17:01, 21 березня 2020 р.
Чим корисне повітря Азовського моря?
На березі Азовського моря можна регулярно приймати повітряні ванни, тобто аеротерапія, що є досить ефективним видом терапії. Чим більше вільного часу людина витрачає на перебування на свіжому повітрі на березі Азовського моря, тим більше загартовується її організм. У літню пору саме ранкові заняття на свіжому повітрі, прогулянка або невелика пробіжка уздовж берега принесуть максимальну користь. Приїхавши до Азовського моря, у відпочиваючого є можливість прогулятися на свіжому повітрі зі спогляданням світанків та заходів сонця. Оптимальна температура для прийому повітряних ванн -16-23 градусів Цельсія Морське повітря позитивне діє на слизову бронхів, має властивість підсушувати, і може зняти запалення. Крім того, він збагачений озоном – газом, що стерилізує повітря і вбиває шкідливі бактерії. Особливо багато озону в повітрі спостерігається під час шторму. Бажаючим зайнятися аеротерапією не потрібно брати рецепт у свого лікаря, адже лише досить дихати морським повітрям.
Повітряні процедури поблизу Азовського моря корисний людині, що страждає від захворювань верхніх дихальних шляхів. Перш за все легенів. Це відбувається завдяки мікрочастинкам корисних речовин в Азовському морі та домішування до них фітонцидам степових трав.
Відмінною рисою Азовського моря є підвищена вологість, сухий клімат, часті степові вітри, або так звані суховії, завдяки чому спека переноситься легше. Особливо сприятливий такий клімат для людей, що страждають серцевими й серцево-судинними захворюваннями.
Вода Азовського моря унікальна за своїм складом. ЇЇ з повним правом можна назвати періодичною системою хімічних елементів Менделєєва в рідкому стані. Вчені стверджують, що тут 92 корисних для організму людини речовин з її складу. Корисні мікроелементи містяться і знаходяться на дні суспензії мулу та бруду, яка, піднімаючись з дна, насичує ними шкіру, лікуючи від різних дерматологічних проблем і захворювань дихальних шляхів, витягаючи з порожнини рота, гаймових пазух, бронхів і легенів «окопалися» там хвороботворних мікробів.
Вміст кисню в Азовському морі на 30 % вище, ніж у сусідньому Чорному. Правда, це стосується тільки першої половини літа, а у другій половині під впливом високих температур збільшується кількість водоростей і кількість кисню зменшується. Для прикладу, в липні й серпні вода тут через мілководдя прогрівається до 30 С.
Користь від знаходження на узбережжі Азовського моря пояснюється ще й широкими степовими просторами навколо. Там дуже легко і вільно дихається. Мілководді дозволяє без побоювання привозити на курорт маленьких дітей.
Повітря Азовського моря є смачним, свіжим, ароматним, особливо на сході чи заході. В цей час повітря найбільш цілюще, тому необхідно його вдихати на повні груди.
Відповідно до теорії еволюції наші далекі предки вийшли з моря. Тягу до солоних глибин так чи інакше відчуває кожна людина. Купання в морі таїть в собі великий сенс: це не просто оздоровлення, а і єднання з природою, споглядання спокою і мощі, пізнання самої суті життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:28
7 грудня
ТОП новини
live comments feed...