
16:10, Сьогодні
Процедуру конфіскації російського літака "Руслан", який потім отримає Україна, розпочала Канада
Канада офіційно розпочала процес конфіскації російського транспортного літака Ан-124 "Руслан", який належить компанії "Волга-Днепр" і вже понад рік перебуває під арештом на її території. Нині справу передали на розгляд Вищого суду Онтаріо.
Про це повідомила міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, пише Рубрика.
За її словами, це була одна з ключових цілей її роботи з перших днів на посаді.
Урядовиця зауважила, що цей велетенський літак — не просто символ російської авіації, а справжній гігант неба.
"Ан-124 "Руслан" за довжиною складає три чверті футбольного поля (близько 69 метрів), з розмахом крил ще більшим. Його висота – приблизно з 7-поверховий будинок (21 метр)", написала у дописі вона.
Зі слів Стефанішиної, його конфіскація — не лише юридична перемога, а й важливий сигнал: санкції та міжнародне право працюють, коли між країнами є довіра й співпраця.
"Процедура конфіскації відбувається в межах канадського закону про спеціальні економічні заходи і наразі рішення про конфіскацію має ухвалити Вищий суд Онтаріо", пояснила міністерка.
Це результат довготривалої співпраці українських державних органів — Міністерства юстиції, МЗС України та міжнародних партнерів.
"Це ще один важливий крок на шляху до справедливості та відновлення миру в Україні", підкреслила урядовиця.
Нагадаємо, ще в серпні 2023 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) виніс рішення про стягнення активів підсанкційної компанії "Волга-Днепр" на користь держави. Міністерство юстиції передало це рішення канадській стороні, після чого Генеральний прокурор Канади ініціював судову процедуру конфіскації.
Очікується, що після юридичного завершення процесу літак отримає нову "прописку" — в Україні, де буде використовуватись на благо нашої держави.
"Справедливість — це не просто слова, а конкретні кроки, які ми сьогодні бачимо. І це лише початок", резюмвала міністерка юстиції.
Що відомо про російські активи
Україна почала отримувати від країн-партнерів кошти за програмою ERA. Це ініціатива країн G7, в рамках якої Україна отримує кошти, які були забезпечені доходами від заморожених російських активів. Шмигаль зазначив, що загалом ініціатива країн G7 ERA передбачає спрямування Україні 50 млрд доларів, з яких 20 млрд доларів надасть Європейський Союз.
24 червня 2024 року країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
Перші транші з заморожених активів росії від Європейського Союзу Україна отримала у січні 2025 року. Також Україна отримала від Британії майже 1 млрд доларів, які забезпечуються з доходів від російських активів.
А 14 квітня Україна отримала другий транш фінансової допомоги від Великої Британії на суму 752 млн фунтів стерлінгів (майже 1 млрд доларів США).
Окрім того, нещодавно уряд Канади направив Україні 1,7 млрд доларів в межах ініціативи "Великої сімки".
Інформує rubryka.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...