Міжнародна наукова конференція «Citius, Altius, Fortius!»: феномен спорту в літературі та культурі»

24-25 вересня 2020 року на факультеті філології та соціальних комунікацій БДПУ відбулася Міжнародна наукова конференція «”Citius, Altius, Fortius!”: феномен спорту в літературі та культурі». Її ініціювала кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету. Через пандемію наукове зібрання пройшло в онлайн-форматі, у вигляді відеоконференцій на платформі Zoom. Однак це не завадило цікавому і плідному спілкуванню учасників.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися проректорка БДПУ з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, декан факультету філології та соціальних комунікацій Ірина Глазкова та декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, олімпійський чемпіон Сергій Кушнірюк. Вони наголосили на актуальності й важливості спорту і фізичної культури в сучасному світі, побажали учасникам конференції плідної роботи та наукових відкриттів.

Гаслом конференції організатори обрали крилатий вислів «Citius, Altius, Fortius!» – «Швидше, вище, сильніше!», що вперше прозвучав на Четвертій Олімпіаді в Лондоні і далі став гаслом Олімпійського руху. 2020 рік мусив стати також роком Олімпіади в Токіо. І хоч сама подія перенесена на майбутнє, але олімпійський дух сили, відваги, завзяття і стійкості не полишає ані спортсменів, ані філологів-науковців.

На обкладинці програми конференції – відомий малюнок Пабло Пікассо «Футбол» 1961 року, де цей геніальний митець у простій і навіть дитячій манері передав легкість, динаміку, живу й радісну енергію цієї популярної гри. Учасники не зупинилися тільки на цій темі і запропонували свої студії про гладіаторські бої, іспанську кориду і англійський крикет, кінні перегони і фігурне катання, про фізичне гартування запорізьких козаків і сучасних стронгменів. Комплексний підхід до теми спорту відбився і в збірнику матеріалів конференції, який відредагувала і підготувала до друку професорка Ольга Новик.

До участі в конференції зголосилися 108 учених з усіх куточків України, а також із Мексики і Польщі. Були представлені такі міста, як-от: Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Дрогобич, Тернопіль, Запоріжжя, Маріуполь, Мелітополь, Острог, Кривий Ріг, Івано-Франківськ, Суми, Рівне, Херсон, Луцьк, Хмельницький, а також Варшава і Пуебло. Серед учасників конференції – професори, доценти, аспіранти, вчителі загальноосвітніх шкіл Бердянська, викладачі коледжів.

Під час онлайн-секцій обговорювалися питання спорту і літератури у філологічному, філософському, педагогічному аспектах, відображення різних видів спорту в літературі, культурі і медіа, біографії та автобіографії спортсменів, аспекти гендеру і тілесності в спорті, мотиви гри, боротьби і змагання в культурі. Загальний інтерес викликали доповіді представників БДПУ – професорок Ольги Харлан та Ольги Новик, присвячені «футбольній» темі в літературі та мистецтві. Були представлені також ґрунтовні доповіді професорів Оксани Гальчук (Київ), Олександри Ніколової (Запоріжжя), Юлії Вишницької (Київ). Змістовними були й доповіді студентів нашого університету, які гідно представили свій навчальний заклад: Анастасії Козлової, Оксани Реви, Альони Чернишенко, Сергія Сінчі (наукові керівники – професорка Софія Філоненко, доцентка Ольга Боговін).

До початку конференції бібліотека університету (завідувачка бібліотеки Світлана Білокінь, завідувачка відділу обслуговування Ірина Філон) підготувала однойменну виставку видань, з якою мали змогу ознайомитися всі охочі.

Наукова конференція продовжила традицію вересневих конференцій у нашому університеті і сприяла обміну думками та ідеями й подальшим науковим дослідженням актуальних питань філологічної науки.

Бердянский государственный педагогический университет онлайн-конференция спорт литература
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
23 просмотра в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
19 октября свой день рождения отмечает Почетный гражданин города Бердянска Антонов Николай Антонович. Это человек активной жизненной позиции. С 1973 по 1983 года он был первым заместителем главы Бердянского исполкома. Потом возглавлял межрайонное управление газового хозяйства, завод «Шляхмаш», был генеральным директором производственного объединения «Південшляхмаш» и главой наблюдательного совета ОАО «Шляхмаш». Много лет был исполнительным директором Бердя...
Политика
Сегодня, 19 октября, в 19:15 Игорь Венцев, Валерий Баранов и другие кандидаты на пост городского головы Бердянска в прямом эфире на "Суспільне Запоріжжя". Онлайн встречу можно посмотреть по ссылке. "Суспільне Запоріжжя"  в соцсетях: @suspilne.zaporizhzhya @suspilne.zaporizhzhya Суспільне Запоріжжя
Политика
Предвыборная программа кандидата на пост городского головы Бердянска Константина Дадаева.
Спорт
В соревнованиях принимали участие спортсмены СК «Дзаншин» (мальчики и девочки 3 - 13 лет). На протяжении двух дней ребята сражались за право быть лучшими в эстафетах (на ловкость, скорость, точность), в фантом-кумитэ (техника и выносливость), вкумитэ (поединки). Все спортсмены были разбиты на возрастные категории. Многие принимали участие впервые и показали себя очень хорошо. Было видно, что все ребята старались, был положительный настрой и желание победит...
Общество
Громадською організацією «Відкрита економіка» з метою забезпечення пріоритетних потреб малого і середнього бізнесу регіону розпочато реалізацію проєкту «Створення інтерактивної відео студії ProBusinessStudio: чути, бачити, змінювати» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Фонда ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Пандемія та поширення коронавірусу COVID-19 надали онлайн та відео напрямкам додатковий поштовх. Стрі...
Общество
По данным отдела здравоохранения, состоянием на 10 утра 19 октября в Бердянске 298 больных на Covid-19. 68 человек госпитализированы (18 нуждаются в кислородной терапии, ни одного на аппарате ИВЛ), 230 человек лечатся амбулаторно. Всего за весь период в Бердянске зарегистрировано 682 лабораторно подтвержденных случая заболевания на Covid-19 (новых случаев за выходные — 84). Выздоровели — 370 (за выходные — 18). Летальных случаев — 14 (за выходные — 1, мужч...
Общество
В новом атласе имеется вся актуальная информация об обновленном административно-территориальном устройстве области. Здесь и громады новых районов Запорожской области, и количество населения, названия улиц, площадей и др. Из 136 районов Украины, 5 находятся на территории Запорожской области. Также здесь насчитывается 67 территориальных громад. Для ознакомления с новым атласом перейдите по ссылке.
Происшествия
По данному факту открыто криминальное производство. Идет следствие. Так, 17 октября в 03:40 в Бердянское отделение полиции Главного управления Национальной полиции в Запорожской области поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии в селе Николаевка Бердянского района. Во время обзора места происшествия стражи порядка установили, что водитель автомобиля «ВАЗ» – местный житель 1977 года рождения. Двигаясь по улице Мира, не справился с управлением,...
Общество
Это событие произошло сегодня в 6:30 утра. А уже вечером терминал будет принимать пассажиров, рейса «Киев – Запорожье» авиакомпании Skyup. Завтра прибудут пассажиры авиакомпании «Мотор Січ». Со среды запланированы международные рейсы.