• Головна
  • Бердянськ відвідав голова Запорізької облдержадміністрації. Чи вирішить цей візит проблеми міста?
13:28, 3 листопада 2019 р.

Бердянськ відвідав голова Запорізької облдержадміністрації. Чи вирішить цей візит проблеми міста?

Бердянськ відвідав голова Запорізької облдержадміністрації. Чи вирішить цей візит проблеми міста?

1 листопада з робочим візитом Бердянськ відвідвав голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок. Мета приїзду була конкретною: ознайомитись зі станом аварійного каналізаційного колектора, як просуваються роботи на котельні №8, а також на берегозахисних спорудах, відвідання торгового порту.

В.о. міського голови, секретар міськради Олексій Холод та директор КП «Бердянськводоканал» Олександр Македонський розповіли про проблему з каналізаційним колектором. Місто опинилося на одинці у боротьбі за недопущення екологічної катастрофи. Тоді з міського бюджету на ліквідацю наслідків аварії виділили майже 2 млн. грн. та трохи більше 4 млн.грн. державної субвенції на соцекономрозвиток. Та цього вкрай мало. Все ж своїми силами в місті не допустили тяжких наслідків і зробили тимчасовий трубопровід.

Віталій Туринок відзначив, що розуміє, що такое тимчасове вирішння проблеми. Разом з чільником області приїхали начальники поліції та СБУ області, щоб прискорити хід розслідування якості робіт 2002 року, коли колектор прокладали і давали гарантії, що він функціонуватиме 30 років. Стосовно допомоги місту у вирішенні проблем з каналізаційним колектром, то Віталій Туринок був стриманий і зазначив, що «ми будемо дуже детально ознайомлюватись, вивчати, тоді всі разом будемо шукати кошти».

Досить розпливчата обіцянка. А ось чи буде реалізоване вже прийняте облрадою рішення про виділення 30 млн. грн., які «зависли» через невиконання його обладміністраціею. Нічого не скзав Віталій Туринок і про підключення до процесу відстоювання обгрутованого подання про виділення коштів Кабміном, який вже двічи відмовив в допомозі. Так що сказати, що візит чільника області вселив у керівників Бердянська надію на допомогу у виршенні проблем капітального ремонту каналізаційного колектора, не можна. Перспективи такої допомоги не райдужні.

А ось пуск котельні №8, на реконструкцію якої місто витратило майже 7 млн. грн., в т.ч. на нову гілку теплотраси, покупку нових насосів і т.п. буде під особистим контролем керівника області. Контролювати звичайно простіше, ніж допомогати конретно.

Ще один обיִєкт став предметом уваги глави області. Віталій Туринок побував на місті проведення робіт по берегоукріпленню, яке здйснюється за кошти бюджету області. Як він заначив питання ефеткивності використання коштів на цьому обיִєкті потребує детального вивчення. Тож у наближчий час заплановано проведення виїзної комісії, яка це й перевірить.

Зустрівся Віталій Туринок з керівниками Бердянського морського торгового порту. Після цього він заявив, що єдиний в області морський порт повинен функціонувати ефективніще. Проблеми, що заважають цьому, він пообіцяв донести до Уряду і Президента України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бердянськ #візит чильника області #віталій туринок #проблеми #допомога #каналізаційний колектор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...