Новини компаній
13:00, 30 березня 2020 р.
Кращі винаходи за останні 70 років
Новини компаній
Між 1950-ми роками минулого століття й сьогоденням наукові та технологічні інновації зробили революцію в суспільстві, й це стосується усіх сфер життя. Багато відкриттів відбулися випадково, інші проекти були довгими, але усі вони внесли неоціненний внесок у науку й подальше існування людства.
1954: Мікрохвильова піч
У 1945 році Персі Спенсер, співробітник військово-промислової компанії Raytheon, абсолютно випадково звертає увагу на те, що під дією магнетрона в його кишені розтанув шоколадний батончик. Заінтригований Персі починає експериментувати й через 10 років патентує першу мікрохвильову піч, без якої зараз важко уявити середньостатистичну кухню.
1955: Щеплення проти поліомієліту
Відкриття Джонаса Солка знижує відсоток захворюваності у світі практично до 0%.
1956: Перший комп'ютерний жорсткий диск
IBM випускає перший комп'ютерний жорсткий диск, розміром з холодильник, який являє собою накопичувач на магнітних дисках. Дотепер файли зберігалися або на котушках магнітної стрічки, або на папері.
1960: Кардіостимулятор
У 1956 році Вілсон Грейтбетч помилково приєднав бракований резистор до пристрою, який він винайшов для запису серцебиття. Коли схема спрацювала, з'ясувалося, що пристрій може управляти ритмом. Через 4 роки перший кардіостимулятор був успішно імплантований людині.
1965: Кевлар
Завдяки винахідникам Стефані Кволек та Герберту Блейдсу, які у 1965 році винайшли високоміцний полімер під назвою кевлар, з'явилися бронежилети, які рятують від куль поліцейських і військових.
1966: Рис з високою врожайністю
Міжнародний НДІ рису на Філіппінах вирощує новий сорт рису, який разом з високопродуктивною пшеницею проголошує «Зелену революцію». Рис індика росте в тропічних регіонах Азії та Південної Америки, збільшивши світове виробництво до1970 року більш ніж на 20 відсотків.
1967: Операція коронарного шунтування
Лікар Рене Фавалоро проводить першу інноваційну операцію коронарного шунтування з використанням аутовенозних шунтів. Завдяки цьому методу число смертей від хвороб серця в США скоротилося майже на 50%.
1970: Оптичне волокно
Вчені створили волокно з надчистого скла, яке пропускає світло достатньо добре, щоб його можна було використовувати для телекомунікацій.
1972: Електронне запалювання
Chrysler – першопроходець ери електронних вузлів механізму в автомобілях. Тоді це було електронне запалювання, зараз – АБС, автоматична коробка передач та подушки безпеки.
1974: Штрих-код
Блок жуйки «Wrigley Juicy Fruit» – це перший продукт, на якому було перевірено дію штрих-коду при скануванні. Коди стають галузевим стандартом для зберігання цінової інформації у продуктових магазинах.
1976: Суперкомп'ютер
Перший серійно розроблений суперкомп'ютер Cray-1, який успішно впровадив векторні процесори й систему, що обробляє дані зі швидкістю 160 MFLOPS.
1977: Персональний комп'ютер
Apple II, Commodore Pet та Radio Shack TRS-80 вперше представили свої розробки персонального комп'ютера.
1978 рік: GPS
Запущено перший супутник у сучасній системі глобального позиціювання Navstar (GPS). (Попередник GPS, TRANSIT, був розроблений на початку 1960-х років для керівництва ядерними підводними човнами). Однак тільки у 2000 році президент Клінтон надав невійськовим користувачам доступ до розшифрованого сигналу GPS. Тепер дешеві портативні GPS-пристрої можуть визначити місце розташування людини в межах 3 метрів.
1982: Комп'ютерний вірус
Річ Скрента розробляє додаток під назвою Elk Cloner як жарт, та в кінцевому підсумку створює перший вірус, що поширюється за межами його домашньої мережі. Elk Cloner розповсюджується через дискету та підключається до операційної системи Apple OS II.
1983: Microsoft Word
Мультиінструмент Word, попередник програми редагування тексту Microsoft Word, вперше з'являється як безкоштовний додаток у комплекті з листопадовим випуском журналу PC World. На відміну від більшості сучасних конкурентів, Word призначений для використання за допомогою миші та має можливість скасувати введення тексту й відображати жирний, курсивний та підкреслений текст.
1984: Ідентифікація по ДНК
Молекулярний біолог Алек Джеффріс винаходить спосіб ідентифікації людей по ДНК. Його метод швидко знаходить своє застосування в судах, де він використовується для виправдання людей, помилково звинувачених у злочинах, та для виявлення справжніх винуватців.
1986: Електронний список розсилок
Ерік Томас розробляє перший автоматизований додаток LISTSERV для управління списками розсилки.
1988: Інтернет вірус
2 листопада аспірант Роберт Морріс ілюструє уразливості у віддалено підключених комп'ютерах за допомогою вірусної програми, відомої як «черв'як Морріса». На відміну від «Клону» Річа Скрента, «Хробаку» не потрібно ніякого обладнання для передачі даних.
Протягом перших 15 годин заражаються 2000 комп'ютерів, багато з яких не піддаються лікуванню. Морріс стає першою людиною, яку судять та засуджують відповідно до Закону «Про комп'ютерне шахрайство й зловживання» 1984 року.
1989: Всесвітня Павутина
У 1989 році сер Тім Бернерс Лі створив «мову гіпертекстової розмітки» (HTML) для створення веб-сторінок та «єдиний локатор ресурсів» (URL) для визначення того, де зберігається інформація. Ці прориви формують основу Всесвітньої павутини.
1990: Photoshop
Сьогодні існують тисячі додатків, які роблять наше цифрове життя простішим, але жоден з них не настільки корисний, як Photoshop. Вперше розроблене у 1987 році, мегапопулярне програмне забезпечення для редагування фотографій не випустить свою першу комерційну версію до 1990 року.
1991: Linux
У ранньому веб-світі, де домінували Microsoft та Apple, Linux була новою й потужною ідеєю. Випущена 17 вересня 1991 року Лінусом Торвальдсом, операційна система, включаючи ядро Linux, стала одним з найважливіших прикладів програмного забезпечення з відкритим кодом.
1994: RQ-1 Predator Drone
Вперше в небі над пустелею Мохава проводяться льотні випробування безпілотника RQ-1 Predator. З того часу дрони назавжди змінюють спосіб ведення бойових дій.
1998: Міжнародна Космічна Станція
20 листопада 1998 року функціональний вантажний блок, він же «Зоря», стартував у космос як перша частина того, що згодом стане Міжнародною космічною станцією. МКС є свідченням того, що людство може досягти при спільній співпраці.
1999: Версія Bluetooth 1.0
Зараз Bluetooth майже в кожному гаджеті, а перша версія бездротової передачі даних з'явилася у 1999 році.
2000: PlayStation 2
За великим рахунком, відеоігри можна було й не включати до списку важливих винаходів, але зараз наше життя складно уявити без них. Нині Sony – лідер розважальної індустрії.
2004: Facebook
У лютому 2004 року студент Гарварду Марк Цукерберг запускає «thefacebook.com», сайт соціальної мережі, спочатку обмежений його однокласниками. До свого 10-річного ювілею Facebook в середньому щомісяця відвідує 1,23 мільярда користувачів – 17% всього населення планети. А у 2018 році Цукерберга викликають для давання свідчень перед Конгресом США про те, як зламані персональні дані з сайту і таргетована реклама Facebook були використані для втручання в президентські вибори 2016 року.
2006: Wii
Випущена Nintendo у листопаді 2006 року, ігрова консоль оснащена унікальними оптичними датчиками розпізнавання руху гравців. Ця подія стала першим кроком до розвитку віртуальної реальності.
2007: iPhone
Стів Джобс представляє смартфон Apple, перший американський смартфон з сенсорним управлінням.
2009: Біткоїни
Перша криптовалюта – анонімізована однорангова зашифрована форма готівки.
2010: Siri
Цифровий помічник Apple випущений як додаток для iOS. Користувачі можуть запитувати інформацію та управляти телефоном просто розмовляючи зі своїм iPhone. Хоча Siri 1.0 глючить та має труднощі з розумінням деяких голосів й акцентів, вона офіційно інтегрована до iPhone 4s у жовтні 2011 року, й відтоді кілька разів оновлена. Програмне забезпечення покращено, збільшено кількість мов для розпізнавання. Поява Siri стимулює інші компанії до створення віртуальних голосових помічників. У 2014 році з'являються додатки в Amazon (Alexa) та Microsoft (Cortana).
2012: Проект машинного навчання Google
The New York Times повідомляє, що у рамках дослідження Google deep learning (глибоке навчання), кластер з 16 000 комп'ютерів навчився розпізнавати кішку. Ці досягнення підштовхують технологічну індустрію до більш серйозного пошуку проектів штучного інтелекту й машинного навчання, включаючи технологію самостійного водіння автомобіля, програмного забезпечення для розпізнавання осіб (Face ID та автоматичне маркування на Facebook) й технологій, які допоможуть голосовим помічникам, таким як Alexa, з часом стати розумнішими.
2016: Oculus Rift
У 2016 році була випущена перша гарнітура від компанії віртуальної реальності Palmer Luckey. Екрани високої роздільної здатності на внутрішній стороні окулярів проектують стереоскопічні зображення, які імітують нормальний зір та переконують мозок користувача, що він бачить щось реальне: будь то дослідження Марса за допомогою схваленого НАСА додатка Mars 2030 або відвідування одного з казино Макао у PokerStars VR. Хоча гарнітура була розроблена як ігрове доповнення, пізніше її адаптували для використання в освітніх програмах для медиків, водіїв та пілотів.
2017: Tesla Model 3
Компанія ELON Musk's EV починає виробництво Tesla Model 3, повністю електричного автомобіля з 310-мильним діапазоном та очікуваною ціною у 35 000 доларів. Не зважаючи на затримки виробництва, до 3 кварталу 2018 року Модель 3 є найбільш продаваним автомобілем у США й дуже популярною у інших країнах. По всьому світу з’являються електрозаправки, у тому числі й в Україні.
2018: Металевий 3D-друк
3D-друк металевих деталей по праву вважається революційним відкриттям. В Україні вже є 3D-друк металами за технологією вибіркового лазерного спікання. Це дозволяє прискорити виробництво, виготовити надлегкі, міцні деталі такої форми, яка недоступна звичайним верстатам.
2019: e-Dumper
Перший електричний вантажний автомобіль. Всупереч поширеній думці, що електромобілі можуть бути тільки легковими, у 2019 році була створена вантажівка, яка гідно пройшла випробування. Це – революційний крок у заходах щодо поліпшення екології.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...