• Головна
  • Бердянськ потрапив в топ рейтингу "Прозорро.Продажі"
Прозорро
13:58, 5 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Бердянськ потрапив в топ рейтингу "Прозорро.Продажі"

Прозорро
Бердянськ потрапив в топ рейтингу "Прозорро.Продажі"

«Прозорро.Продажі» традиційно аналізує, які міста найактивніше та найефективніше користувалися системою електронних аукціонів. Цього разу ресурс вирішив дізнатися, яке ж місто найактивніше здавало в оренду майно за новими правилами - через онлайн аукціони “Прозорро.Продажі” протягом 4 кварталу 2020 року.

За даними аналітичного модуля “Прозорро.Продажі”, очолює топ-10 місто Київ із загальним балом 1,82. За 4 квартал 2020 року столиця оголосила 92 аукціони з оренди, 75 з яких були успішними, тобто 82% успішності. Показник конкурентності на торгах становив 2,11. Середній показник зростання ціни становив 95%. Загалом від успішних аукціонів місто буде отримувати 726,3  тис. грн/міс.

На другому місці опився Бердянськ із балом 1,66. За відповідний період місто оголосило 24 аукціони, 22 з них були успішні та будуть приносити місту додаткових 70,4 тис. грн. Показник конкурентності на торгах становив 1,57. Середній показник зростання ціни становив 78,6%.

Бердянськ дуже ефективно здає свої площі: 92% аукціонів успішні. Крім того, демонструє гарну конкуренцію на торгах. Ось наприклад, аукціон з передачі в оренду цілого убудованого приміщення, на якому змагались п’ять учасників і вартість за квадрат зросла з 10,68 грн/міс. до 190,48 грн/місяць.

А тут брали участь два учасники на аукціоні, а орендна плата за місяць зросла з 174,18 до 2 510 грн/міс. Зазначимо, що питаннями оренди та приватизації комунального майна займається управління комунальної власності Бердянської міської ради (керівниця - Алла Тахтаджиєва-Поклад).

Львів отримав 1,62 бали. Однак він випереджає і Київ, і Бердянськ за доходом від успішних аукціонів - 809,6 тис грн. Загалом місто Лева провело 67 успішних аукціонів з 88 оголошених (76% успішності). Показник конкурентності на торгах становив 1,8. Середній показник зростання ціни становив 50,5%.

Також у десятку потрапили Красноград Харківської області, Івано-Франківськ, Чернівці, Сєвєродонецьк Луганської області, Первомайськ Харківської області та Горішні Плавні Полтавськоїобласті. Замикає десятку Бориспіль.

У рейтинг не потрапили такі міста як Одеса, Тернопіль, Луцьк, Миколаїв.

Як повідомляє сайт «Прозорро.Продажі» рейтинг міст був побудований відповідно до наступних критеріїв:

  1. Потрапляють міста, які оголосили мінімум 10 аукціонів за квартал.

  2. Відібрано показники, які найбільше показують ефективність проведення аукціонів: відсоток успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі.

Чому такі показники? Відсоток успішних торгів показує, наскільки якісно місто готує об'єкти до аукціонів і наскільки прозоро це комунікує. Чим якісніше була пророблена ця робота, тим більш успішні торги. Конкуренція береться від рівня міста-лідера, і показує, наскільки місто формує адекватні вимоги для орендарів, які будуть цікаві різним гравцям, що призводить до появи нових учасників на торгах, які, в свою чергу, підвищують ціни. Обидва показники призводять до того, що місто здає активи швидше і дорожче, а значить ефективність використання комунального майна зростає.

  1. Максимальний показник конкуренції в четвертому кварталі 2020 - 2,11 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали і всі інші міста.

  2. Показник площі, яке здало місто, не брали, адже великі міста тут одразу отримували б більше балів за рахунок того, що в них багато площ під оренду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бердянск #Новости Бердянска #Прозорро #Brd
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...