
16:07, Вчора
Плакати з кібербезпеки підготував Генштаб ЗСУ

Генштаб ЗСУ підготував плакати з кібербезпеки
Фахівці з Генштабу ЗСУ підготували спеціальні плакати, які наочно і в жартівливій формі говорять про необхідні заходи щодо кібербезпеки. Ви можете їх роздрукувати і використовувати на своїх робочих місцях.
Кібербезпека на війні
На війні з темою кібербезпеки все дуже серйозно, адже замість шахраїв вороги, а ціна помилки – не вкрадена кредитка, а можлива смерть, і не однієї людини. І на жаль, це не перебільшення.
“Підкинутий ворогом ноутбук або планшет, клік по незрозумілому посиланню/файлу/архіву в месенджері або прийняття дивного запрошення до групи начебто від знайомої особи, чутлива інформація в групі де ти не знаєш всіх учасників – може призвести до загибелі сотень людей”, – пише військовий експерт Сергій Флеш.

Не використовуйте комп'ютери без антивірусного ПЗ
Основні заходи з кібербезпеки
- Не використовуйте комп’ютери без антивірусного ПЗ. І не тільки службові, а особисті, які з Вами десь поруч на службi.
- Не застосовуйте зовсім примітивні паролі.
- Не видавайте зайву інформацію під час відеоконференції (фон, написи). Це стосується і фото.
- Iнформація з “таємними грифами” має оброблятися тільки на виділених
для цього комп’ютерах, з особливими засобами захисту. - Бережіться Тік-Тока та інших соціальних мереж. Особливо додатків. Без перебільшення тисячі спеціалістів і спеціальних ботів у ворога моніторять усі мережі і чекають, коли Ви зробите помилку, видавши важливу інформацію.
- Не підключайте до службових комп’ютерів неперевірені флешки та накопичувачі.
- Не відкривайте листи від чужих людей. Не відкривайте невідомі посилання і документи.
- Ну і звісно користуйтеся тільки перевіреним ПЗ. Безкоштовний aктиватор KMS-Auto для піратськоі копії Windows або турботливо розміщена на торенті безкоштовна, ще й українізована “Вінда” -100 % дірява.
Поради від Флеша
Сергій Флеш також дає наступні поради з кібербезпеки:
- Якщо в групі Signal або WhatsAPP немає адміна, який стежить буквально щодня за кожним учасником групи, вважайте, що в групі є ворог. Телефони “потрапляють у полон”, а противник місяцями потім буває читає чати підрозділів.
- Агенти ворога чудово володіють українською мовою, знають назви підрозділів і прізвища командирів. Якщо їх цікавите саме Ви – вони зберуть про Вас всю доступну інформацію і використають її, щоб переконати Вас відкрити надіслане “подання про Ваше нагородження” або “проголосувати за племінника улюбленої тьоті Сари на дитячому Євробаченні”. Не попадіться, прийнявши ворога за свого.
- Переконатися візуально у співрозмовнику можна, якщо попросити його увімкнути зразу відео. Шпигуни ніколи до цього не готові і завжди “петляють”.
- Будь-який військовий документ підробляється у Фотошопі.
- Ваш новий телефон Android вже з Китаю може бути напханий ПЗ невідомого походження.
- Інформує expert.com.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:07
Вчора
16:09
14 травня
live comments feed...