зберегти її для наших дітей та онуків.

Ви згадали Росію. Якими мають бути відносини з Росією?

Напружена ситуація у взаєминах з Росією - не конфлікт двох держав, вона носить глобальний характер, швидше, доречно говорити про зіткнення інтересів західних країн, в першу чергу США і ЄС з одного боку та Росії з іншого. Наша країна опинилась у певній точці перетину інтересів великих гравців на міжнародній арені. Розуміючи суперечності між ними, грамотно використовуючи важелі впливу, Україна може вийти з ситуації, що склалася, з максимальною вигодою. У майбутньому я бачу Україну сильною, незалежною і нейтральною країною, що має хороші відносини і з Росією, і з Європою. Я вважаю, що кризу все ще можна вирішити мирним шляхом - сьогодні далеко не всі дипломатичні способи вичерпані. Я не хочу, щоб жінки в Україні ставали вдовами, а діти - сиротами. Краща перемога - безкровна.

Яке Ваше бачення української армії?

Нам не слід покладатися на військові союзи, ми повинні створити нову українську народну армію за прикладом Швейцарії, а також ефективну службу національної безпеки. Вони зможуть надійно захистити Україну від будь-якої зовнішньої загрози. Я бачу нашу армію сильною, розвідка повинна працювати на запобігання кризовим ситуаціям, і тоді нам вдасться уникнути смертей.

Що Ви збираєтеся зробити для стабілізації економіки?

Здійснити реальну антикорупційну реформу. Провести незалежний фінансовий аудит усіх галузей і децентралізацію фінансів, надати розголосу корупційним схемам і покарати винних, створити відкриту електронну систему держзакупівель і тендерів, щоб кожен громадянин міг дізнатися, що планує придбати міністерство, кому й скільки грошей воно за це перерахує. Частина податків не потрібна зовсім, інша частина повинна бути істотно зменшена, потрібно створити сприятливий клімат для інвесторів - зараз, щоб відкрити підприємство в Україні, доводиться платити величезні хабарі. Багато бізнесменів - українських та зарубіжних - хочуть інвестувати, будувати, створювати робочі місця, але через те, що система пронизана корупцією та бюрократією, просто не можуть цього робити. Ми повинні розвивати наш аграрний комплекс, повинні підтримувати українського виробника, домогтися, щоб експорт перевищив імпорт. Необхідно створити всі умови для малого та середнього бізнесу, і як тільки ми усунемо олігархів від влади, коли нікому буде лобіювати їхні інтереси, у нас з вами це вийде.

А як відсторонити олігархів від влади?

Дуже просто. Не голосуйте за них та їхніх ставлеників. Те, що відбувається в Україні, відбувається за мовчазної згоди мільйонів. У нас є ті 15 мільйонів, які не ходили на минулі вибори. Якщо вони повірять і проголосують по совісті, а не за «менше зло», - разом нам усе вдасться.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
38 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня в горсовета прошло совещание по вопросу открытия перевозок пассажиров в садовые товарищества. Их 11 и к ним ведут 10 маршрутов городского транспорта, по которым в среднем за сезон перевозят более 40 тысяч пассажиров. Есть еще пять СОТ, куда можно доехать обыкновенным городским  транспортом. Начальник транспортного отдела горисполкома Ирина Удовиченко подчеркнула, что к ним обратились руководители ряда СОТ и по согласованию с перевозчиками, членов т...
Общество
Руководитель Бердянского предприятий тепловых сетей Юрий Литовченко объяснил, что для отмены отопительного сезона должны быть определенные обстоятельства. Этот касается  температурного режима снаружи. Основанием может послужить среднесуточная температура наружного воздуха 8 градусов и выше на протяжении 3 суток. Пока же среднесуточный показатель не превышал 6 градусов. С учетом прогнозов синоптиков, скорее всего, этот температурный режим стабилизируется к...
Общество
Ежегодно Всеукраинский отраслевой аналитический центр по программе экономического развития регионов и привлечения инвестиций проводит номинации и награждения лучших компаний и организаций Украины. По финансово-экономическим показателям 2018 года КП Бердянского горсовета «Горлифт»  вошло в пятерку лучших предприятий в номинации «Выбор потребителя 2018». Приятная весть пришла накануне  юбилея – ведь 25 марта предприятию исполнилось 20 лет. На аппаратном сове...
Общество
Заместитель директора КП «Бердянскэкотранс» Олег Оргиец на сегодняшнем аппаратном совещании сообщил, что количество стихийных свалок в городе увеличилось  вдвое и бороться  с ними очень сложно. Особенно много неудобств  приносят обрезанные ветки деревьев и  травы. которыми жители забивают контейнеры. Из-за этого по твердые бытовые отходы  люди бросают рядом с контейнерами, ибо больше некуда. Потому, руководство «Бердянсэкотранса» просит помощи у власти в п...
Происшествия
25 марта в районе 18 часов в микрорайоне 8 Марта на перекрестке улиц Яблочкова и Петровского шляха произошло столкновение двух легковых машин. По свидетельству очевидцев Nissan двигался по главной дороге, а ВАЗ по второстепенной. Окончательный вердикт о том кто прав, кто виноват, вынесет полиция. А печальным итогом столкновения  стало  то, что 10-летний мальчик попал под опеку врачей. К счастью, как сообщили в больнице, мальчик получил незначительные ушибы...
Общество
В Министерстве инфраструктуры Украины проходило совещание, на котором  была достигнута предварительная договоренность о скидке в 20% на перевозку грузов железной дорогой в направлении портов Бердянска и Мариуполя. Железнодорожники выразили готовность предоставить такую скидку на металлопродукцию", о чем в комментарии ЦТС сообщил начальник администрации Бердянского морского порта Александр Барчан. Благодаря этому, по его словам, позволит увеличить грузообор...
Общество
Во время расширенного заседания Консультативного комитета по эффективному управлению и развитию, который создан для внедрения Проекта ПРОМИС в Бердянске, обсуждались дальнейшие перспективы сотрудничества.  В заседании приняли участие от проекта Игорь Лепешкин - главный эксперт, руководитель группы экспертов проекта ПРОМИС, Владимир Проскурнин - консультант проекта ПРОМИС и Светлана Кругляк - региональный координатор проекта ПРОМИС в Запорожской области. О...
Общество
В актовом зале клуба «Современник» прошло собрание личного состава третьего патрульного батальона в/ч 3033 Национальной гвардии Украины, посвященное 5-й годовщине Нацгвардии. От имени руководства города воинов приветствовали и поздравили помощники городского головы Дмитрий Зубович и Игорь Венцев, сообщила пресс-служба горсовета. Воины так же были отмечены наградами и подарками руководства города. За добросовестное выполнение служебных обязанностей, професс...
Происшествия
В районе проблемных канализационных сетей города, где часто происходят обвалы и проседания грунта и  дорожного покрытия, в ловушку попал тяжелый автокран. Это случилось сегодня на пересечении улиц Ля-Сейнской и Защитников Украины, сообщил брд24. Тяжелая машина основательно села на две задние оси, так что поднять ее с учетом местной обстановки и наличия сети электроснабжения будет не так уж  и просто. Этот случай убедительное подтверждение  тому, что в этом...
Новости по теме
Петр Порошенко подписал закон, которым будут прекращены действия Договора о дружбе с РФ.
Верховная Рада Украины разорвала Договор о дружбе и сотрудничестве с Россией
Президент Украины внес в ВР проект закона о прекращении Договора о дружбе с Россией
После блокады первые суда направились в Бердянский порт через Керченский пролив
Закрыть вход российских кораблей в порты ЕС призвала Германия
Мужчинам из России возрастом от 16 до 60 лет запретили въезд в Украину на время военного положения
Бердянцы провели мирную акцию протеста в поддержку плененных Россией моряков ВМС Украины (ФОТО)
Из-за блокады керченского пролива около него скопилось более 400 кораблей
Командира МБК «Бердянск» и других офицеров, захваченных россиянами в море, перевезут в Москву
Страны НАТО потребовали от России обеспечить беспрепятственное прохождение судов в украинские порты