Історія Вознесенського собору в Бердянську

Історія Вознесенського собору в Бердянську, Татьяна Волканова

На початку 1835 року в Бердянську не було жодної церкви. Але вже 8 березня указом Святійшого Синоду була дозволена споруда кам'яної соборної церкви.

В організації будівництва храму брали участь Г.Н.Черняев - начальник порту та міста, міський голова Н.С.Кобозев і священник молитовного будинку Іоанн Волошенков. Закладка храму почалася лише в 1842 році. Архітектор храму - представник Азовського козачого війська Єфремов.

Історія Вознесенського собору в Бердянську, фото-1

    У 1846 році Соборна церква в Бердянську була побудована. Невідповідність строків закінчення будівництва Собору полягає в огорожі і дзвіниці, влаштованих пізніше через відсутність грошей. Вознесенський Собор, побудований в звичайному, візантійському стилі, без ліпних або скульптурних прикрас, на довгий час став головною православної господою Бердянська.

Історія Вознесенського собору в Бердянську, фото-2

    У 1865 році, за проєктом архітектора Валленкампа, була побудована дзвіниця і тоді ж, 16 листопада, було піднято великий дзвін вагою 425 пудів, з зображеннями святих.

    На жаль, в 30-і роки Вознесенський Собор спіткала доля багатьох храмів нашої країни - його зруйнували. 

   6 листопада 2005 року Закладання першого каменя храму (на місці старого Вознесенського собору) в ім'я Святої Трійці звершив архієпископ Запорізький і Мелітопольський Василій. Але роботи по закладці фундаментів вдалося почати лише в квітні 2006 року. 

Осінь і зима 2006-го видалися важкими. Рясні дощі, потім сильні снігопади, морози  - все це призвело до того, що рівень ґрунтових вод підґрунтя виявився надзвичайно високим. Це не дозволяло розпочати роботи по закладці фундаменту. А з 26 жовтня 2006 року вже почалася кладка стін.

Історія Вознесенського собору в Бердянську, фото-3

Навесні 2010 року розпочато доброустрій прихрамової території.

3 липня 2010 року Голова Української Православної Церкви Блаженніший Володимир провів Велике освячення храму в ім'я Святої Трійці.

Вознесенський собор в Бердянську історія бердянська
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
162 просмотра в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии