Історія католицької церкви Бердянська

Історія католицької церкви Бердянська, Татьяна Волканова

Слідкуйте за новинами у Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Літописець Бердянська Крижановський в щоденниках писав, що на місці, де побудована церква, асфальт просихав від дощу завжди швидше. ніж на інших ділянках.

Про це знав і міський архітектор Банболези, коли визначав місце для будівництва католицького храму.

У 1843 році сицилійський консул Яків Тальяферо звернувся з проханням до Таврійського губернатора дозволити будівництво в Бердянську католицького храму.

Через велику кількість католиків в місті та за фінансової підтримки місцевих вірян, губернатор дозволив будівництво. Уже в 1850 році будівництво храму ля католиків завершилося.

Бердянці, що відвідували цей храм, відзначали простоту внутрішнього оздоблення, гармонію форм та пропорцій. Побудував храм Яків Петрович, син Бертуло. У грудні 1859 році його нагородили срібною медаллю «За старанність». А пізніше він став старостою в цій церкві.

На жаль, зараз ми можемо побачити як виглядав католицький храм тільки з фотографії. Тому що в 1930-х рр минулого століття його зруйнували. Після війни тут був краєзнавчий музей, але і той знесли. Зараз на місці католицького храму знаходиться танцювальний майданчик в парку Шмідта.

новини бердянська католицька церква бердянська
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
138 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии