• Главная
  • В Україні можуть відмінити ім'я по батькові
14:16, 27 января 2020 г.

В Україні можуть відмінити ім'я по батькові

В Україні можуть відмінити ім'я по батькові

На офіційному сайті електронних петицій України, з’явилася пропозиція, стосовно документального та усного використання в Україні ім'я по батькові.

Авторка петиції, Бабенко Марина Олександрівна, висунула пропозицію, яка передбачає скасування використання в Україні по батькові. Як альтернативу, Марина Олександрівна пропонує використання на вибір по батькові або по матері, або зробити його не обов'язковим.

За словами жінки, використання батькові є застарілою традицією, що не відповідає сучасності. Як приклад, вона приводить практику інших країн, у яких не використовують в іменах прив'язку до одного з батьків, а натомість використовують друге ім'я або прізвище.

Також авторка наголошує, що у Конституції України в ст. 23 сказано, що "Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості", а в ст. 32 записано, що "Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя". Вона вважає обов'язковість використання по батькові втручанням в особисте життя людини, що унеможливлює зробити власний вибір з приводу свого імені. Оскільки людина не завжди має батька, або не завжди бажає мати ім'я батька як складову частину власного імені, то нав'язування використовувати по батькові ставить людину у незручне становище і порушує її права.

На момент публікування матеріалу, петиція вже зібрала 448 голосів з 25000 потрібних.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#по батькові Україна #петиція України
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...