У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську

Вчора, 5 листопада, відбулась презентація книги Ігора Лимана і Вікторії Константинової "Грецька громада та консули Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття".

У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-1

Презентація пройшла у поєднанні форматів офлайн і онлайн. Як і планувалось, виступили автори книги, а також Генеральний Консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос, заступниця голови Федерації грецьких товариств України Олена Добра, голова «Асоціації національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані, голова Бердянського міського грецького товариства Ірина Нагай, доктор Едвард Уотерс (Університет Нотр-Дам Австралії).

У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-2 У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-3 У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-4 У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-5

В книзі розглянуто зв’язки Бердянська із греками до заснування тут грецького консульства; історія дев’ятьох консулів Королівства Греція у Бердянську; зв’язки греків із консульством Великої Британії у місті; грецьке мореплавство, експортну торгівлю через Бердянський порт і внесок грецьких купців у економічний розвиток Бердянська другої половини ХІХ – початку ХХ ст.; місце греків у громадському, культурному житті, освіті та охороні здоров’я в Бердянську. Вводиться до наукового обігу інформація про багато сотень етнічних греків – підданих Королівства Греція, Російської, Османської імперій, Іонійської республіки, що до 1864 р. була під протекторатом Британської імперії, а також про представників інших родин, з якими греки Бердянська знаходились у духовній чи кровній спорідненості. Акцент зроблений на відтворенні розбудови мережевих зв’язків греків у Бердянську впродовж ХІХ – початку ХХ ст. на основі записів у метричних книгах місцевих православних храмів. Наводяться подробиці щодо греків, які були у Бердянську консульськими представниками Великої Британії, Османської імперії, Нідерландів, Швеції та Норвегії, а також дані щодо мережевих зв’язків і духовної спорідненості із греками консульських представників Пруссії, Німецької імперії, Бельгії, Франції, Данії, Іспанії, Італії, Австро-Угорщини та Аргентини у Бердянську.

У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-6 У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську, фото-7

Найближчим часом книга буде розіслана по бібліотеках, а її електронна версія розміститься на сайті НДІ Історичної урбаністики. Буде викладений і запис самої презентації.

Щира дяка всім, хто долучився і до видання книги, і до її презентації!

Бердянский государственный педагогический университет презентация книга Игорь Лыман Виктория Константинова
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
39 просмотров в ноябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии