10:00, 17 лютого 2020 р.
Юні жителі Запорізької області відзначили Всесвітній день онкохворої дитини символічною акцією
У суботу, 15 лютого, близько чотирьох десятків підкорювачів здійснили сходження на найвищий курган Хортиці.
Ключовими учасниками події стали підлітки та молоді люди, які понад 5 та навіть 10 років тому, у дитячому віці, пройшли лікування онкозахворювань, а зараз навчаються та працюють, живуть звичайним життям.
Разом із ними схил кургану долали діти, які нещодавно пройшли або зараз проходять лікування раку. На фоні Запорізьких краєвидів учасники заспівали життєстверджуючу пісню, а після прогулянки на свіжому повітрі усі причетні з нетерпінням накинулися на смачну піцу.
Організатором акції, що приурочена до Всесвітнього дня онкохворої дитини, вже втретє виступив Благодійний фонд «Щаслива дитина». Традиційна хода Тарасовою стежкою із підкоренням кургану започаткована фондом у 2011 році й має символічну назву «Подолання». Мета заходу – наочно показати особистим прикладом, що рак виліковний. Надихнути дітей, які зараз проходять лікування, на боротьбу за своє майбутнє. Наснажити волонтерів та донорів, які підтримують дітей зі складними діагнозами. Розвіяти сумніви скептиків про те, що незламний дух та жага до життя творять дива, і допомагати ближньому варто за будь-яких умов. І знов нагадати державі про її обов'язок піклуватися про громадян.
Як розповів обласний дитячий онколог Віктор Моргун, впродовж останніх років успішність лікування багатьох онкологічних захворювань суттєво зросла. По деяким з діагнозів імовірність повного одужання сягає 90 відсотків. Це не просто якісь абстрактні цифри, кожна історія – це життя! Звичайне життя конкретної дитини та її рідних! Покращення цих показників стало можливим, в першу чергу, завдяки впровадженню нових протоколів лікування та появі більш точного діагностичного обладнання.
Водночас, лишаються питання, вирішення яких може суттєво полегшити та зробити більш ефективним лікування дітей зі складними діагнозами. Попри те, що медикаменти на 90 відсотків забезпечуються за рахунок бюджету, трапляються випадки, коли батьки змушені терміново придбавати окремі вартісні ліки. Також суттєвою проблемою є відсутність в лікарні сучасного діагностичного обладнання на кшталт КТ та МРТ. А в найскрутніші моменти маленьким пацієнтам та їхнім батькам дуже не вистачає професійної психологічної допомоги безпосередньо у відділенні.
Щорічно в Запорізькій області виявляється 40 – 60 нових випадків онкозахворювань у дітей. На своєму сайті deti.zp.ua фонд «Щаслива дитина» розміщує інформацію про малечу, яка потребує допомоги, та збирає пожертви. Таким чином, вчасне лікування та діагностика стають можливими завдяки тисячам звичайних людей.
В цей день працівники та підопічні фонду знов звертаються до всіх небайдужих громадян, наголошуючи, що занадто маленьких пожертв не буває. Кожна гривня може стати важливою краплинкою в океані підтримки. Не менш важливою краплинкою допомоги може стати й донорська кров, яку кожна здорова людина може безкоштовно здати на користь обласної дитячої лікарні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...