Цими днями відбувся обмін полоненими у форматі "1000 на 1000" – додому повернулися 1000 українців. Як з’ясувалось, у полоні наші громадяни перебували у цілковитій інформаційній ізоляції, тож не дивно, що після повернення в Україну їх цікавлять різні питання.
Про це розповів представник Координаційного штабу Петро Яценко, який у числі перших зустрічав наших громадян. Він зазначив, що хоча "хлопці дуже змордовані", все одно вони всі "дуже оптимістичні".
За розповідями тих, хто повернувся, у полоні " їм включали тільки російське телебачення лише десь за тиждень до того, як їх повернули". Тому не дивно, що цікавить людей, "у якому стані зараз Україна та українці, чи Україна бореться, чи не засмутились українці після таких трьох років російського нападу, чи є сили ще боротися".
"Хлопці дуже змордовані, але дуже оптимістичні": у Коордштабі розповіли, про що запитують після полону
Тепер всіх, хто повернувся, чекають реабілітації програми, хлопці "місяць будуть приходити до тями, від'їдатися, лікуватися і потім по індивідуальних програмах теж будуть займатися", – додав Яценко.
Як відомо, у другому етапі обміну полоненими в рамках "1000 на 1000" додому повернулися 307 захисників. А серед них – військовий Дмитро, який пробув у полоні понад рік. Звільнений українець після повернення на рідну землю нарешті отримав можливість зв'язатися з рідними та почув голос мами – як це було, дивіться тут.
23 травня Україна та росія провели перший етап обміну полоненими у форматі "1000 на 1000", про що домовилися на переговорах 16 травня у Стамбулі. Додому з неволі повернулися 390 українців – 270 воїнів Сил оборони та 120 цивільних осіб. Росії було відповідно передано стільки ж осіб, серед яких 70 засуджених в Україні за колабораціонізм, державну зраду, тероризм.
Спеціальний посланник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог назвав обмін полоненими у форматі "1000 на 1000" найпозитивнішим результатом українсько-російських перемовин у Туреччині. Він також закликав до припинення вогню та вбивств.
Інформує ukrrain.com