• Головна
 • Як вибрати ідеальний набір кухонних ножів?
Новини компаній
17:17, 1 червня 2023 р.

Як вибрати ідеальний набір кухонних ножів?

Новини компаній

Добре обладнана кухня – це затишний притулок для справжніх кулінарів-ентузіастів, а одночасно це ще й арсенал кухарського знаряддя до якого неодмінно входить і високоякісний набір ножів. 


Але що таке набори кухонних ножів і чому вони життєво важливі у світі гастрономії? Давайте заглибимося в царство кухонних ножів, досліджуючи типовий асортимент ножів, що входять до цих наборів. Поговоримо і про призначення кожного з них. Крім того, ми надамо цінні поради щодо вибору вдалого набору ножів і догляду за ним. Ці знання забезпечать вам бездоганну та навіть приємну роботу на кухні.

З яких ножів зазвичай складаються кухонні набори

Набори кухонних ножів складаються зі спеціально підібраних комплектів різноманітних ножів, кожен з яких служить певній меті. Таким чином цілий набір може слугувати для вирішення самого широкого кола кулінарних завдань. 


Типовий набір ножів зазвичай включає кухарський ніж, ніж для нарізання м’яса, універсальний ніж, ніж для нарізання хліба, ніж для очищення овочів, а іноді й додаткові спеціальні ножі, такі як ніж для стейків чи ніж сантоку.

 • Кухарський ніж (шеф-ніж), відомий як король сучасної європейської кухні, має універсальне лезо, яке підходить для різання, рубання, подрібнення, нарізання кубиками. 

 • Ніж для чищення овочів має компактне лезо і малу вагу, а тому відмінно справляється з самими різними завданнями, що потребують точності рухів. 

 • Універсальний ніж є чимось середнім між ножем шеф-кухаря та ножем для очищення овочів, що робить його ідеальним для великого кола повсякденних справ (від нарізання бутербродів, до розкриття пакунків з інгредієнтами).

 • Жоден набір кухонних ножів не був би повним без хлібного ножа із зубчастим лезом, що легко та охайно розрізає і хрусткі хлібці, і свіжі булки, і навіть кремові торти. 

 • Ніж для нарізання м’яса з довгим вузьким лезом розроблений спеціально для точного та легкого нарізання печені, птиці та інших великих шматків м’яса.

Крім цих основних ножів до набору можуть входити додаткові, більш спеціалізовані ножі, а також кухонні ножиці, мусат, сікач-клівер. Їх наявність впливає на функціональний діапазон набору, а також на його ціну. Потрібен вам той чи інший додатковий ніж, вирішувати тільки вам.

Поради щодо вибору та використання набору кухонних ножів

При виборі набору кухонних ножів варто враховувати кілька ключових факторів: 

 • Віддавайте перевагу високоякісним матеріалам, наприклад нержавіючій сталі від відомих виробників. Леза з якісної сталі матимуть більшу довговічність і стійкість до корозії. 

 • Шукайте ножі з руків’ям, яке буде зручними саме для ваших рук. Це забезпечить ефективність та безпеку роботи, та зменшить втому під час тривалого використання. Крім того, враховуйте баланс і вагу ножів – оптимальний баланс забезпечує кращі контроль і здатність до маневру.

Щоби зробити термін служби вашого набору ножів більшим, необхідно забезпечити йому правильний догляд:

 • Завжди мийте ножі вручну та як слід витирайте їх насухо після використання. Це допоможе запобігти пошкодженню від вологи як самих ножів, так і підставки, у якій вони зберігаються.

 • Уникайте різання на твердих поверхнях, таких як кераміка чи скло, оскільки вони можуть затупити леза. 

 • Регулярно заточуйте свої ножі за допомогою точильних каменів або мусату, щоби зберегти їх гостроту. Зберігання ножів у спеціальному блоці для ножів або використання спеціальної магнітної стрічки-тримача захистить від пошкоджень як леза ваших ножів, так і вас самих.

Підсумовуючи, можна сказати, що добре підібраний набір кухонних ножів є головним союзником кожного кухаря. Він оснастить вас необхідними інструментами для приготування будь-якої страви. Навіть, самої складної.

Розуміючи призначення кожного з типів ножів ви можете сміливо братись за кожне кулінарне діло на вашій кухні. Намагайтесь вибрати набір, який відповідає саме вашим потребам, враховуючи ті блюда, які ви частіше за все готуєте, зручність руків'я, баланс і вагу ножа. За належного догляду ваш набір ножів стане незамінним компаньйоном, і дасть вам змогу розкрити свій кулінарний талант і підняти свою майстерність на нову висоту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...