Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза

Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, Татьяна Волканова

Слідкуйте за новинами у Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Солоність Азовського моря виросла в півтора раза. З 2006 до 2019 показник середньої солоності моря збільшився з 9,4 до 14 проміле. Такі зміни сприятливо вплинули на нерест морської риби. Але кількість видів, які проживають в прісній воді, зменшилася.

Серед основних причин змін хімічного складу Азовського моря – зменшення надходження прісної води з Дону та Кубані та глобальні проблеми (як потепління).

У 2017 році українці виловили з Азовського моря 27 тис тон бичка. Зараз доступними є менше як 8 тис тон цього виду риби.

Хто мешкає в зміненому морі?

Азовської камбали більшає. Щойно наше море досягло відмітки 12 проміле, для азовської камбали тут стало сприятливо розмножуватися. Ворогів для виду майже немає, а корму у вигляді бичків достатньо.

Пеленгасу також побільшало. Наприкінці цього року будуть обговорювати питання відновлення промислового вилову цього виду.

Через зміни рівня солі в морі зменшилася кількість судаку та тарані. Тарань можна зустріти в деяких районах, а вилов судак заборонили взагалі.

Тюльки багато – в рік можна виловлювати до 60 тис тон. Але попит на цей вид риби сезонний – в період нересту та зимівлі.

Азовську хамсу можна зустріти в Україні лише в короткий період восени в районі Керченського проливу. Рибакам можна виловити до 30 тис тон.

Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-1 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-2 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-3 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-4 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-5 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-6 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-7 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-8 Солоність Азовського моря зросла в 1,5 раза, фото-9
солоність азовського моря риба азовського моря
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
220 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии