• Головна
  • Медицина у стилі "Digital". У Бердянську реформують медицину
Новини компаній
11:00, 27 серпня 2020 р.

Медицина у стилі "Digital". У Бердянську реформують медицину

Новини компаній

Диджиталізація державних послуг у самому розпалі, і медицина не стоїть осторонь. Починаючи з 2019 року Міністерство охорони здоров’я України реалізує програму інформатизації лікувально-профілактичних закладів. Мета програми — вдосконалити процес надання медичних послуг шляхом впровадження та використання електронних інструментів у медичних закладах.

Цифрова оптимізація медицини здатна суттєво підвищити ефективність надання медичних послуг, зробити роботу системи охорони здоров’я більш адаптивною та індивідуальною, а також полегшити процес звернення до медичних установ та отримання відповідних послуг для пересічних українців. Цифрова оптимізація це початок позитивних змін для всіх учасників системи охорони здоров'я.

Переваги інформатизації лікувально-профілактичних заходів у комунальному некомерційному підприємстві Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання» (БТМО) вже відчувають як лікарі та персонал лікувально-профілактичного закладу, так і пацієнти.

Диджиталізація БТМО: виклик чи можливості?

БТМО — це лікарня, яка надає пацієнтам невідкладну інтенсивну допомогу, що охоплює інтенсивну, реанімаційну, хірургічну допомогу та інші висококваліфіковані медичні послуги. Ними можуть скористатися мешканці Бердянська, сіл Азовське, Нововасилівка і Роза, селища Шовкове, які входять до складу Бердянської міської територіальної громади. Заклад налічує 249 лікарів, 540 осіб середнього та 293 — молодшого медперсоналу, а також 199 інших працівників.

Іншими словами, потенціал лікарні чималий, саме тому запровадження сучасних цифрових інструментів надання медичних послуг вкрай важливе та сприятиме ефективному функціонуванню медичного закладу.

Переваги єдиного інформаційного простору у медицині

Єдиний медичний інформаційний простір — це шлях до покращення якості та швидкості надання медичних послуг. Диджиталізація медицини дозволить створити багаторівневі бази пацієнтів, пов’язані між собою. Це відкриє можливість збирати та аналізувати дані пацієнтів, контролювати процес та результативність призначеного лікування.

5 ключових переваг єдиного інформаційного простору для БТМО:

Глибокий аналіз всіх медичних процесів — завдяки тому, що система надає медпрацівнику можливість у мінімальні терміни отримати дані і обробляти запити будь-якої складності у зручному форматі.

Повний контроль рухів медикаментів і витратних матеріалів на всіх етапах: від надходження на склад до отримання медикаменту або видаткового матеріалу пацієнтом.

Дистанційне підключення лікарів до баз даних для медичного консультування індивідуального пацієнта (як етап телемедичної консультації), або для аудиторського контролю за будь-якими медичними процесами. Це забезпечить контроль на всіх етапах надання медичної допомоги: від аналізу потоків пацієнтів, дотримання медперсоналом протоколів лікування, до контролю витратних матеріалів та медикаментів.

Підвищення ефективності медичного персоналу і збільшення часу роботи з пацієнтом завдяки скороченню часу на заповнення медичної документації.

Доступ до повного електронного документообігу в усіх медичних закладах області та впровадження у місті ефективних комунікацій із забезпечення лікувально-діагностичних процесів.

Перші результати впровадження єдиного медичного інформаційного простору

У третьому кварталі 2020 до системи E-HEALTH БТМО вже приєднали усі робочі місця лікарів первинної допомоги, а також лікарів вторинної допомоги, які надають амбулаторне лікування. Завдяки цьому всі медичні дані пацієнта надійно зберігаються в єдиній системі, а цілодобовий доступ до неї дозволяє зосередитися на головному — лікуванні пацієнта.

Для лікарні вже придбано 263 комп’ютерів, а 75 робочих місць приєднано до системи E-HEALTH за допомогою медичної інформаційної системи ЕМСіМЕД® з ТОВ «АЛТ Україна ЛТД».

Попереду закупівля 463 одиниць комп’ютерної техніки та підключення 300 додаткових робочих місць до системи E-HEALTH.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...