Веселівська селищна територіальна громада. Історія успіху

Веселівська об'єднана територіальна громада — одна із шести, що утворились в 2015 році, на старті процесу децентралізації в Запорізькій області. Завдяки децентралізації  почався розвиток селища і навколишніх сіл. Разом зі збільшенням території громада отримала більше повноважень і коштів. Протягом чотирьох років самі вирішуємо, на розв’язання яких проблем насамперед треба спрямовувати фінанси. Кошти вкладаються в розвиток навчальних закладів, сферу освіти та охорони здоров'я, покращення благоустрою населених пунктів.

5 вересня 2015 року в Веселівському районі Запорізької області об’єдналися смт Веселе та 8 сіл, це понад 13,5 тисяч людей. Зважилися на такий крок, бо на цих територіях, як і на більшості в Україні, десятками років не бачили нормальних доріг, тротуарів, навіть вуличного освітлення. Об’єднання в територіальну громаду давало надію на нові можливості.

Разом з фінансовою самостійністю, Веселівська громада отримала стимул розвиватися і наповнювати свій бюджет. В ОТГ залишається більше грошей від податків, які раніше відправляли в Київ. Зокрема, 60% податку на доходи фізичних осіб, 100 % - єдиний податок, 100% - податок на нерухомість, 13,44% - підакцизні товари (пальне), 100% - акцизний податок з реалізації алкогольних та тютюнових товарів.

Насправді, для покращення рівня життя в громаді зроблено дуже багато. За цей час змінилась майже кожна сфера життя її мешканців. Здобутки можна розділити на дві частини: інфраструктурні зміни та зміни у залученні жителів до участі в діяльності громади. Це ремонт доріг, тротуарів, ФАПів, шкіл та садочків, освітлення вулиць, придбання спецобладнання для комунальних підприємств та інше. Запрацював Центр надання адміністративних послуг.

За чотири роки роботи Веселівська об’єднана територіальна громада змогла зробити більше, ніж за десяток попередніх років незалежності держави. Якщо до об’єднання населені пункти сумарно мали в бюджетах лише 16,8 млн.грн, то після об’єднання: в 2016 році бюджет Веселівської ОТГ зріс більше ніж втричі; за 2017 рік вже мали майже 78,1 млн.грн.; в 2018 році близько 89,8 млн.грн.; за 1 півріччя 2019 року фактично отримано доходів в бюджет Веселівської громади  51,3 млн.грн. Загалом на кінець поточного року планується отримати більше 100 млн.грн.

Багато уваги приділяють дітям. У Веселівській ОТГ працюють 5 шкіл і 6 дитячих садків. Створюється сучасний освітній простір.

Завдяки активній участі в різноманітних освітніх програмах розвитку, придбання  високоякісного обладнання для матеріально-технічного оснащення закладів освіти стало реальністю.

Так, на базі  КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» створено шкільну майстерню-студію «Стиль Веселе», школу мистецтв «Країна мрій», студію образотворчого мистецтва «Палітра». У КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» (2 теплиці) та КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» (1 теплиця) введено в експлуатацію шкільні теплиці «Еколайн». Порадувала учнів КЗ «Широківський НВК «ЗОШ I-III ступенів - ДНЗ» шкільна міні-пекарня «Пшеничні смаколики». Школярі вже з вересня  2017 року розпочали вивчати основи пекарської справи.

За підтримки проекту ПРООН облаштовано спортивні майданчики із штучним покриттям на базі КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» (652,8 тис.грн.), КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» (560,0 тис.грн.).

У 2018 році почато реалізацію проекту за кошти ДФРР Капітальний ремонт модернізація будівлі КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія», загальна сума проекту 9,3 млн. грн. На даний час вже використано 40% коштів від загальної суми проєкту на ремонт даху. Наступним кроком буде проведено утеплення фасаду будівлі гімназії.

Громада опікується не тільки матеріально-технічним забезпеченням, але й велику увагу приділяє здоров`ю підростаючого покоління.

У рамках співробітництва держав Польщі та України, з метою  молодіжних обмінів, оздоровлення та відпочинку обдарованих дітей  Веселівської селищної територіальної громади в період з 2017 – 2019 роки було організовано незабутні подорожі до м. Варшава (Республіка Польща) за кошти селищної ради. Подорожі дуже сподобалися дітям, тому вирішено продовжувати традицію молодіжного обміну між нашою громадою та ґміною Котунь (Польща).

В умовах реформи ми отримали можливість самостійно розвивати систему надання первинних медичних послуг на своїй території. За чотири роки роботи Веселівської ОТГ було створено «Веселівський центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого увійшло 9 закладів охорони здоров’я, включаючи 4 сімейні амбулаторії, 4 ФАПи та один фельдшерський пункт.

Велике значення для веселівців має придбання за рахунок державної субвенції чотирьох медичних автомобілів – трьох машин класу люкс та одного автомобілю класу комфорт марки Sens. Авто, якими користуються сімейні лікарі, укомплектовані допоміжними приладами та приборами у сумках та укладках. Завдяки цьому значно підвищується якість і рівень надання медичної допомоги жителям громади, особливо в порівнянні з минулими роками. Покращення умов фінансування також дозволило залучити висококваліфікованих фахівців. У ЦПМСД працюють 4 сімейних лікарі вищої категорії та 2 сімейних лікарі першої категорії. Усі заклади забезпечені необхідним обладнанням та медикаментами.

Роки в громаді стали по-справжньому великим поштовхом для розвитку інфраструктури нашої громади та початком реалізації багатьох масштабних інфраструктурних проєктів.

За кошти громади придбано міні-завод з виготовлення асфальтосуміші, собівартість якої становить 250 грн. за 1м², що дало змогу зекономити 1,2 млн.грн та провести поточний ремонт полотна доріг комунальної власності загальною площею 12 000 м². Ямковий ремонт доріг населених пунктів Веселівської громади взято під контроль.

За роки створення громади комунальним підприємством «Башук» виготовлено близько 17 000 м² тротуарної плитки, ціна якої становить 310 грн. за 1м². Таким чином, проведено капітальний ремонт та реконструкцію  тротуарних доріжок  на 18 вулицях селища та в центральному парку відпочинку довжиною 16 км.

У цьому році завершується освітлення всіх вулиць у населених пунктах громади.

На території нашого селища створено 74 ОСББ, що  становить 100% від загальної кількості. На умовах співфінансування місцевого бюджету та ОСББ комунальними підприємствами проводиться поточний ремонт і реконструкція багатоповерхових будинків та облаштування території навколо них, що сприяє покращенню умов проживання населення.

Придбано та встановлено три ігрових комплекси: спортивний комплекс, скейт-парк у смт Веселе та ігровий майданчик у с. Озерне на загальну суму 430 тис.грн. При підтримці мешканців селища побудовано дитячі майданчики на розі вулиць Пирогова-Горького, вул. Лісова, у парку відпочинку, який знаходиться поблизу ТДВ «Веселівський завод СЗМ».

Щоб всі мешканці громади були в курсі, що відбувається в громаді, окрім газети, сайту ОТГ, у 2018 році ми відкрили власну радіостанцію “Веселе ФМ”. Тепер на частоті 97,2 МГц протягом 4 годин на добу, у зручний для більшості жителів час, можна почути новини Веселівської громади. Це перше малопотужне FM-радіо в Україні, яке транслюється на об'єднану територіальну громаду. Використовується воно і для оповіщення населення, в тому числі при пожежах.

За сприяння німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ в рамках проєкту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб» між Веселівською селищною радою та німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ підписано меморандум про співпрацю. Завдяки цьому проєкту на території Веселівської селищної ради працює молодіжний HUB«PLATFORMA», що знаходитьсяна другому поверсіцентральної бібліотеки селища, де проводяться цікаві зустрічі, молодь спілкується, обмінюється ідеями, реалізовує свої проєкти.

В рамках Стратегії розвитку Веселівської селищної територіальної громади реалізується Програма підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів на 2018-2020 роки.

Метою Програми є створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації.

Також в рамках заходу «сприяння проведенню будівництва зрошувальної мережі в с. Новоолександрівка» підготовлений проект «Будівництво системи зрошення села Новоолександрівка Веселівського району Запорізької області від каналу Р-1 Північно-Рогачикської зрошувальної системи З (ПРЗС-3) пікет №67», також виділено 340 тис. грн на початок будівельних робіт, кошти субвенції з державного бюджету.

Завдяки проекту USAID  «Підтримка аграрного і сільського розвитку» підписаний меморандум про співпрацю з СОК «Весела ягідка» в частині придбання холодильного обладнання, та ведуться ремонтні роботи в приміщені майбутньої заготівельної контори.

За підтримки Програми “U-LEAD  з Європою”, 28 лютого 2018 року в нашій громаді відкрито Центр надання адміністративних послуг. Він обслуговує не лише жителів Веселівської громади, а й весь район. Тепер в одному приміщенні, за стислий термін, можна отримати понад 100 адміністративних послуг.  Наразі послугами відділу ЦНАП скористалась більша частина населення району. У 2019 році придбано обладнання для видачі паспорта громадянина України у форматі картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. З 16 вересня поточного року розпочнеться видача вищезазначених паспортів.

Також успішно реалізовано проєкт "Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями"GIZ, створено чотири добровільні пожежні охорони на території громади, за допомогою проєкту між­народної технічної допомоги придбано 40 компле­ктів спецодягу отримано пожежний автомобіль FORD та спеціалізоване обладнання на суму 4,5 млн. грн. У 2019 році Веселівська селищна об'єднана територіальна громада згідно мемо­рандуму про наміри співпраці між Веселівської громадою (Україна) та гміною Котунь (Польша) отримала ще 2 пожежних автомобілі.

На території Веселівської ОТГ вже не один рік випускають літаки ХiАТ-650,  для виробництва яких використовуються сучасні технологічні процеси і процедури виготовлення вузлів, агрегатів з композиційних матеріалів. Крім серійного виробництва літака ХiАТ-650, ТОВ «Хімічні Авіаційні Технології» працює над проєктуванням нових літаків. Окрім того, з усього світу приїжджають сюди на стажування льотчики — щоб на практиці опанувати професію, налітати години.

Веселівська селищна рада активно займається пошуком та залученням зовнішніхінвестицій. Спільно з «Фондом менеджерських ініціатив м. Люблін», за кошти урядів Польщі та Канади в 2016 році було розроблено та затверджено Стратегію розвитку Веселівської ОТГ.

Для поліпшення інвестиційної привабливості громади було розроблено, затверджено та оприлюднено на офіційному вебсайті громади «Інвестиційний паспорт». Тепер потенційний інвестор може отримати всю необхідну інформацію про наявну інфраструктуру, вільні земельні ділянки, та промисловий потенціал на території Веселівської ОТГ.

Однією з головних стратегічних цілей Веселівської об’єднаної територіальної громади є енергонезалежність та розвиток відновлювальної енергетики на регіональному рівні. Завдяки діалогу з бізнесом нам вдалося реалізувати Проєкт «Солар Парк Веселе» та побудувати фотогальванічну електростанцію на території Веселівської ОТГ. Вартість проєкту становить 360 млн. грн.. Це одна знайбільших залучених інвестицій, яка дає подальшийпоштовх для інвестиційної привабливостіВеселівської ОТГ.

Саме завдяки ідеї директоракомунального підприємства«Арус» Жадан О.І. та проєктного менеджера Дяченко О.В., а також за підтримки проєкту USAID "Програма підтримки аграрного і сільського розвитку", що фінансую­ться Агенством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією "Кінолікс Інтернешенал Інк", у 2019 році вдалося реалізувати проєкт «Мобільна сортувальна лінія твердих побутових відходів».Наразі це перша в Україні мобільна сортувальна лінія твердих побутових відходів. На даний час відбувається навчання персоналу та проводяться роботи щодо введення її в експлуатацію. Загальна вартість лінії становить 1,4 млн. грн.

Громадська організація «ВОЛОШКОВЕ ПОЛЕ» за сприяння Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН реалізовує проєкт «Інноваційні рішення для підйому води за допомогою сонячної енергії».

Раніше електроенергію використовували для подачі води в резервуар і на селище. Тепер на водонасосній станції встановили 100-кубову вежу, вода з якої самопливом буде надходити навіть на п'яті поверхи. Щоб економити ще більше, для підйому води використовують енергію сонця. За підтримки Глобального екофонду та ПРООН на ВНС №3 змонтована перша черга сонячної електростанції потужністю 5 кВт. До кінця вересня 2019 року планується встановити панелі ще на 15 кВт. Цієї потужності вистачить для роботи ВНС у денний час.

Ми намагаємося реалізувати розвиткові проекти, які дають змогу для підвищення добробуту мешканців нашої громади.

отг громада веселівська отг запорізька область
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(3 оценки)
Высокие оценки пользователей за Полезность
60 просмотров в июне
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook Пропонуємо для сімейного вечірнього перегляду український мультфільм "Вкрадена принцеса: Руслан та Людмила". Це цікава історія за часів принцес, воїнів та магів у Києві. Історія кохання бродячого артиста Руслана та принцеси Міли постає перед очима всіх глядачів. Пропонуємо і вам переглянути цю стрічку.
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook З 1899 року на Кобозева горі, так часом називають старе Бердянське кладовище, стоїть склеп, побудований за проєктом інженера Г.І.Панафутіна. Це сімейне поховання відомих бердянців Костянтинових, сім'ї, що дала місту двох його керівників, - Костянтина і Пантелеймона (останнього передреволюційного міського голову в 1917 році). У 20-40-х роках минулого століття сімейний склеп піддався з...
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook Ситуація на дорогах Бердянська не покращується. Водії продовжують залишати свої автомобілі понад дорогою. Через це під час руху транспорту створюється хаос, машини стоять в три ряди. Ми вже неодноразово підіймали цю тему. Пішоходам незручно пересуватися поміж машин, деякі водії залишають своє авто просто на пішохідному переході. Водночас, водіям просто нема куди діти свої транспортн...
Новости компаний
Ура! Впереди первые летние выходные! Самое время отправиться к морю с близкими и родными! Специально к этому случаю YABLOKi.ua объявили SUPER SALE, чтобы твоё лето было ярким! Только 4-8 июня! БЕРИ С СОБОЙ НА МОРЕ: Любимую музыку: JBL Clip 3 (Yellow, White, Squad) - 1199 грн (старая цена - 1399 грн) JBL GO 2 Cinnamon - 779 грн (старая цена - 879 грн)  Дополнительный заряд: Hoco B20A Mige Power Bank 20000mAh White - 350 грн (старая цена - 699 грн) Hoco J2 B...
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook 33-річний бердянець вистрибнув у вікно. Після цього ще добу лікарі боролися за його життя. Пригода трапилася в одній з багатоповерхівок по вулиці Софіївська. Не дивлячись на висоту 8 поверху, чоловік помер не відразу. Але всі докладені сили лікарів не вберегли чоловіка від смерті. Правоохоронці розбираються з обставинами трагедії. Раніше в нього були спроби самогубства. Тому ця причи...
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook Адвокат батьків загиблої дівчинки оприлюднив відео, на якому видно як вихователька зав'язала подушку на обличчі дитини  та віднесла її до іншої кімнати. Нагадаємо, що нещодавно в приватному дитсадку Запоріжжя померла 1-річна дівчинка. Няню затримали та повідомили про підозру у вбивстві у відношенні до малолітньої дитини. Зараз перебуває під вартою. Адвокат батьків розповів, що затрим...
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook Адміністрація Бердянська продовжує здійснювати програму встановлення сучасних дитячих майданчиків по мікрорайонах. Після входження села Азовського до Бердянської ОТГ ця програма торкнулася і жителів села. На сьогоднішній 81 сесії Бердянської міської ради депутати запропонували виділити кошти, 30 тис. грн, для купівлі дитячого майданчика для села. Схожий майданчик для Бердянська кошту...
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook З квітня в Бердянську почався капітальний ремонт доріг. За інформацією управління ЖКГ, станом на 1 червня у Бердянську виконано майже 70% запланованих ремонтних робіт на 2020 рік. За програмою виконано більше ніж 9 тис. кв м доріг. До того ж закінчилася капітальна реконструкція по вулиці Бахчисарайська. Тут укладено 11 тис. кв м нового асфальтного покриття. Минулого місяця майже щодн...
Общество
Слідкуйте за новинами у Telegram Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook Директор КП «Профдезінфекція» розповів, що бердянці поскаржилися на велику кількість шкідників на старому місцевому кладовищі. Комахи масово «поїдали» дерева. Для боротьби з ними працівники підприємства виїхали на кладовище з необхідним обладнанням. Обробили зараженні дерева на кладовищі. Додатково пропрацювали на території біля пологового будинку та станції переливання крові. Уже об...