• Головна
  • Бердянці частіше почали хворіти на туберкульоз
14:35, 28 січня 2020 р.

Бердянці частіше почали хворіти на туберкульоз

Бердянці частіше почали хворіти на туберкульоз

Сьогодні, 28 січня пройшло засідання координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. Голова координаційної ради - Дойнова Юлія Вікторівна.

На жаль ситуація не дуже втішна, хоча і контрольована. Одне можна сказати точно – влада бере активну участь у вивченні проблем що склалися і робить все можливе щоб положення з соціальними захворюваннями покращилося.

На засіданні були розглянуті наступні питання:

  • Стан виконання у 2019 році заходів з протидії поширенню наркоманії та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, а також психотропних речовин;
  • Стан виконання у 2019 році заходів з протидії захворюванню на туберкульоз у м. Бердянськ;
  • Стан виконання флюорографічних оглядів декретованих контингентів населення за 2019 рік, а також про стан туберкулінодіагностики дитячого населення за 2019 рік;
  • Стан захворюваності на хвороби, які передаються статевим шляхом та заходиїх профілактики у 2019 році.

Доповідачі засідання:

  • Головний лікар «Бердянський психоневрологічний диспансер» ЗОР Герцен Дмитро Володимирович
  • Головний лікар«Бердянський протитуберкульозний диспансер» ЗОР Хуторянська Зоя Яківна
  • Головний лікар «Бердянський шкірно-венерологічний диспансер» ЗОР Тунда Олександр Васильович

За словами доповідачів, ситуація в місті плачевна, починаючи від скорочення фінансування протитуберкульозного диспансеру, закінчуючи тривожним зростанням захворювань на туберкульоз вперше за 10 років. І хоча головний лікар диспансеру Хуторянська Зоя Яківна стверджує, що збільшення кількості хворих пов'язано з тим, що їх почали активніше виявляти, вона все ж стурбована тим, що цей показник все-таки показує зростання.

Що стосується цифр. Смертність від туберкульозу зросла у 2,5 рази. У 2019 було зафіксовано 57 випадків хворих на туберкульоз вперше. З них 4 людини померли. Це означає, що пацієнти які звернулись запустили хворобу до крайнього ступеня, коли лікування вже не допомагає.

І це при тому, що після змін медичної стратегії, кількість ліжок в диспансері скорочують зі 100 до 40, а таке поняття як самозвернення, буде скасовано. Тепер, щоб потрапити на обстеження, необхідно направлення лікуючого лікаря. Іншими словами - немає декларації з лікарем - немає лікування. Варто сказати про те, що хворого звісно не виженуть у разі звернення. Просто все фінансування по лікуванню, ляже повністю на плечі хворого.

Мало того, не всі бердянці взагалі знають про те, що тубдиспансер в 2019 році збиралися закрити. Але керівництво протитуберкульозного диспансеру на чолі з Хуторянською Зоєю Яківною відстояло право лікувати людей на місцях, без необхідності їхати до обласного центру.

Варто звернути увагу на те, що тенденція, коли хворіли незахищені шари населення змінилась і зараз все більше фіксується випадків, коли до лікаря звертаються і благополучні люди. В тому разі якщо у вас не проходить кашель понад два тижні, спостерігається втрата ваги й занепад сил, варто звернутися до лікаря.

Також, обов`язково складіть декларацію з сімейним лікарем.

Пам`ятайте, що вакцинація один з головних факторів профілактики туберкульозу, і Бердянськ укомплектований вакцинами БЦЖ повністю.

Чекаємо гарних новин у 2020 році від наших лікарів, хоча вони стурбовані змінами, які планують впровадити з 1 квітня, про які ми обов`язково вам повідомимо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#соціальні хвороби
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...