У Бердянську презентували Програму розвитку велоінфраструктури на 2020 рік

У Бердянську 10 грудня у стінах міської ради презентували Програму розвитку велоінфраструктури на 2020 рік. На подію прийшли представники(-ці) муніципалітету, громадських організацій різного спрямування, активні користувачі(-ки) двоколісним транспортом та мешканці(-ки), які вболівають за розвиток велосипедної інфраструктури.

«Наша зустріч у форматі обговорення не перша. Є розуміння куди рухатися з мінімальним фінансуванням цієї Програми. Стартуємо з малого – встановлення велопаркувальних місць, розробки маршрутів, потреб реалізації цієї Програми, але впевнений, цьому проекту бути. Місто курортне. Воно розвивається з кожним роком. Потреби у паркувальних місцях та веломаршрутах дуже актуальні. Ми розглядатимемо пропозиції велоактивістів нашого міста, я до них долучаюся. Мої діти також зацікавлені у комфортному і безпечному пересуванню на велосипеді. Інфраструктура Бердянська, на жаль, не передбачає розширення доріг, пішохідних зон, але ми маємо намір із того, що у нас є шукати рішення на благо наших велосипедистів. Ця Програму покладе цьому старт», - зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бердянської міської ради Григорій Горячов.

Головною темою для обговорення стало питання – що передбачає собою Програма розвитку велосипедної інфраструкутри та чого очікувати у 2020 році?

Наступний рік принесе розробку Концепції розвитку велоінфраструктури, яка визначить принципові напрями, завдання та кроки, які необхідно виконати задля того, щоб у місті були створені комфортні умови для велосипедистів(-ок). Передбачається, що у разі прийняття Програми на грудневій сесії міської ради Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділить на розробку цього документа 150 тис грн.

Окрема увага приділена придбанню та встановленню велопарковок. У документі зазначено, що їх буде кілька. А саме: крита велосипедна парковка з П-подібними стійками на вісім паркувальних місць. На цілі закладено 15 тис грн від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). А ось встановлення критої велосипедної парковки з П-подібними стійками на 40 паркувальних місць візьме на себе міська рада. Передбачається, що на цілі з міського бюджету буде виділено 150 тис грн.

Уже цієї п’ятниці, 13 грудня, під час публічної консультації по Програмі розвитку велоінфраструктури представники(-ці) муніципалітету разом з активістами(-ками) визначать місця, де будуть встановлені ці велопарковки. Долучитися до обговорення можуть всі охочі. Подія відкрита для всіх. Початок о 16:00 в Перщому анти-кафе Бердянська «ЧАС Є!».

Ми запитали в місцевих активістів(-ок), що для них Програма розвитку велоінфраструкури:

«Програма розвитку велоінфраструктури – важливий крок. Бердянськ – курортне місто, це несе великі перспективи в плані бізнесу і розвитку міста. Я радий, що ми робимо ці кроки, і сподіваюсь, що ті кроки, які ми обговорили під час презентації матимуть конструктив і будуть не лише винесені на обговорення, а й потягнуть за собою певний рух з боку нашої влади і наших активістів. Сподіваюся, що після цих перших кроків, наступні – будуть активнішими і злагодженішими, а ми залучатимемо все більше людей і активістів», - говорить Михайло Петров – активіст Бердянського велоклубу.

«Я підтримую Програму, яка приведе до розробки і прийняття Концепції розвитку велоінфраструктури і вбачаю у цьому не лише місто-курорт, а місто, в якому мешканці повинні вести здоровий спосіб життя і користуватися велотранспортом. Я особисто їзджу на велосипеді з 37-ми років, але маю страх перед автомагістраллю зі швидким рухом транспорту. Також боюсь великі перехрестя, де їздять вантажівки. Із задоволенням пересуваюся на велосипеді весною, коли не такий великий наплив транспорту, восени влаштовуємо з чоловіком велопрогулянки, а влітку я боюся виїздити на дорогу, тому дуже чекаю на розвиток велосипедної інфраструктури у нашому місті», - поділилася своїми думками представниця громадської організації «Центр соціального захисту, допомоги та розвитку «Добрі справи» Марина Завгородня.

Варто зазначити, Програма розвитку велоінфраструктури м. Бердянськ на 2020 рік розрахована на один рік та скерована на створення безпечних умов для велосипедистів(-ок) та забезпечення врахування їх потреб.

Презентація по «Програмі розвитку велоінфраструктури м. Бердянськ на 2020 рік» виконується в рамках проєкту «ВелоМіста», який організовує Громадська організація «Спільно HUB» у партнерстві з «Бердянським велоклубом», «Першим Анти-кафе Бердянська «ЧАС Є!» та Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа для ЗМІ:

Ірина Ярко – медіакоординаторка громадської організації «Спільно HUB»,

+38 (097) 424 68 00, [email protected]

велоклуб бердянськ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
60 просмотров в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Каждый раз после дождя центр Бердянска затоплен, что значительно затрудняет передвижение как пешеходов, так и транспорта. Проблема ливневок поднимается каждую осень-весну, и каждый год власти отчитываются о проделанной работе. Однако вопрос решить пока не удалось.
Общество
В Бердянском скаутском центре «Открытое сердце» состоялось небольшое торжественное мероприятие по случаю Всемирного Дня туризма. Педагоги и их воспитанники подготовили костюмированное театрализованное представление. Заместитель городского головы Юлия Дойнова и депутат городского совета Владимир Безверхий вручили детям сладости, а руководителю скаутского центра Юрию Иванову — бесконтактный термометр для потребностей заведения. Заместитель председателя ОО «Б...
Общество
CityCites - сеть локальных городских Интернет-ресурсов, цель которых - подавать наиболее полную информацию о событиях, которые происходят в городе. В связи с расширением мы ищем активного, творческого человека, жаждущего самореализации и саморазвития, на должность менеджера. Обращайтесь по телефону: 050 322 32 70
Общество
Как сообщает Елена Тарасенко, зав. педиатрическим отделением БТМО, по статистике наблюдается общий сезонный рост простудных заболеваний среди детей школьного и дошкольного возраста. Так, к концу сентября зарегистрированы 50-70 случаев ОРВИ каждый день. Есть единичные случаи бронхита и пневмонии. Всем жителям Бердянска рекомендуется при первых признаках вирусной инфекции обращаться к семейному врачу или участковому педиатру.
Общество
По данным отдела здравоохранения, состоянием на 10 утра 30 сентября в Бердянске 116 больных на Covid-19. 39 человек госпитализированы, 77 - лечатся амбулаторно. Всего за весь период в Бердянске зарегистрировано 354 лабораторно подтвержденных случая заболевания на Covid-19 (новых случаев за сутки — 19). Выздоровели — 230 (за сутки — 4). Летальных случаев — 8 (за сутки - 2).
Общество
Бердянская территориальная избирательная комиссия завершила регистрацию списков кандидатов в депутаты городского совета от политических партий. Полный перечень политических партий, которые будут претендовать на 38 мест в Бердянском городском совете: 1. Запорожская территориальная организация Радикальной партии Олега Ляшка 2.Бердянская городская организация Партии ветеранов Афганистана 3. Запорожская областная партийная организация политической партии «Наци...
Общество
Вчера, 29 сентября, прошла пресс-конференция представителей «Оппозиционной Платформы – За Жизнь» в инфоагенстве «Интерфакс-Украина». Кандидат на пост городского головы Бердянска Александр Свидло и адвокат Роман Озюменко заявили о многочисленных нарушениях избирательного законодательства некоторыми членами Бердянской ТИК. Александр Свидло призвал Владимира Зеленского и правоохранительные органы обратить особое внимание на поведение бердянского теризберкома....
Общество
Вчера, 29 сентября, проводилась презентация нового отряда Бердянского велопатруля в рамках проекта «Велопатруль в Мелитополе и Бердянске». Цель проекта – наладить работу велопатруля, который призван охранять порядок на улицах Бердянска и Мелитополя. Обучение прошли шесть полицейских от каждого из городов. Благодаря финансированию ЕС и инициативе ПРООН закуплены велосипеды и необходимое оборудование. Обучение проводил руководитель велопатруля Патрульной пол...
Происшествия
По информации БТМО, вчера, 29 сентября, в результате заболевания COVID-19 умерли жительницы Бердянска 1954 и 1959 г.р. Пациентки поступили в госпиталь уже в тяжелом состоянии, медики сделали все возможное. По состоянию на 29.09.2020 в БТМО зарегистрировано 8 летальных случаев от COVID-19 (за сутки – 2). Сейчас госпитализированы уже 37 человек (4 – за последние сутки). Заполнены все диагностические кровати.