• Головна
  • Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську
09:45, 21 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську

17 вересня, на День міста, в Бердянську пройшов великий історичний фестиваль, організований проєктом «Яка твоя історія?» спільно з НДІ Історичної урбаністики, ГО «Урбаністичні ініціативи», гуманітарно-економічним факультетом і кафедрою історії та філософії Бердянського державного педагогічного університету.

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську, фото-1

В рамках фестивалю на 5 локаціях було проведено більше півтора десятки різнопланових заходів.

Публічна лекція «Міська історія Бердянська: погляд з моря» була прочитана професором Ігорем Лиманом на прогулянковому кораблі, який рухався Бердянською затокою.

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську, фото-2

Openair, у внутрішньому дворику головного корпусу БДПУ Ігор Лиман провів публічну лекцію «WomenontheMove: бердянський контекст», а доктор історичних наук Віктор Брехуненко – публічну лекцію «Міфи та реальність міського простору», після якої своїми запитаннями глядачі не відпускали київського професора ще дві години.

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську, фото-3

У вуличному кінозалі, влаштованому в парку Шмідта,після демонстрації виступу Владислава Берковського, директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного «Віртуальний образ міста», були показані унікальні кінохроніки Бердянська ХХ століття, спеціально оцифровані для проєкту «Яка твоя історія?».

Спільно з ГО «Спільно HUB» і Бердянським велоклубом було проведено захід «Бердянськ велосипедний: минуле і сьогодення», у якому взяла участь локальна координатора проєкту професорка Вікторія Константінова. Для учасників історичного фестивалю діяв безкоштовний велопрокат.

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську, фото-4

Інтервенції «Історична мапа Бердянська» та «Бердянськ, який ти?» організувала Карина Фурса.

На основі історичних матеріалів Бердянська, Олександрівська (Запоріжжя) та Мелітополя проєктом було спеціально розроблено і виготовлено гру «Монополія. Старе місто». Ірина Біла та Наталя Лобач запропонували цю гру учасникам фестивалю.

Крім гри, Ірина Біла провела квест-геокешинг «Яка твоя історія?», а Наталя Лобач – воркшопи «Колаж «Створи свій Бердянськ» і «Я – найкращий гід».

Серед учасників фестивалю були розіграні ексклюзивні подарунки з логотипами проєкту «Яка твоя історія?».

Студентки-історики Владислава Проценко та Аліна Нестеренко провели чотири екскурсіїв Музеї історії БДПУ. Паралельно демонструвалась презентація видань з історії Бердянська НДІ Історичної урбаністики.

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську, фото-5

Впродовж усього фестивалю проходила виставка спеціально підготовлених проектом «Яка твоя історія?» стендів з історичними фотографіями Бердянська та бердянців, родинними історіями містян.

Проєкт«Яка твояісторія?»реалізується Запорізьким науковим товариством ім. Якова Новицького за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Щира подяка всім, хто долучився до проведення історичного фестивалю!

Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську, фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бердянский государственный педагогический университет #выставка #Исторический фестиваль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...