• Головна
  • Міністр американської армії - у США організують полігони для імітації умов бойових дій в Україні
12:57, Сьогодні

Міністр американської армії - у США організують полігони для імітації умов бойових дій в Україні

Міністр армії США Ден Дрісколл заявив, що протягом найближчих 4−6 тижнів американські військові планують облаштувати щонайменше два внутрішні полігони, які імітуватимуть реальні умови на українських полях боїв.

Про це 23 червня повідомляв телеканал CBS News.

«Можна створити своєрідні умови радіоелектронної боротьби та повністю змоделювати обставини бойових дій, а також організувати спільну роботу виробників дронів та розробників засобів протидії дронам. Крім того, ми хочемо, щоб солдати могли приїжджати туди, щоб вдосконалювати свої навички та працювати пліч-о-пліч із розробниками», — сказав Дрісколл.

Міністр також зазначив, що в США «вже є місця», де армія може проводити випробування в безпечних умовах. Однак військові розглядають і можливість використання полігонів за межами США для проведення «набагато інтенсивніших випробувань» — у тому числі й із використанням гіперзвукових систем.

Як повідомляє CBSNews, принаймні під час нинішніх тренувань американських солдатів з протидії дронам не застосовувалися електронні засоби радіоперешкод — частково тому, що в США діють обмеження на використання засобів придушення в межах країни.

Як заявив журналістам представник Управління зі стратегічних загроз Армії США Дуейн Хейс, країна-агресор Росія виробляє близько 3−5 тисяч ударних дронів-камікадзе (таких як шахед) на місяць і приблизно 600 тисяч на місяць дрібніших FPV-дронів.

За словами Хейса, у відповідь на цю загрозу Україна виробляє близько 30 тисяч перехоплювачів-дронів на місяць.

Як вважає Хейс, США «дійсно добре» справляються з виробництвом «вишуканих» боєприпасів — більш дорогої, сучасної та технічно складної зброї (на кшталт ракет-перехоплювачів Patriot або THAAD). Однак,американцям також потрібно виробляти дрони-перехоплювачі, які будуть достатньо дешевими, щоб їх можна було використовувати як витратні матеріали у «жорстокій війні на виснаження», подібній до тієї, яку РФ розв’язала проти України.

Війна з Іраном виявила вразливі місця оборонної промисловості, зокрема щодо швидкості та вартості виробництва, підсумували в CBSNews.

26 березня в Сенаті тодішній голова Європейського командування Збройних сил США (EUCOM) генерал Крістофер Каволі заявляв, що американські військові переймають у ЗСУ підходи та тактику ефективного застосування систем ППО Patriot.

Генерал, зокрема, зазначив, що українці дуже швидко навчилися ефективно користуватися цими комплексами — «як риби у воді».

«І справді, зараз ми навчаємося у них деяким методам застосування систем Patriot», — сказав Каволі.

14 травня держсекретар США Марко Рубіо заявив, що ЗСУ є найсильнішими у всій Європі.

«Це, без сумніву, вражає. Подивіться на росіян, які втрачають уп’ятеро більше солдатів на місяць, ніж українці. Україна — це менша країна і менша армія, хоча українські Збройні сили є най сильнішими, найпотужнішими збройними силами у всій Європі — очевидно, значною мірою завдяки допомозі, яку вони отримали, але також завдяки бойовому досвіду, який вони набули», — сказав він.

Інформує nv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити