• Головна
  • Бердянці зможуть розпрощатися з паперовими трудовими книжками
10:00, 6 лютого 2020 р.

Бердянці зможуть розпрощатися з паперовими трудовими книжками

Бердянці зможуть розпрощатися з паперовими трудовими книжками

Паперові трудові книжки вже найближчим часом повинні піти в минуле. Їх замінять електронні.

Вже з березня цього року, українці перейдуть на єдині державні реєстри, які будуть містити повну інформацію про ведення трудової діяльності будь-якого найманого працівника. Це буде прототип системи персоніфікованого обліку, який є в системі пенсійного фонду. Це єдина повна база по всім працюючим і застрахованим особам. На сьогодні адміністрування сплати єдиного соціального внеску веде податкова інспекція. А ось реєстр застрахованих осіб - пенсійний фонд. Цей єдиний державний реєстр буде використовуватися і для нарахування пенсій, і для призначення будь-яких соціальних виплат.

Нагадаємо, уряд прийняв законопроєкт, яким передбачено впровадження в Україні електронних трудових книжок в кінці листопада минулого року. Передбачається, що електронні книги полегшать життя всім. Працівникам не потрібно буде збирати масу довідок для підтвердження свого трудового стажу. За допомогою електронного підпису в кілька кліків можна буде отримати виписку в електронному кабінеті Пенсійного фонду. Працівники будуть впевнені, що дані завжди надійно захищені, а недобросовісний роботодавець їх не спотворить.

Коли настане час оформити пенсійні виплати - це буде легко і без клопоту - всі дані вже буде бачити Пенсійний фонд. Пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично без зайвої бюрократії. Електронні книжки - це також плюс для роботодавців: вони не будуть навантажені зайвим кадровим обліком і матимуть завжди достовірну інформацію про своїх працівників.

Очікується, що дані реєстру будуть захищені, роботодавці матимуть доступ до даних тільки тих співробітників, які у них працюють, а працівники - доступ до даних про себе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#паперові трудові книжки #единий пенсійний реєстр
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...