Бердянськ приєднуватиметься до відмови використання поліетіленових пакетів у торгівлі

 Бердянськ приєднуватиметься до відмови використання поліетіленових пакетів у торгівлі

У міськраді пройшло засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва та захисту прав споживачів. Проходило воно під керівництвом заступника міського голови Юлії Дойнової, повідомила прес-служба міськради.

У вступному слові вона зазначила,що до виконкому все частіше звертаються містяни, які порушують питання застосування обмежень у використанні поліетиленових пакетів та їх синтетичних аналогів у сфері торгівлі і обслуговування та застосування альтернативних засобів пакування.

Бердянці занепокоєні забрудненням навколишнього середовища поліетіленом. Так депутат міської ради Надія Новак від імені мешканців мікрорайону Слобідка запропонувала звернутися до торговельних мереж міста та підприємців, що працюють у сфері торгівлі та обслуговування, із пропозицієюпоступово переходити від поліетиленових пакетів до екологічних засобів пакування.

Характерно, як підкреслила начальник управління економічного розвитку Юлія Орлова, що на нараду були запрошені представники крупних торговельних мереж міста, але вони не прийшли. Хоча могли б поділитися довідом, адже у мережевих супермаркетах міста вже є пакети, що виготовлені із додаванням оксо-розкладної біодобавки, що прискорює розкладання поліетилену, а також пропонують паперові. Та нажаль,в більшотітороговельних точках це пока не культивується.Представники громадських організацій “Екозахист Азов” та “Чисто Бердянськ” поділилися досвідом про проведення екологічних акцій, плогінгу (збирання сміття під час пробіжок або прогулянок). Бажано щоб ця ініціатива стала б спільною для всіх бердянців.

Голова комітету мікрорайону “Округ №32” Олена Зубко наголосила на необхідності починати еко-захисні дії з родини. Адже у школах та дитячих садках дітям розповідають про збереження природи, шкоду поліетилену та пластику для природи, а вдома прикладів вони не відчувають.

Узагальнивши все висловлене, учасники наради сформулювали заключне рішення: рекомендувати суб'єктам господарювання сфери торгівлі пропонувати покупцям альтернативу поліетілену - біо-пластиковіабо паперові пакети, багаторазові торбинки і т .п. Підкреслено важливість просвітницької роботи серед населення міста та в школах щодо обмеження застосування одноразової поліетиленової тари та необхідності використовувати екологічні засоби пакування.

бердянск коодинаційна рада альтернатива поліетіленовим пакетам
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
58 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать