11:00, 14 квітня 2020 р.
Зміни до держбюджету України: на чому зекономили та для кого збільшили фінансування?
Слідкуйте за новинами у Telegram
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook
Учора, 13 квітня, Верховна Рада з другої спроби все-таки ухвалила зміни до бюджету України на 2020 рік. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, зміни передбачають акцентування на забезпечення головних потреб на час пандемії через коронавірус.
Кабмін знизив доходи державного бюджету на 11% - до 967,1 млрд грн. Витрати виросли на 6,9% - до 1,3 трлн грн. Через такі зміни дефіцит бюджету збільшився на 209% - майже 300 млрд. Повідомляє «Слово і Діло».
В оновленому бюджеті більше коштів виділили на утримання Міністерства охорони здоров’я на 13,3%. Більше фінансів отримала і Національна служба здоров’я – на 21,8%. Народні депутати врахували ще програму державних гарантій медобслуговування населення, що складає 87,8 млрд грн (+21,9%).
Збільшити фінансування Державної судової адміністрації (7,4%), Міністерства внутрішніх справ (на 0,2% до 83,2 млрд), Міністерства соціальної політики (6,6%) та Пенсійний фонд (17,2%).
Для того, щоб на певні структури виділити більше коштів, решту треба урізати. Тож, у 2020 році Україна змушена не підтримувати будівництво інспекційних постів та удосконалення доступу сільськогосподарських підприємств до експортних ринків (на це планували витратити 75 млн грн). Залишились без підтримки держави освіта, наука і спорт (500 млн грн), пріоритетні напрямки наукових досліджень (400 млн грн), Фонд розвитку закладів вищої освіти (250 млн грн).
Фінансова підтримка з боку держави для Міністерства культури та інформаційної політики зменшилась майже на половину. І більше, як на 80% відмовились фінансувати будівництво об’єктів державного значення у сфері культури.
Офіс генерального прокурора, Вищий антикорупційний суд та Кабмін також потрапили під скорочення державного утримування. Фінансування земельної реформи також скоротили на 33%, надання пільгових довгострокових кредитів для вищої освіти на 94%, виплати пільг та субсидій – 17,3%.
Окрім цього нардепи прийняли рішення збільшити фінансування виконавчої влади у Рівненській, Харківській, Волинській та Вінницькій областях. Незначне скорочення буде лише у фінансуванні Луганської обладміністрації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...