Аудит КП «Бердянськводоканал» підтвердив правильність розрахунків тарифів. Та чи легше від того бердянським споживачам?

Аудит КП «Бердянськводоканал» підтвердив правильність розрахунків тарифів. Та чи легше від того бердянським споживачам?

У міськраді представники депутатского корпусу та громадськості заслухали звіт незалежного аудитора відносно економічного обгрунтування розрахунків тарифів КП «Бердянськводоканал» на водопостачання та водовідведення з 2016 по 2020 роки. Відбулось це на засіданні постійної комісіїз питань ЖКХ. Аудит проводився на вимоги громадськості та при підтримці депутатів міськради, повідомила прес-служба міськради.

Було проведено тендер на платформі ProZorro, де й було визначено переможця на проведення аудитуза 132 тис.грн. Ним стало товариство з обмеженою відповідальністю «Аудиторська компанія «Дівайс-груп» з Київа, (директор - аудитор, кандидат економічних наук, судовий експерт з економічних питань Л.В. Таратута. Вона сама приїхала до Бердянська, щоб представити аудиторський звіт.

Завдання перед аудиторами ставилося конкретне: перевірки правильності методики розрахунків тарифів, що подавав водоканал до НКРЕКП, якість фінансової інформації та дотримання методики розрахунку тарифів за період з 2016 по 2020 роки. Крім аналізу методик, були додатково досліджено щодо обґрунтованості існуючих тарифів. Аудитори порівнювали також дані водоканалів інших міст України, які закупають воду, їх втрати тощо. Щодо втрат, то вони, в середньому, складають майже 50% у багатьох водоканалах і бердянський від них не відрізняється. Суттєвою різницею єе, те що підприємство закупляє воду здалеку і та інших джерел не має.

Висновки проведеного аудиту такі. Тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) КП «Бердянськводоканал» за період 2016-2019 роки встановленіу відповідності структурі показників, що вимагаються нормативними документами.

Розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення були здфйснені з дотриманням вимог законодавчих та нормативно-правових актів. Вони базувались на фактичних показниках звітних періодів про що свідчать надані аудиторам документи.

Результати проведеного детального аналізу засвідчили, що тарифи фахівці КП «Бердянськводоканал» розрахували без порушень законодавчих вимог, економічно обґрунтовані та, могли б покривати 100% витрат підприємства за умови своєчасного встановлення  з початку календарного року.

Відмічено позитивну динамікузменшення фактичних витрат та втрат питної води, хоча і в незначних обсягах.

Приспівставленні нормативних витрат та втрат питної води з параметрами , що передбачені чинним/плановим тарифами, показали, що останні нижче нормативних значень. Це свідчить про додержання вимог при формуванні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

При цьому аналіз динаміки загального рівня фінансового стану підприємства за останні три роки показав низький рівень платоспроможності, рентабельності, фінансової стійкості та ділової активності. Проте є позитивна динаміка покращення фінансового стану та виходу із кризового становища за рахунок своєчасного встановлення тарифів, які покривають економічно обґрунтовані витрати підприємства. Аудитори вважають підприємство безперервно працюючим та таким, що спроможне розвиватись. Документація ведеия и надається НКРЕКП у відпвідності закондавству і розрбленим методикам.

Звіт аудиторської фірми з розумінням зустріли депутати і представники громадськості. У правильності її висновків вони теж не сумніваются. Тільки ось споживочам цих послуг не легше від того, бо на них лежить тягар у вигляді оплати цих тарифів. Вони вправі запитати у нінішньої влади міста: де ті обіцянки по високій якості води і зниженю тарифів. Принаймні, про недопущення росту їх вартості. Тим паче, що зростння тарифів буде продовжуватися.

бердянськ ка бодоканал аудиторька перевірка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
88 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать