10:53, 28 лютого 2023 р.
28 лютого: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Всесвітній день рідкісних захворювань: виник за участю EURORDIS в 2008 році і відзначається щорічно в останній день лютого. Основна мета події – підвищення обізнаності широкої громадськості про рідкісні захворювання і їх вплив на життя пацієнтів.
У світі налічується понад 7000 різних видів рідкісних захворювань і розладів. До прикладу, 30 мільйонів американців в Сполучених Штатах хворіють на рідкісні захворювання, це 10% населення США.
В Україні сьогодні відзначають:
День штурманської служби авіації Збройних сил України – подію затверджено у 2008 році за ініціативи міністра оборони України. День штурманської служби авіації Збройних Сил України створений задля того, аби привітати службовців з професійним святом та подякувати їм за кропітку працю, а також для підвищення престижу штурманської служби.
День працівників патрульно-постової служби України – згідно з наказом Міністерства Внутрішніх Справ, ще в 2006 році на базі підрозділів патрульно-постової міліції (ППМ) була створена Патрульна служба (ПС), однак свій “професійний день” за роки незалежності України її працівники почали відзначати вперше тільки з 2010 року. Наказом від 16 січня 2010 року його затвердив міністр внутрішніх справ України. Дата святкування призначена на 28 лютого.
У різних країнах світу цього дня святкують:
- Фінляндія – День Калевали
- Тайвань – День пам’яті і миру
Цього дня у світі:
- 202 до н. е. — Лю Бан зійшов на китайський престол як перший імператор династії Хань.
- 1066 — відкрилося Вестмінстерське абатство.
- 1638 — після того, як англійський архієпископ Лод в 1637 році спробував ввести англіканське богослужіння в Королівстві Шотландія, шотландські пресвітеріани уклали Національний ковенант (громадську угоду), в якому поклялись захищати кальвіністську віру всіма можливими засобами
- 1654 — польський король Ян II Казимир своїм універсалом закликав запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій.
- 1700 — Швеція перейшла на власний календар, що діяв до 1712 року.
- 1825 — укладена конвенція про розмежування володінь Російської імперії й Великої Британії в Північній Америці.
- 1835 — цим днем датована перша версія “Калевали” Еліаса Леннрута.
- 1854 — заснована Республіканська партія США.
- 1921 — у Кронштадті почалось збройне повстання гарнізону військових моряків, які вимагали ліквідації більшовицької диктатури, відновлення основних демократичних свобод і виступили під гаслами “Ради без комуністів”, “Влада радам, а не комуністам”. Викликане невдоволенням більшовицькою політикою “воєнного комунізму”, повстання було підтримане екіпажами багатьох військових кораблів, але в березні було жорстоко придушене військами Червоної армії.
- 1922 — Велика Британія в односторонньому порядку припинила свій протекторат над Єгиптом, надавши йому незалежність. Єгипетський султан прийняв титул короля під іменем Фуад I.
- 1922 — здійснена перша постановка вистави “Принцеса Турандот” Карло Ґоцці у третій студії МХТ.
- 1925 — акціонерне товариство “Радіопередача” почало випускати спеціальну газету “Новини радіо”.
- 1933 — після провокаційного підпалу Рейхстагу, що відбувся у Берліні 27 лютого, президент Німеччини Гінденбург підписав указ “Про захист республіки”, яким скасовувались усі основні громадянські свободи. На знак протесту проти нацизму країну залишив драматург Бертольд Брехт.
- 1935 — у дослідницькій установі DuPont (Вілмінгтон, Делавер, США) виготовлено перший зразок нейлону.
- 1955 — відбулося урочисте відкриття залізниці Ханой—Пекін—Москва—Берлін.
- 1971 — у Ліхтенштейні підтверджено законодавчу заборону жінкам брати участь у голосуванні на виборах.
- 1984 — Майкл Джексон виграв майже всі нагороди “Греммі” — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд.
- 1986 — у центрі Стокгольма двома пострілами вбито прем’єр-міністра Швеції Улофа Пальме, авторитетного в усьому світі політичного діяча, голову міжнародної неурядової організації “Незалежна комісія з питань роззброєнь”. Убивця з місця злочину зумів утекти, його так і не знайшли.
- 1988 — у Сумгаїті (Азербайджан) вчинено погром вірменського населення.
- 2000 — Ірак та Сирія поновили дипломатичні стосунки, перервані у 1980 році, коли Сирія прийняла бік Ірану в ірано-іракській війні.
- 2013 — Бенедикт XVI, 265-ий Папа Римський, зрікся престолу.
- 2015 — Макарій (Малетич), обраний місцеблюстелем предстоятельської кафедри УАПЦ (до того — митрополит Львівський, керуючий Рівненською, Волинською та Таврійською єпархіями).
- 2022 — Україна офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу
Яке сьогодні церковне свято:
За релігійним календарем сьогодні 28 лютого віряни вшановують пам’ять апостола Онисима. Він був рабом Филимона – християнина знатного роду, який проживав в місті Колоссах. Провинившись перед господарем, Онисим втік до Риму, де потрапив до в’язниці. Під час ув’язнення він познайомився з апостолом Павлом і прийняв хрещення. У в’язниці Онисим служив апостолу як син. Пізніше Павло відіслав Онисима до його пана і попросив Филимона прийняти втікача не як слугу, а як брата.
Прикмети:
- Ясна і тиха погода, то буде добрий урожай поля і роїння бджіл
- Якщо в цей день багато води на дорогах і сніг практично розтанув, то сінокіс буде хорошим
- Якщо в цей день не видно сонця – чекай суворих морозів
- Якщо велика кількість зірок на небі, то буде приплід сильних і здорових ягнят
Традиції:
- Наші предки вважали апостола Онисима покровителем овець, тому більшість обрядів та традицій цього дня пов’язані саме з вівчарством. Наприклад, вівчарі виходили вночі надвір і гукали до зірок, щоб вівці успішно ягнилися
- На Онисима забороняється ходити в гості без подарунків, тому що можна розв’язати конфлікт, що не стихне роками
Іменини сьогодні святкують:
Онисим, Овсій, Єфросинія, Опанас, Парфутій, Арсен.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...