• Головна
  • Знайомимось з Бердянським живописцем Апполінарієм Ржецьким
18:00, 25 травня 2020 р.

Знайомимось з Бердянським живописцем Апполінарієм Ржецьким

Знайомимось з Бердянським живописцем Апполінарієм Ржецьким

Слідкуйте за новинами у Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Український живописець Апполінарій Володимирович Ржецький народився в 1907 році. У творчій біографії художника багато невідомих сторінок, незважаючи на велику кількість сучасних інформаційних джерел.

Дитячі роки Апполінарія пройшли в живописному місті Бердянськ. Його родина мешкала на вулиці Чкалова, неподалік від православного храму Петра та Павла. Ще в дитинстві він почав малювати, розвинувши свій талант у підлітковому віці. Спочатку Апполінарій навчався в художній майстерні, викладачем якої був бердянський художник Яків Соломонович Хаст. У 1930 році Ржецький, отримавши схвалення свого першого вчителя, вступає до Ленінградської Академії мистецтв, але по закінченню третього курсу він був вимушений, за сімейними обставинами, покинути навчання.

Повернувшись до рідного міста, він продовжує активно займатися художньою діяльністю. Багато спілкується з П. Бєлоусовим, Л. Годлевським та іншими молодими художниками. Вони працюють на пленері, створюють чудові портрети, неймовірні пейзажі, відтворюючи всю неповторність і красу природи провінційного міста.

Ржецький приймає активну участь у творчому та культурному житті Бердянська. Уже в 1939 році він представляє свої живописні роботи на виставці в Бердянскій картинній галереї. На початку 1940 року, Ржецький створює серію живописних робіт на історичну та краєзнавчу тематику. В ці роки фонди музею поповнюються трьома етюдними роботами художника.

Другу світову війну художник зустрічає в Ленінграді, плануючи продовжити свою творчу діяльність, але в 1941 році його було терміново призвано в ряди діючої регулярної армії для проходження військової служби. Після закінчення війни талановитий художник не повернувся в рідний Бердянськ.

Пройшло багато післявоєнних років та доля нашого земляка залишалась невідомою. З архівних документів стало відомо, що у 1944 році офіцер Ржецький Апполінарій Володимирович вважається зниклим без вісті. На сьогодні, відомості про військову біографію художника, нажаль,відсутні. Немає спогадів, немає листів та документів, які могли б допомогти відтворити життєвий шлях цієї людини. Ми сподіваємось, що наші пошуки не закінчаться і ми зможемо розповісти про нові сторінки життя та творчості цього художника.

"Озеро. Етюд", 1939"Сонячний день. Етюд", 1939

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Апполінарій Ржецький #Бердянський живописець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...