Активісти збирають підписи за встановлення в Бердянську пам'ятника Тарасу Шевченку

Активісти збирають підписи за встановлення в Бердянську пам'ятника Тарасу Шевченку, Алена Семко

Новости города на вашем смартфоне: Facebook и Instagram

Следите за новостями в Telegram

Керівник громадської організації «Вільна громада» Ігор Касьянов у мережі Фейсбук повідомив про збір підписів за встановлення в Бердянську пам'ятника українському письменнику, поету, художнику і філософу Тарасу Григоровичу Шевченку.

Як написав Ігор Касьянов, пам'ятник хочуть встановити біля Міського Палацу культури, а ініціатором заходу виступило бердянське товариство «Просвіта».Уже зібрано понад 20 підписів некомерційних організацій. У коментарях люди активно підтримують ініціативу активістів.

Ініціативу підтримало і міське керівництво Бердянська. Про це сайту 06153 розповіла лідерка бердянської «Просвіти» Ольга Войникова.

-Цій ідеї вже 30 років, - розповіла вона. - Коли я вивчала історію питання, то виявилося, що ще 30 років тому не вдалося реалізувати задум через інфляцію, десь у 2015 році активісти змогли назбирати кошти на встановлення погруддя Шевченку в 11-й школі. Знову тему підняли у минулому році, коли підписали меморандум про співпрацю з міською владою.

Нещодавно ідею встановлення пам’ятника підтримала заступниця мера Вікторія Васильчишина, а також бердянські архітектори – Костянтин Дишкант та Микола Мироненко.

-Ми також запропонували продати чи переплавити пам’ятник Леніну, який стояв на Приморській площі, щоб зробити пам’ятник Шевченку. Над цим пообіцяли подумати, - додала Ольга Войникова.

Щоб питання вирішувалося швидше, активісти домовилися зібрати підписи від громадськості й офіційно подати колективну заяву у відділ звернень виконкому. На їх думку, пам’ятник Шевченку був би прекрасним подарунком місту до Дня Незалежності України, 24 серпня.

Бердянськ Шевченко Кобзар пам'ятник. культура Просвіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(4 оценки)
Высокие оценки пользователей за Полнота информации
212 просмотров в апреле
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать